Zayıflama 23 Mayıs 2021 - 16:28:03

Hangi Tohumlar Zayıflatır? Zayıflatan Bitki Tohumları

Hangi Tohumlar Zayıflatır? Zayıflatan Bitki Tohumları

Bitki tohumlarının genel olarak baharatlarda kullanılması yemeklerin daha lezzetli hale gelmesine yardımcı olmaktadır.

Bitki Tohumları Ne İşe Yarar?

Kilo vermeye karar vermek ve bunun sonrasında tüketilecek olan gıdaların belirlenmesi kişiyi bu sürece hazırlamaktadır. Bitki tohumları ayrıca doğal lif kaynağı olduğundan diyet yapanlarda lif içerikli gıdaların tüketilmesi hem metabolizmanın hızlanmasını hem de kilo vermeyi sağlayacaktır. Sağlıklı ve düzenli beslenme alışkanlığı edinildikten sonra diyete eklenecek olan bitki tohumları sayesinde daha hızlı kilo verme sürecine girilebilmektedir.

Bitki Tohumlarının Faydaları Nelerdir?

  • Bitki tohumları genellikle yoğurt yada süt gibi protein kaynaklı gıdalar ile tüketildiğinde içerdiği lif miktarı vücutta daha aktif hale gelebilmektedir. Eden sağlığı için fazla kilolardan kurtulmak diğer sağlık sorunlarının yaşanmasına da engel olacaktır. Özellikle şeker hastalığı gibi kronik rahatsızlıkların kontrol altına alınması için bitkisel tedavi yöntemi ile tedavinin desteklenmesi gerekmektedir.
  • Lifli gıdaların en büyük etkisi kalp ve damar sağlığının da korunmasını sağlamaktadır. Bitki tohumları içermiş olduğu lifler sayesinde kişinin daha uzun süre sağlıklı olmasına yardımcı olur. Böylece kilo verme sürecinde de bitki tohumları lifli gıdalar olduğundan mide ve bağırsak sağlığını en iyi şekilde korumaktadır.
  • Sağlıklı bir bireyin ideal kilosuna ulaşması ilerleyen yaşlarda kilodan kaynaklı bazı sağlık sorunları yaşamasına da engel olmaktadır. Lif bakımından zengin olan birçok bitki tohumu gün içerisinde düzenli olarak tüketilmelidir.

Zayıflatan Bitki Tohumları Nelerdir?

Son yıllarda adını sıkça duyduğumuz ve uzun süre tokluk hissi veren chia tohumu içerdiği zengin vitamin ve mineraller sayesinde zayıflamada sıkça tercih edilmektedir. Chia tohumu yoğurt ya da süt ile karıştırılarak kişinin uzun süre tok durmasını sağlamaktadır. Vücutta kan şekerinin düzenlenmesine yardımcı olan ani kan şekeri düşmesini de engellemektedir. Omega 3 yağ asidi barındıran bu bitki tohumu hafızanın da güçlenmesinde etki gösterir. Zayıflamaya yardımcı olan diğer bir tohum ise keten tohumudur. Susama benzerliği ile susamla sıkça karıştırılmaktadır. Bu tohumda omega 3 yağ asitlerini bitkisel olarak barındırır. Ayrıca güçlü bir lif kaynağıdır. Kabızlık gibi sorunlarda son derece başarılı bitkilerden biridir. Keten tohumu da aynı chia tohumu gibi yoğurtlarda genel olarak tercih edilir. Fakat salata üzerine de ilave edilerek tüketilebilmektedir.

Hangi Tohumlar Zayıflatır? Kilo Verdirir?

Hardal tohumu kalsiyum bakımından zengin olan tohumlardan biridir. Yine lif içerikli bitki tohumları arasında yer alır ve zayıflamaya yardımcı olarak kişinin kilo verme sürecini hızlandırır. Ay çekirdeği vücuda sağlıklı yağ asitlerinin alınması için son derece önemli gıdalardan biridir. Diyet esnasında tüketilmesi hem uzun süre tokluk hissi yaratır hem de bağırsakların düzenli çalışması sağlanmış olur. Kolesterolün dengelenmesini sağlayan ay çekirdeği tuzsuz olarak tüketilmelidir. Yoğurt içerisine ilave edilerek düzenli bir şekilde tüketildiğinde kilo verme sürecine yardımcı olarak kısa sürede ideal kiloya ulaşmayı sağlar.

  • bitki tohumları
  • bitki tohumlarının faydaları
Yorumlar
Esra Koç Zayıflatan bitki tohumları nelerdir? Chia tohumunu çok duydum ama henüz hiç denemdim. Kullananlar var mı? Gerçekten zayıflatıyor mu? Nasıl kullanmak gerekiyor? Bitki tohumları ile kalıcı zayıflamak mümkün mü? cevapla
yorum yaz
Greyfurtla Zayıflama Yöntemi Nedir? Greyfurtla Zayıflayanlar ve Kilo Verenler