Islak ve parlak makyaj tekniği, malzemeleri
Yaşam

Islak ve Parlak Makyaj Tekniği, Malzemeleri

04 Şubat 2019 - 13:41:42

Islak ve parlak makyaj tekniği son yıllarda tercih edilen, cildin doğal ve genç görünmesini sağlayan makyaj yöntemlerinden biridir.

Islak ve Parlak Görünüm Makyaj Tekniği

Dünya genelinde birçok ünlü son zamanlarda cilde ıslak ve parlak görünüm veren makyaj tekniğini kullanmaya başlamıştır. Yüzdeki bazı bölgelere parlaklık verilerek cildin ıslak görünmesine olanak tanınır. Islak görünümlü makyajın avantajlarından biri cildin normalden daha genç görünmesini sağlamaktır. Bir diğer avantaj da bu makyaj yönteminde fazla oranda fondöten kullanılmasına gerek olmamasıdır. Çok fazla ürün kullanılmadan yapılan makyaj sayesinde cilt nefes alır ve yıpranmaz. Bu makyaj tekniğinden amaç aşırı malzeme kullanımı olmadan cildin canlı ve sağlıklı gözükmesini sağlamaktadır. Hem doğal bir görünüm hem de bakımlı bir cilt hedef alınmaktadır.

Parlak Makyaj İçin Gereken Malzemeler

  • Cildin aydınlık kazanması için ilk olarak serum uygulaması yapılır. Serum kullanımı cildin nem kazanmasını sağladığı gibi makyajın olduğundan daha güzel görünmesine yardımcı olur. Cilt tipinize ve bütçenize uygun olan serum markasını tercih edebilirsiniz.
  • Islak makyaj tekniği için herhangi bir pudra ve yahut da fondöten ürününe ihtiyaç yoktur. Cildinize uygun olan bir nemlendiriciyi kullanmanız bu makyaj yöntemi için yeterlidir. Nemlendirici cilde fayda sağladığı gibi cildi makyaja hazırlayan en önemli cilt ürünlerinden biri olarak tarif edilir. Nemlendirici aynı zamanda ciltte bulunan kusurların daha az görünmesine olanak tanır.
  • Cilde uygun fırçalar, aydınlatıcı, nemlendirici ve ürünler kullanılır. Bu fırçaların makyaj malzemelerine uygun olması da önemlidir. Ayrıca cildin mikrop kapmaması için temiz olmasına özen gösteriniz.

Parlak Makyaj Nasıl Yapılır?

Makyajın yapılma süreci üç adımdan oluşur. İlk adım cildin nemlendirilmesidir. Makyajın asıl amacı tenin ıslak görünmesine zemin hazırlamak olduğu için uygulama boyunca bu amaca yönelik hareket edilir. Cilt ilk olarak iyi bir şekilde nemlendirilir. Nemlendirici kullanılmadığı zaman ıslak makyaj uygulaması beklentinin çok altında bir görüntü meydana getirir. Cilt tipine uygun nemlendirici serumu cilde uygulanır ve masaj yardımı ile kan dolaşımı hızlandırılır. Makyajın yapılması için diğer gerekli adım fondöten kullanımıdır. Nemlendirici uygulamasından sonra fondöten yüz ve boyun bölgesine uygun bir fırça yardımı ile uygulanır. Tercihe göre makyaj fırçası veya süngerine bir iki damla cilt serumunun eklenmesinden sonra fondöten uygulanması cildin ıslak görünmesini sağlar.

Islak Makyaj Tekniği İçin Allık ve Parlatıcı

Islak ve parlak makyaj tekniği için en önemli adım aydınlatıcı ve allık kullanımıdır. Yanakların canlı ve taze görünmesini sağlayan allık renkleri kişinin tercihine göre değişkenlik gösterir. Allık ve aydınlatıcı ile yanakların taze görünmesi mümkündür. Aydınlatıcı elmacık kemiklerinin üst kısımlarına, alın veya çene bölgesine uygulanabilir. İlk uygulama kişinin istediği kalitede olmayabilir fakat bir süre sonra alışkanlıktan dolayı istediğiniz makyaj uygulamasına kavuşmanız mümkün hale gelmektedir.

Yorumlar
Gülizar Özer 04 Şubat 2019 - 13:51:42 Islak makyaj tekniğinin adını henüz yeni duyuyorum. Ben çok fazla makyaj yapmıyorum ama parlak makyajlar çok hoşuma gidiyor. Özellikle de doğal gibi yapılan ve cildi berrak gösterenler çok hoşuma gidiyor gerçekten.cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: