Diyet

Ananas Suyu Zayıflatırmı? Ananas Suyu Diyeti Tarifi

08 Kasım 2017 - 20:42:12
Ananas suyu zayıflatırmı? Ananas suyu diyeti tarifi

Diyetler her zaman bayanların ve erkeklerin kilo vermek için başvurdukları ilk seçenek olur. Ananas suyu diyeti son günlerde tercih edilen kilo verme yöntemlerindendir.

Kilo Vermek İçin Diyet ve Yöntemler

Zayıflamak isteyen çoğu insan ekstra malzemelere ihtiyaç duymazken beslenme düzenlerinde gerçekleştirilen köklü değişimler ile birlikte kilo vermek mümkün hale gelir. Bu durumda diyetlerden bazıları uzun süreye yayılıp etkili olurken bazı diyetler şok diyeti olarak adlandırılır. Bu diyetler genel olarak birkaç gün içerisinde yüksek miktarda kilo verdirebilen diyetler. Birçok alanda bu tarz diyetlerden sonra bayanların verdikleri kiloları geri alacakları belirtiler ancak bu durum çok da büyük bir sorun yaşatmaz. Özellikle özel bir günleri yaklaşan ve daha zayıf olmak isteyen bayanlar rahatlıkla şok diyetlerini uygulayabilirler.

Ananas Suyu Diyeti Nedir?

Ananas suyu ile uygulanan diyet de şok diyetleri arasında gösterilmektedir. Anansın çok sayıda etkili özelliği bulunurken zayıflamaya olan katkısı da bunlardan birisidir. Eğer kişiler bu şok diyetini düzenli bir biçimde uygularlarsa yalnızca 2 gün içerisinde 3 kilo verebilirler. Böylece kısa bir süre de olsa istedikleri kıyafetleri daha rahat giyebilecek ve daha güzel görüneceklerdir.

Ananas Suyu Diyeti Nasıl Yapılır?

Bilindiği üzere diyetlerin bazılarında ara öğün olarak çeşitli içecekler kullanılmaktadır. Bu aşamada zayıflama üzerinde büyük etkileri ananas suyu rahatlıkla tercih edilebilir. Bu içecek birçok diyette bitki çaylarına alternatif olarak sunulmaktadır. Ananas ile uygulanan şok diyetinde ise kişiler ananasın dışında hiçbir besin tüketmemektedir. Kabuklarından temizlenmiş, yemeye hazır hale gelmiş 2 kilogram ananası hazır hale getiren kişiler bu ananası 3 öğüne bölerek gün içerisinde tüketeceklerdir. İsteyen kişiler belirli bir kısmında suyunu çıkararak da bu ürünü tüketebilir. Bu diyet, ananas suyu diyeti olarak bilinirken gün içerisinde 1 saat koşu ile desteklenmelidir. Bu sayede kişiler yalnızca 2 günde 3 kilo vermektedir. Bunun sonrasında diyetin kesilmesi gerekmektedir. Aksi halde sağlık açısından çok sakıncalı olabilmektedir. Bu tempoya dayanamayan kişiler, gün içerisinde 1 dilim kepek ekmeği tüketebilir ancak bu tarz hamleler verdikleri kiloların daha az düzeylerde olmasına sebep olacaktır. Bu sebeple de kişilerin istedikleri verimi alması için yalnızca ananas ile beslenmesi gerekir.

Ananas Suyu Kilo Verdirir mi?

Ananasın yapısının çok büyük bir kısmı sudan oluşur. Bu durum da ananasın kalorisinin düşük olmasını sağlamaktadır. Bu özelliği ile karpuza benzetilebilir. Birçok yerde karpuz diyeti de bulunduğundan uzmanlar ananas suyu diyeti ile de sonuca gidebileceklerini düşünmüşlerdir. Bu aşamada ananasın içerisinde çok sayıda vitamin ve mineral yer aldığından çok az yemek tüketilen diyetlerde oldukça etkilidir. Diyeti uygulayan kişilerin daha canlı ve sakin kalabilmesini sağlamaktadır. Buna ek olarak proteinin sindiriminde çok etkili olan ananas suyunu kullanırken sporcular rahatlıkla proteinleri parçalayarak enerji elde edeceklerdir. Et tüketimi yoğun olan diyetlerde çok olumlu etkiler ortaya çıkaracaktır.

Yorumlar
Hilal Kuşçu 08 Kasım 2017 - 20:52:12 Kalıcı olarak kilo vermek için bu meyvenin suyunun işe yaradığını söylediler. Aslında ananas suyu ile zayıflamak için nasıl içmek gerekiyor bunu öğrenmek istiyorum. Yani günde kaç bardak içsek zayıflarız ve aç karnına mı tok karnına mı tüketelim bunları bilmek gerek. Bu şekilde zayıflayanlar varsa cevap verirse çok sevinirim. Bir yan etki ya da zarar oluyor mu neye dikkat edilmeli diye.cevapla
Çağla Özen 14 Eylül 2018 - 11:17:59 Ananas suyunun kalorisi düşük olduğu için diyeti işe yarar diye düşünüyorum. Bu meyvenin tadını çok seviyorum ve sık sık yerim. Suyunu bir iki kere içtim tadı gayet güzel. Zayıflamak için nasıl içmek gerekiyor tarifi nedir bilmiyorum. Deneyenler varsa cevap bekliyorum.cevapla
Zahide Derici 09 Nisan 2019 - 11:26:50 Arkadaşlar kilo vermek için ananas kürü, çayı ya da diyeti yöntemlerini uygulayabilirsiniz.Ben daha önce çok yöntem denedim.3 çocuk annesiyim ve hep hamilelik kilolarım kalmıştı.Göbek bölgem için spor yaptım.Bir tanıdığımın tavsiyesi üzerine de bu zayıflama suyunu denedim metabolizmayı hızlandırdığı için kilo vermeyide hızlandırıyor diyebilirim.Eğer şeker hastası filan değilseniz bence deneyin derim.cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: