Sağlık 16 Şubat 2021 - 17:40:05

Hamile Kalmak İçin Soğan Kürü Ne Zaman İçilmeli? Yapanlar ve Hamile Kalanlar

Hamile Kalmak İçin Soğan Kürü Ne Zaman İçilmeli? Yapanlar ve Hamile Kalanlar

Hamile kalmak için soğan kürü; gebe kalma şansını arttırdığı belirtilen ve kadınlarda çikolata kisti, miyom gibi rahatsızlıkların tedavi edilmesine katkı sağlayan doğal bir karışımdır.

Hamile Kalmak İçin Soğan Kürü Ne Zaman İçilmeli?

Sağlıklı bir hamilelik sürecinin oluşması için kişinin beslenmesine, cinsel sağlığa, aynı zaman vücut sağlığına dikkat etmesi gerekmektedir. Çoğu kadın hamile kalmak isterken miyom ya da kist gibi problemlerden dolayı bu durum gerçekleşememektedir. Soğan kürü polikistik over sendromunun tedavi edilmesi için kullanılan doğal bir karışımdır. Adet düzensizliğini giderme ve aynı zamanda menopoz gibi süreçleri daha kolay atlatmaya yardımcı olmaktadır. Sağlamış olduğu bu etki yumurta döllenmesinin daha sağlıklı bir şekilde gerçekleşmesini sağlar. Bu da hamile kalmaya etki eder.

Eğer gebe kalmak için soğan kürü kullanmak istiyorsanız ve hamile kalma olasılığını arttırmak istiyorsanız en az 6 ayda bir 15 gün boyunca soğan kürü kullanmanız destekleyici etki sunmaktadır. Öğlen ve akşam yemeklerinden yaklaşık olarak 10 dakika önce ılık bir şekilde tüketmeniz gerekmektedir. Kürü devamlı olarak taze tüketmeye özen gösteriniz. Bu nedenle az az yapınız ve içip bitiriniz. Soğanın kahverengi kabuklu olanlarından yapılmalıdır. Mor soğanlar bu konuda çok fazla etkili değildir. Ayrıca soğanların taze ve çimlenmemiş olması da önemlidir. Bu şekilde soğan kürü tüketmek gebe kalma şansının artmasına yardımcı olabilmektedir.

Soğan Kürü Nasıl Yapılır?

Vücuda oldukça faydalı olan soğan kürünün hazırlanması çok basittir. Bu kürü elde etmek için gerekli olan malzemeler 1 tane açık kahverengi kabuklu soğan ve 2 su bardağı klor bulunmayan sudur. Bu kürü hazırlarken soğanı kabukları ile birlikte kullanmanız gerekmektedir. Bu nedenle soğanları uzun süre sirkeli suda bekletiniz. Daha sonra bir tencereye suyu koyunuz ve kaynatınız. Soğanları dört parçaya bölünüz ve su kaynadıktan sonra içerisine atınız. Soğanları attıktan sonra yaklaşık olarak 5-6 dakika daha kaynatmaya devam ediniz. Daha sonra altınız kapatınız ve ılımaya bırakınız.

Soğanın içerisinde bulunan her türlü vitamin ve mineral bu kürün içerisine aktarılmış olacağından soğan kürü oldukça faydalıdır. Genel olarak gebe kalmak isteyenler tarafından tüketilse de aynı zamanda sağlıklı etkilerinden yararlanmak isteyen kişilerde içmektedir. Bu kürün içerisinde B, A ve C vitamini, iyot, silis, fosfor, kükürt bulunmaktadır. Bunlar soğanın aktarmış olduğu bileşenler olarak nitelendirilebilir.

Soğan Kürünün Faydaları Nelerdir?

Kadınların adet düzensizliğini ortadan kaldırmaya yardımcı olan soğan kürü, kist ve miyomlarda da etkilidir. Vajinal akıntıları tedavi eder. Kıl dönmesi gibi rahatsızlıklarda etkilidir. Ciltte oluşan akne ve sivilcelerin tedavi edilmesine yardımcı olmaktadır. Antibiyotik etkisi bulunan bu kür bağışıklık sisteminin düzenlenmesine yardımcı olur. Aynı zamanda yağlanma gibi problemlerin giderilmesine katkı sağlar. Stres giderici, balgam söktürücü ve sinüzit problemlerinin ilerlemesini engelleme etkileri bulunmaktadır. Vücuda pek çok faydası olan bu kür hamile kalma şansını da arttırabilmektedir.

Soğan Kürü Yapanlar ve Hamile Kalanlar

Öncelikle belirtmek gerekir ki hamile kalmak istiyorsanız uzman bir doktora başvurmalısınız. Herhangi bir sağlık probleminin giderilmesi gerekiyorsa gerekli tedaviler uygulanmalıdır. Soğan kürü gebelik döneminde tedaviyi destekleyici bir etki sağlayabilir. Fakat kesin olarak hamile kalmayı sağlamak gibi etkileri bulunmamaktadır. Soğan kürü yapanlar faydalı etkilerini gördüklerine dair yorumlar yapmaktadır. Sizler de bu kürü uygulayarak şifalı etkilerinden faydalanabilirsiniz.

  • hamile kalmak için soğan kürü
  • gebe kalmak için soğan kürü
  • soğan kürü nasıl yapılır
  • soğan kürü yapanlar
Yorumlar
Henüz yorum yazılmadı. İlk yorumu sen yaz!
yorum yaz
Emzirirken Bitki Çayı İçilirmi?