Sağlık 23 Nisan 2021 - 11:00:03

Çay Ağacı Yağı Nedir? Faydaları Nelerdir? Nasıl Kullanılır?

Çay Ağacı Yağı Nedir? Faydaları Nelerdir? Nasıl Kullanılır?

Hint defnesi bitkisinden elde edilen çay ağacı yağı cildin yaşlanmasını engelleyen doğal içerikli bir sıvıdır.

Çay Ağacı Yağı Nedir? Ne İçin Kullanılır?

Son zamanlarda cilt üzerinde meydana getirmiş olduğu mucizevi etkileri ile bilinen çay ağacı yağı doğal bitki özünden elde edilen bir sıvıdır. Birçok hastalığın tedavisinde kullanılan bu yağ mantar ve virüslerin ortadan kaldırılmasına yardımcı olmaktadır. Avrupa ülkelerinde yoğun olarak kullanılan çay ağacı yağının antiseptik özelliği bulunmaktadır. Bu özelliği sayesinde birçok hastalıkta tedavi amaçlı kullanılmaktadır. Bilinen en saf temizleyici olarak bilinen bu yağ günlük hayatta da kolayca kullanılabilmektedir.

Çay Ağacı Yağının Faydaları Nelerdir? Ne İşe Yarar?

Antiseptik özelliği ile bilinen bu yağın birçok faydası bulunmaktadır. Bunları şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Antiviral özelliği sayesinde vücuttaki bakterilerin uzaklaştırılmasına yardımcı olmaktadır. Böylece birçok hastalığın oluşmasını engellemektedir.
 • Akne ve sivilce problemlerinin ortadan kalkmasına yardımcı olmaktadır.
 • Yüzdeki sivilce izlerinin geçirilmesi konusunda oldukça etkili sonuçlar meydana getirmektedir.
 • Karınca ve sinek ısırması sonucunda oluşan kaşıntı ve kızarıklığı giderilmesinde etkili olur.
 • Ağır içerisinde oluşan iltihaplanma ve diş eti rahatsızlıklarının giderilmesine yardımcı olur. Bunun yanı sıra uçuk tedavisinde de kullanılabilir.
 • Saç diplerinden oluşan kepek sorununun çözümü için doğal bir etki yaratmaktadır.
 • Antifungal özelliği sayesindeayaklarda oluşan mantararahatsızlıklarını tedavi eder.
 • Önemli cilt hastalıkları için kullanılır. Tedavi edici özellikler sunar.

Özellikle cilt bakımı konusunda oldukça etkili olan bu yağı birçok hastalığın tedavisi için kullanabilirsiniz. Doğal bir içeriği olduğun için herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Fakat bazı ciltler için birtakım zararlı sonuçlar meydana getirebilir. Kullananlar genel olarak bu yağdan etkili sonuçlar almaktadır.

Çay Ağacı Yağı Nasıl Kullanılır? Kullanım Şekli Nedir?

Çay ağacı yağının kullanım amacına göre değişkenlik göstermektedir. Aktarlardan ve internet üzerinden satın alabileceğiniz bu ürün birçok amaç için kullanabilirsiniz. Eğer akne ve sivilce için kullanmak istiyorsanız kullanım öncesinde bu bölgenin iyice temiz olmasına dikkat ediniz. Sonrasında yağı bölgeye uygulayabilirsiniz. Eğer ayak mantarı için kullanmak isterseniz dilerseniz mantarlı bölgeye sürebilir dilerseniz de suyun içerisine belli bir miktar akıtarak ayaklarınızı suda yaklaşık 20 dakika bekletebilirsiniz. Grip ve nezle gibi problemler için çay ağacı yağı ile buharlı su yapabilirsiniz.

Çay Ağacı Yağının Zararları ve Fiyatı Nedir?

Çay ağacı yağının faydaları kadar yan etkileri de bulunabilmektedir. Özellikle hassas ciltler için birtakım alerjik reaksiyonların meydana gelmesine neden olabilir. Kaşıntı, kızarıklık ve yanma hissi gibi problemler meydana gelebilmektedir. Bu nedenle kullanım öncesinde öncelikle cilt analizi yapılmalı ve uzman bir doktora danışılmalıdır. Bu yağın fiyatı ise çok pahalı değildir. Kolayca birçok yerden sipariş verebileceğiniz ya da satın alabileceğiniz bu yağ sayesinde hem cilt bakımınızı yapabilir hem de antiseptik özelliği sayesinde vücudunuzdaki bakterileri yok edebilirsiniz.

 • çay ağacı yağı
 • çay ağacı yağı nedir
 • çay ağacı yağının faydaları
 • çay ağacı yağının zararları
 • çay ağacı yağı nasıl kullanılır
Yorumlar
Nilgün Ekici Çay ağacı yağı sabunu nasıl kullanılır? Faydaları tam olarak nelerdir? Nereden bulabilirim? Fiyatı çok pahalı mı acaba? Yüzümdeki sivilce izleri için yağı mı daha etkili olur yoksa sabununu mu kullanmam gerekiyor? cevapla
yorum yaz
Nasıl Kilo Alınır? Aşırı Zayıfım Nasıl Kilo Alabilirim?