Diyet

Hurma Yoğurt Diyeti Nedir? Nasıl Yapılır? Kaç Gün Yapılmalı? Zayıflayanlar ve Yorumlar

23 Nisan 2018 - 13:50:04
Hurma yoğurt diyeti nedir? Nasıl yapılır? Kaç gün yapılmalı? Zayıflayanlar ve yorumlar

Hurma yoğurt diyeti sağlıklı bir şekilde zayıflama ve göbek bölgesindeki yağları eritmek için uygulanan doğal bir beslenme programıdır.

Hurma Yoğurt Diyeti Nedir? Ne İşe Yarar?

Hem göbek bölgesindeki yağlardankurtulmak hem de sağlıklı bir şekilde zayıflamak isteyen kişiler tarafından kolayca uygulanabilen hurma yoğurt diyeti kısa süre içerisinde etkili sonuçlar almanıza yardımcı olmaktadır. Günümüzde birçok kişi göbek bölgesindeki yağlardan şikayet etmektedir. Zayıflamak için birçok zayıflama yöntemi bulunsa da en etkili olanlar doğal yöntemlerdir. Hurma diyeti de son zamanlarda adını sıkça duyduğumuz etkili zayıflama yöntemlerinden biridir. Birçok kişi gün içerisinde kolayca uygulayabilmektedir.

Hurma Diyeti Nasıl Yapılır? Kaç Gün Yapılmalı?

Hurma diyetinin uygulanması oldukça basittir. 7 gün boyunca ara vermeden uygulanan bu diyette gün içerisinde toplamda 21 hurma yenmektedir. 3 ana öğünde 7 adet hurma ve ardından 1 kase light yoğurt tüketilmektedir. Diyeti yaparken gün içerisinde su tüketimine dikkat edilmelidir. Bunun yanında en az 40 dakika yürüyüş yapmak gerekmektedir. Yaklaşık 1 hafta süren bu diyet etkili bir şekilde zayıflamanıza yardımcı olmaktadır. Diyet sırasında hurma ve yoğurt haricinde herhangi bir besin tüketmek yasaktır. Sadece şekersiz yeşil çay, meyve çayları ya da bitki çayları tüketilebilir. 1 hafta içerisinde göbek bölgenizdeki yağların büyük bir kısmından kurtulabilir ve genel vücut ağırlığında azalma sağlayabilirsiniz. Diyeti 1 haftadan fazla yapmayınız. 1 hafta geçtikten sonra birkaç gün ara verip tekrara yapabilirsiniz.

Hurma Yoğurt Diyetinin Faydaları Nelerdir?

Hurmanın bağırsak düzenleyici ve yumuşatıcı etkisi bulunmaktadır. aynı zamanda vücutta tokluk hissi yaratmaya yardımcı olan bu meyveler oldukça düşük kalorilidir. Vücudun tatlı ihtiyacının karşılanmasını sağlamaktadır. Zayıflama döneminde ortaya çıkan en büyük problemlerden birisi tatlı krizleridir. Birçok kişi tatlı krizleri nedeniyle diyetini bozmaktadır. Hurma diyetinde günlük tatlı ihtiyacı karşılanır ve kan şekerinin düşmesine bağlı olarak meydana gelen açlık hissinin bastırılması sağlanır. Yaratmış olduğu tokluk hissi sayesinde gün içerisinde daha az tüketmeye ve böylece vücutta yeni yağların oluşmasına engel olur. Hurmanın içerisinde bulunan vitamin ve mineraller ve yoğurdun içerisinde bulunan kalsiyum sayesinde vücudun enerjisi düşmez ve halsizlik meydana gelmez. Böylece gün içerisinde kendinizi oldukça dinç hissedersiniz.

Hurma Yoğurt Diyeti ile Zayıflayanlar, Yorumlar ve Zararları

Son zamanlarda birçok kişinin uyguladığı hurma yoğurt diyeti ile zayıflayanlar bu yöntemin etkilerinden oldukça memnun kalmaktadır. Zayıflayanların yorumları incelendiğinde dengeli ve sağlıklı zayıflama konusunda oldukça başarılı oldukça gözlemlenmektedir. Eğer herhangi bir rahatsızlığını söz konusu ise ya da ilaç kullanıyorsanız diyeti uygulamadan önce uzman bir doktora başvurmanız gerekmektedir. Sağlıklı bir şekilde 1 hafta gibi kısa bir süre içerisinde etkili olarak zayıflamanıza yardımcı olan bu diyet programını sizler de kolayca uygulayabilir ve fit bir vücuda kavuşabilirsiniz.

Yorumlar
Asya Öztürk 23 Nisan 2018 - 14:00:04 Hurma yoğurt diyeti uygulayanlar var mı? 1 haftada kaç kilo verdirir? hurma yoğurt diyeti yapanların yorumlarını okudum bazı yerlerde uygulayanlar kesin olarak zayıfladığını belirtmiş. Bende yapmak istiyorum ama 15 kilo fazlam var etki görür müyüm?cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: