Zayıflama

Goji Çayı Zayıflatırmı? Nasıl Yapılır? Faydaları, Zararları, Fiyatı, Kullanımı

16 Kasım 2017 - 02:39:47
Goji çayı zayıflatırmı? Nasıl yapılır? Faydaları, zararları, fiyatı, kullanımı

Goji çayı; kurt üzümü olarak bilinen meyveleriz özünden hazırlanmış, metabolizmayı hızlandıran ve dengeleyen aynı zamanda vücutta yağ yakımının gerçekleşmesini sağlayan bir çaydır.

Goji Çayı Zayıflatır mı? Ne İşe Yarar?

Çok sayıda bitki çayı farklı amaçlar ile kullanılırken bu amaçların ilk sırasında kilo verme ya da çeşitli vücut fonksiyonlarını düzeltmek geliyor. Son dönemde insanlar hem lezzet hem de fayda yönünden en iyi çayları bulmaya çalışırken goji çayı öne çıkıyor. Ülkemizde kurt üzümü olarak da bilinen bu çay insanlar üzerinde çok önemli etkiler gösteriyor. Kurt üzümü çayının faydaları uzmanlar tarafından kanıtlanırken insanlar hazır olarak satın aldıktan sonra evlerinde bu çayı hazırlayarak düzenli bir biçimde tüketebiliyorlar. Bu aşamada da kurt üzümü çayı nasıl kullanılır sorusu akla gelirken bu konuda da hiçbir sorun yaşanmıyor.

Goji Çayının Fiyatı Ne Kadar?

Bitki çaylarının fiyatları bitkilerin elde edilmesindeki zorluğa göre farklılık gösteriyor. Bu aşamada goji çayının fiyatı son derece uygun düzeylerde olurken poşet çay ya da kuru meyve şeklinde satın alınabiliyor. Kuru meyve olarak bu ürünün satın almak oldukça zor olduğundan insanlar poşet çaylara daha fazla yönelim gösteriyorlar. Bu doğrultuda 60 adet poşet çay bulunduran paketler marketlerde 13 TL fiyat ile satışa sunuluyor. Bu fiyatlara isteyen kişiler internet sitelerinden de rahatlıkla ulaşabiliyorlar.

Goji Çayı Nasıl Yapılır?

Goji çayının fiyatı son derece uygun olduğundan insanlar düzenli olarak bu mucize ürünü kullanmaya karar veriyorlar. Bunun sonrasında da çayın kolay bir biçimde hazırlanmasına geçiliyor. Eğer poşet çay olarak ürün alınırsa bir fincan kaynamış suya poşet çay atılarak 4-5 dakika bekleniyor. Eğer kuru meyve şeklinde alınmışsa 1 yemek kaşığı kadar kuru meyve kaynamış suyun içerisine bırakılıyor. Çayın hazırlanması için 5 dakikadan biraz daha fazla beklemek kuru meyve şeklindeki ürün için daha uygun oluyor. Sonrasında süzülerek ürün kullanıma hazır hale geliyor. Kurt üzümü çayı nasıl kullanılır sorusunun yanıtını en iyi biçimde alan kişiler sonrasında çayın faydalarını görmeye başlayabilir.

Goji Çayının Faydaları Nelerdir?

Yağların hızlı yakılmasında çok büyük etkiler göstermektedir. Bu özelliği sebebiyle kurt üzümü çayı zayıflamak isteyen kişilerin diyetlerinde sıklıkla kullanılabilir. Bu özelliğini diyetlerde ara öğün olarak kullanan kişiler rahatlıkla görebilmektedir. Bunun yanında çayın faydaları arasında sinir sistemi üzerindeki olumlu etkileri gösterilmektedir. Sinir sistemini rahatlatan bu çay kan dolaşımını da hızlandırarak kişinin her zaman daha zinde kalmasını sağlamaktadır. İç organlara olan faydaları incelendiğinde karaciğer, akciğer ve böbrek üzerinde olumlu etkileri olduğu gözlemlenmektedir. Karaciğerin çok daha kuvvetli hale gelmesini sağlarken zararlı madde tüketiminde dahi karaciğerin zarar görmemesini sağlamaktadır. Bunun yanında akciğer ve böbrek fonksiyonlarının hızlanmasını sağlamaktadır.

Goji Çayının Zararları Nelerdir?

Goji çayı çok fazla tüketildiğinde insanların mide ve bağırsak gibi organlarında yorulmalara ve sonrasında zararlara sebep olabilmektedir. Bu sebeple de kişilerin günlük dozajı aşmaması çok önemlidir. Gün içerisinde 2 ara öğünde birer bardak yeterli olacaktır.

Yorumlar
Ceyda Gül 16 Kasım 2017 - 02:49:47 Goji kurt üzümü çayı zayıflama konusunda oldukça işe yarıyor. Ben kullandım ve gerçekten kalıcı olarak kilo verdim. Goji çayı kullanımı kişiye göre ve fazla kilo oranına değişebiliyor. Kullanan biri olarak denemenizi tavsiye ederim.cevapla
Pelin Konuk 18 Eylül 2018 - 15:20:35 Arkadaşlar ben bu çayın hem reklamlarını gördüm hem de kullananların yorumlarını okudum. Aslında almak istiyorum ama nasıl demlenir, yan etkileri var mı bunları bilmiyorum. Zayıflama ve kilo verme konusunda çok etkili onu biliyorum fakat herkeste aynı etkileri yapıyor mu?cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: