Aç kalmadan zayıflama formülleri
Zayıflama

Aç Kalmadan Zayıflama Formülleri

08 Kasım 2017 - 17:51:46

Zayıflamak herkesin genel olarak istediği durumlardan birisi olurken birçok kişi bunda büyük bir zorluk yaşıyor. Kilo vermenin ön koşullarından biri az yemek yemek olsa da aç kalmadan zayıflama formülleri birçok kişi tarafından merak edilmektedir.

Aç Kalmadan Zayıflanır mı?

İnsanlar, nasıl zayıflayacaklarını biliyor olsalar da bunu uygulama aşamasında sorunlar ortaya çıkıyor. Diyetlerde çok fazla aç kalmak insanları hem fiziksel hem de zihinsel açıdan zorlarken bu sebeple herkes tarafından tercih edilmiyor. Bu durum aç kalmadan zayıflama yöntemlerini ön plana çıkarırken çok daha uzun vadede verimli bir kilo verme imkanı ortaya çıkıyor. Bu doğrultuda alınacak birkaç önlem ya da uygulanacak olan formüller ile birlikte insanlar açlık hissini yaşamadan kilolarından kurtulma şansı elde edebiliyor.

Aç Kalmadan Zayıflamanın Yolları Nelerdir?

Aç kalmadan zayıflamak isteyen kişilerin yapması gereken ilk işlem aldıkları besinlerin ya da yedikleri yiyecekleri kalori miktarlarını kontrol etmektedir. Bu sayede yüksek kalorili besinler yerine düşük kalorili besinleri tüketerek rahatlıkla fazla kilolarından kurtulmaları mümkün olacaktır. 1 porsiyon yemekle doyacak olan bir kişi eğer hamburger gibi yüksek kalorili bir yiyecek yerine zeytinyağlı sebze yemeği tüketirse çok daha düşük bir kalori alacaktır. Bu durumda kişiler hem aç kalmayacak hem de fazla kilo almamak için doğru adımları atmış olacaktır.

Aç Kalmadan Zayıflamak İçin Ne Yapmalı?

Kahvaltıda ekmeğin çok fazla tüketilmesi yerine yumurta tüketilmesi ya da bir bardak süt tüketimi kişilerin aynı düzeyde tok kalmasını sağlarken karbonhidratın alınmasının önüne geçmiş olacaktır. Düzenli olarak ağır tatlıları tüketmenin önüne geçen kişiler, ayda 1 ya da iki defa tatlı tüketmeyi alışkanlık haline getirmelidir. Bu durum aç kalmalarına sebep olmazken vücudun alışması ile şekere olan arzu da azalacaktır. Aç kalmadan zayıflama için vücuda alınan şeker düzeyinin dengelenmesi çok yüksek etkiler gösterebilir. İlk dönemlerde tatlı yerine meyve tüketimi kişilere yardımcı olurken bu sayede aldıkları vitamin ve mineral oranı da yükselecektir. Belirli meyveler metabolizma hızını da artırırken kilo vermede yardımcı olabilir.

Aç Kalmadan Zayıflamak İçin Hareket ve Egzersizler

Aç kalmak istemeyen kişiler aldıkları kalorileri yakarak da fazla kilolarından kurtulabilmektedir. Güne 1 saatlik bir yürüyüş ya da imkanları varsa koşu ile başlayan kişiler bu sayede çok ciddi miktarda kalori yakmalarını sağlayacaktır. Buna ek olarak evde zaman geçiren kişiler belirli egzersizleri uygulayarak da gerekli kalorinin yakılmasını sağlayabilir. Evde yapılabilen egzersizlere günde yarım saat ayıran kişiler çok yüksek düzeyde bir verim alacaklardır. Kısa sürede fazla kilolarından kurtulan kişiler bunun yanı sıra daha kaslı ve düzgün bir vücuda kavuşabilirler. Düzenli olarak spor yaparak kilo veren kişiler günlük yaşantılarında da hareketliliği arttırabilir. Gün içerisinde gidecekleri herhangi bir noktaya yürüyerek gitmeleri mümkünse bu yolu seçmeleri çok daha doğru olacaktır. Bunun yanında girdikleri apartmanlarda üst katlara çıkacak olan kişiler aç kalmadan zayıflama için asansör kullanmayı bırakabilir. Bu sayede kişilerin fazladan kalori yakmaları sağlanmış olacaktır.

Yorumlar
Kıymet Sarar 08 Kasım 2017 - 18:01:46 Aç kalmadan zayıflatan diyet listesi var mı? Zayıflamam gerekiyor ama açlığa kesinlikle dayanamıyorum. Bu zamana kadar denediğim tüm diyet yöntemleri açlığa dayanamadığım için sonuç vermedi. Nasıl zayıflayabilirim?cevapla
Ayten Arıcı 14 Eylül 2018 - 11:12:54 Aç kalmadan zayıflamanın 12 altın kuralı ve programı var. Bunları uygulamak gerekiyor. Zaten kilo vermek için öncelikle aldığınız kaloriden fazlasını yakmanı gerekiyor. Bunun için de bol hareket lazım. Beslenme düzeni de sağlayabilirseniz başarabilirsiniz.cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: