Sağlık 25 Ekim 2021 - 20:32:41

Geniş Omuzlu Olmak İçin Yapılması Gerekenler

Geniş Omuzlu Olmak İçin Yapılması Gerekenler

Geniş omuzlu olmak için evde yapacağınız birtakım egzersizler yapmalı ve beslenmenizi düzene sokmalısınız.

Geniş Omuzlu Olmak İyi Midir?

Geniş omuzlu olmak erkeklerin gerçekten çok istediği birşeydir. Kadınlarda da bazen fiziksel olarak bu görünüm oluşmaktadır. Bazı kadınlar bu durumu severken bazıları çok sevmezler. Geniş omuzlu olmak genel olarak erkekler için önemlidir. Sporcuların çatı olarak tabir ettiği bu bölge estetik bir görünüm için oldukça büyük önem arz etmektedir. Omuzların genişlemesi için birtakım yöntemler bulunmaktadır. Vücut geliştirme yöntemleri olarak bilinen bu egzersizler düzenli uygulandığında etkili sonuçlar elde edilmektedir.

Geniş Omuzlu Olmak İçin Neler Yapılmalıdır?

Omuzların genişlemesi için öncelikle sağlıklı beslenme yöntemlerinin uygulanması gerekmektedir. Bunun haricinde vücut geliştirmek için gerekli olan egzersiz yöntemlerini uygulamak gerekir. Evde de yapabileceğiniz bu egzersizler genel olarak spor salonlarında daha geniş kapsamlı uygulanmaktadır. Omuz kasları vücuttaki diğer kaslara göre daha narindir. Bu yüzden çalıştırılmadı ayrı emek ve özen istemektedir. Yapılan bir ters hareket sakatlanma riski meydana getirebilir. Bu yüzden çok ağırlıklı çalışmak omuzla için iyi bir yöntem olmayabilir. Ağırlığınızın vücut standartlarına uygun olması gerekmektedir. Omuzları geliştirmek için uyguladığınız hareketleri yarım uygulamaktan kaçınınız. Hareketleri yarım uyguladığınız zaman hareketten verim alamazsınız. Bu da gelişmeyi engeller.

Omuz Kaslarını Geliştirme ve Güçlendirme Hareketleri Nelerdir?

Omuzlarınızı geliştirmek için yapacağınız hareketlerin başında dambılla ağırlık çalışmak vardır. Sağ ve sol elinize birer tane dambıl alarak çalışmaya başlayabilirsiniz. Bu hareketi evde de yapabilirsiniz aynı zamanda spor salonlarında da yapabilirsiniz. Ağırlığın başlarda aşırı olmamasına dikkat ediniz. Dambıl çalışırken nefes egzersizleri önemlidir. Dambılları indirirken nefes alın, kaldırırken nefes verin. Kollarınızı aynı anda indirip kaldırmaya ve sırtınızın dik durmasına dikkat ediniz. Diğer bir hareket ise ayakta durarak dambılları yana kaldırmadır. Ayakta çalışırken omurganın düz dizlerin hafif bükük olması gerekmektedir. Dambıllar iki elde de olmalı ve avuç içleri birbirine bakmalıdır. ayakta dambıl çalışırken kolların birbirine paralel hizada olması önemlidir. Yana kaldırma hareketinden sonra öne kaldırma ve eğik durarak yana kaldırma hareketlerinin yapılması omuzların genişlemesi için önemli olan hareketlerden bazılarıdır.

Omuz Kası Geliştirmek İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Omuz kaslarının gelişmesini sağlama konusunda önemli olan antrenman sıklığının arttırılmasıdır. Eğer ki düzenli spor yapan biriyseniz haftada bir kere omuz çalışmak sizin için yeterli olmayabilir. Bunu ikiye çıkarmanız gerekebilir. Antrenman yaparken sürekli olarak aynı şekilde ara vermek ve bunu tekrarlamak verim almanızı düşürebilir. Bu nedenle farklı tekrar aralıkları eklemeniz gerekmektedir. Bahsedilen hareketleri hızlı bir şekilde yapmak size fayda yerine zarar sağlamaktadır. Egzersizleri uygularken çok hızlı ya da çok yavaş olmamaya dikkat ediniz. Normal bir süreçte tamamlayınız. Egzersizleri uyguladıktan sonra set aralarındaki sürecin çok fazla uzamamasını sağlayınız. Set araları uzarsa kaslar gevşer. Kasların gerilimi ne kadar uzun süre olursa o kadar kısa sürede gelişme sağlanır. Geniş omuzlu olmak için düzenli olarak egzersizleri tekrarlamak gerekmektedir.

  • geniş omuzlu olmak
  • omuzların genişlemesi
  • omuz kaslarını geliştirme
Yorumlar
Çağdaş Ekinci Omuz kaslarının zayıflamasını engellemek istiyorum. Sertleşmesini ve genişlemesini sağlamak için nasıl bir yöntem uygulamam gerekiyor? Spora başlayalı henüz 1 ay oldu ama düzenli olarak gidiyorum. Haftada kaç kere omuz çalışsam iyi olur? cevapla
yorum yaz
Zatürre Tedavisinde Beslenme Nasıl Olur? Ne Yemeli?