Evde lazer epilasyonu nasıl yapılır? Faydaları ve zararları
Sağlık

Evde Lazer Epilasyonu Nasıl Yapılır? Faydaları ve Zararları

09 Mart 2018 - 13:26:56

İstenmeyen tüylere karşı yapılan lazer epilasyonu uzun süreli olarak kalıcı sonuçlar doğururken artık özel cihazlar ile birlikte evde de bu işlem uygulanabiliyor.

Lazer Epilasyon Nedir? Ne İşe Yarar?

Bayanların ergenlik dönemlerinde kendisini göstermeye başlayan istenmeyen tüyler, hayatları boyunca çok ciddi bir sorun yaratıyorlar. Bu duruma karşı çok eski dönemlerden beri farklı yöntemler kullanılırken jilet ve ağda gibi seçenekler genel olarak bayanların ilk tercihi oluyor. Ancak bu seçenekler, anlık olarak çözüm getiriyor olsa da sonrasında çok daha sık aralıklarla bu sorunların tekrarlanmasına sebep oluyor. Bu durumda da teknolojinin bayanlara en önemli armağanlarından birisi olarak lazer epilasyon devreye giriyor. Bu teknoloji sayesinde alınan istenmeyen tüyler, tekrar çıkmazken bayanların sürekli olarak acı veren yöntemler ile tüylerini ortadan kaldırmasına da gerek olmuyor.

Lazer Epilasyon Nerelerde Yapılır?

Günümüzde bayanların ilk tercihi olarak gösterilen bu epilasyon işlemi farklı alanlarda gerçekleştirilebiliyor. İlk çıktığı dönemde fiyatı oldukça yüksek olan cihazların kullanılması sebebiyle yalnızca tıp merkezlerinde yapılan bu işlem sonrasında güzellik merkezlerinde de yapılamaya başlanırken günümüzde evlerde dahi yapılabilmeye başlandı. Bu işlem yapılırken bayanların sabırlı olarak seansları gerçekleştirmesi gerekirken 1 sene gibi uzun bir süre sonunda istenen seviyeye gelmek mümkün oluyor. Evde bu işlemi yapmak bayanlar için son derece konforlu olurken sosyal açıdan da kendilerini çok daha rahat hissedebiliyorlar.

Evde Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Bu işlemin gerçekleşebilmesi için ilk olarak bayanların bir lazer epilasyon cihazı alması gerekiyor. Fiyatlarına bakıldığında biraz yüksek gibi gözüküyor olsa da dışarıda gidilen seanslarla aynı parayı harcamış oluyorlar. Ancak bu seanslara çok daha fazla zaman ayırmaları, ulaşım problemleri ve daha birçok sorun evde kullanımda ortadan kalkıyor. Bu ürünleri satın aldıktan sonra kullanım kitapçıkları da ürünün yanında gelirken istenmeyen tüylerin olduğu bölgelerde belirli sürelerde bu cihazların bekletilmesi gerekiyor. Sürekli olarak lazer atışı yapan bu ürünler ile birlikte bölgelerdeki tüyler sonsuza kadar ortadan kalkabiliyor. Böylece bayanlar çok büyük bir sorundan en iyi şekilde kurtulmuş oluyorlar.

Evde Lazer Epilasyon Faydaları ve Zararları Nelerdir?

Bu epilasyon işleminin yararları incelendiğinde ilk sırada sürekli olarak istenmeyen tüyleri almak için yapılan işlemlerden kurtulmak geliyor. Bunun yanı sıra bu işlem sayesinde acil durumlarda kişiler sosyal açıdan zorlanmazken çok daha başarılı bir hayat geçirebiliyorlar. Evlerde bu işlemin yapılması da hem maliyet hem konfor hem de kişilerin utangaçlık gibi problemlerinin yaşanmamasını sağlıyor. Bu işlemin evde yapılmasında yanlış adımlar atılabilirken bu da seçimin tek zararlı etmeni olarak gösteriliyor. Bunun yanı sıra normal kullanımda vücudun zarar görmesi gibi bir durum söz konusu olmuyor. Evde lazer epilasyon işlemi sayesinde bayanlar istenmeyen tüylerinden sonsuza dek kurtulabiliyor.

Yorumlar
Raziye Yavuz 09 Mart 2018 - 13:36:56 Evde lazer epilasyon yapmak için cihaz almak istiyorum. Bu aletlerin fiyatı ne kadar? Evde lazer epilasyon yapanlar var mı? Zararı oluyor mu? Memnun kalıyor musunuz? Ağda yerine bunu yapmak istiyorum.cevapla
Emine Tiryaki 11 Ocak 2019 - 14:59:24 Evde lazer epilasyonun zararları oluyor mu diye merak ediyorum. Aslında ben bu yöntemi uygulamak istiyorum. Ama etkili olur mu bu kesin çözüm mü tam bilmiyorum. Yapanlar memnun kalıyor mu diye biraz araştırmak istedim.cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: