Zayıflama 15 Ocak 2022 - 13:21:56

Goji Çayı Zayıflatırmı? Nasıl Yapılır? Faydaları, Zararları, Fiyatı, Kullanımı

Goji Çayı Zayıflatırmı? Nasıl Yapılır? Faydaları, Zararları, Fiyatı, Kullanımı

Goji çayı; kurt üzümü olarak bilinen goji berry meyvelerin özünden hazırlanmış, metabolizmayı hızlandıran ve dengeleyen aynı zamanda vücutta yağ yakımının gerçekleşmesini sağlayan bir çaydır.

Goji Çayı Zayıflatır mı?

Goji berry meyvesinin kurutulması ile elde edilen goji çayı; içeriğinde yer alan vitamin ve mineraller sayesinde bağışıklığın güçlenmesini sağlarken aynı zamanda metabolizmanın hızlannmasına etkisi sayesinde kısa süre içerisinde zayıflama sağlayan bir bitki çayıdır.

Ülkemizde kurt üzümü olarak da bilinen bu çay insanlar üzerinde çok önemli etkiler göstermektedir. Zengin besin değeri olan ve lif bakımından da yüksek değerlere sahip olan goji meyvesi çayı, sindirim sisteminin düzenlenmesine yardımcı olarak zayıflama sağlamaktadır.

Goji berry çayı; içeriğinde yer alan 19 aminoasit sayesinde yağ yakımının hızlanmasına katkı sağlamaktadır. Bağırsak hareketlerinin düzenlenmesine yardımcı olurken aynı zamanda mide hazmını da iyileştirir. Böylece kilo vermeyi daha kolay bir hale getirir.

Goji Berry Çayı Nasıl Yapılır? Kullanımı ve Kullanım Şekli

Oldukça kolay ve basit bir şekilde hazırlanan goji berry çayı tarifi için öncelikle 1 bardak suyu kaynatınız. Kaynamış suyun içerisinde kurutulmuş goji meyvelerini atınız ve demlenmesini bekleyiniz. Sonrasında içebilirsiniz.

Eğer poşet çay olarak ürün alınırsa bir fincan kaynamış suya poşet çay atılarak 4-5 dakika beklenmesi gerekmektedir. Sonrasında süzülerek çay içime hazır hale gelmektedir. Kurt üzümü çayı kullanımı sabah ve akşam olmak üzere günde 2 defa tüketilmesi şeklindedir.

Goji Çayının Faydaları Nelerdir? Ne İşe Yarar?

Yağların hızlı yakılmasında çok büyük etkiler gösteren goji berry çayı, bu özelliği sayesinde zayıflamak isteyen kişilerin diyetlerinde sıklıkla kullanılabilir. Genel anlamda goji çayı faydası şöyledir:

 • Lifli içeriği ve antioksidan bakımından zengin olması sayesinde anti-aging etki oluşturur ve yaşlanmaya karşı etkilidir.
 • İçeriğinde yer alan bileşenler sayesinde depresyon ve anksiyete gibi ruhsal problemlere karşı faydalıdır.
 • C vitamini bakımından zengindir. Böylece bağışıklık sistemini güçlendirir ve hastalıklara karşı koruyucudur.
 • Sindirim sisteminin düzenlenmesine yardımcı olmaktadır. Böylece hem bağırsak hem de mide sağlığını korur. Gastrit gibi problemlere çözüm olur.
 • Düzenli tüketilen doğal goji berry çayı, kadınlarda doğurganlığı artırır.
 • İnsülin direncini artırır ve kan şekerinin dengelenmesine yardımcı olur.
 • Kötü kolesterolün düşürülmesini sağlar ve böylece kalp sağlığını korur.

Vücuda zindelik katan goji çayı, zayıflamayı kalıcı bir şekilde gerçekleştirmektedir. Özellikle diyet ve spor ile desteklendiği zaman yağ yakımının hızlı bir şekilde oluşmasını sağlar.

Goji Çayının Zararları Nelerdir?

Goji çayı çok fazla tüketildiğinde insanların mide ve bağırsak gibi organlarında yorulmalara ve sonrasında yan etkilere sebep olabilmektedir. Gereğinden fazla tüketilen kurt üzümü zararları, baş dönmesi, göz rahatsızlığı, bulanık görme ve halüsinasyonlar olarak meydana gelir.

Bu doğal çayın aşırı tüketilmesi konsantrasyon bozukluğu, hiperaktiflik ve huzursuzluk gibi ruhsal problemler oluşturabilir. Ayrıca aşırı tüketimi kan akışının normalin üzerine çıkmasına neden olabilir. Bundan dolayı kan sulandırıcı ilaç kullananlar dikkatli tüketmelidir.

Goji Çayının Fiyatı Ne Kadar? Kullananlar ve Yorumlar

Kurutulmuş goji meyvesinden elde edilen goji çayı kullananlar yapmış oldukları yorumlarda ve değerlendirmelerde bu doğal çaydan memnun kaldıklarını belirtmektedir. Fakat alerjisi ve uyku sorunu olanlar, tansiyon ve diyabet hastaları tüketim konusunda dikkatli olmalıdır.

İnternet üzerinden ya da aktarlarda satılan goji çayı fiyatları çok pahalı değildir. Düzenli bir şekilde kullanım ile etki görmek mümkün olmaktadır.

 • goji çayı
 • goji çayı zayıflatırmı
 • goji çayı nasıl yapılır
 • goji çayı zararları
Yorumlar
Ceyda Gül Goji kurt üzümü çayı zayıflama konusunda oldukça işe yarıyor. Ben kullandım ve gerçekten kalıcı olarak kilo verdim. Goji çayı kullanımı kişiye göre ve fazla kilo oranına değişebiliyor. Kullanan biri olarak denemenizi tavsiye ederim. cevapla
Pelin Konuk Arkadaşlar ben bu çayın hem reklamlarını gördüm hem de kullananların yorumlarını okudum. Aslında almak istiyorum ama nasıl demlenir, yan etkileri var mı bunları bilmiyorum. Zayıflama ve kilo verme konusunda çok etkili onu biliyorum fakat herkeste aynı etkileri yapıyor mu? cevapla
yorum yaz
Çamaşır Suyu Zehirlenmesi Nasıl Olur? Nasıl Geçer? Nasıl Anlaşılır? Ne İyi Gelir? Belirtileri Nelerdir?