Cilt gençleştirmede son yenilikler ve doğal yöntemler
Sağlık

Cilt Gençleştirmede Son Yenilikler ve Doğal Yöntemler

04 Şubat 2019 - 09:50:12

Cilt gençleştirmede son yeniklikler ve doğal yöntemlerle ilgili olarak geliştirilen kök hücre tedavisi yani bir diğer adı ile PRP gibi pek çok bakım tekniği bulunmaktadır.

Cilt Gençleştirmede Son Yenilikler Nelerdir?

Kişi 25 yaşına geldikten sonra her sene yüzde bir ila iki seviyesinde kollajen kaybı yaşamaktadır. Yapılan araştırmalar kapsamında cildin kırışması, donukluğu, kuruluğu gibi etkenler kollajenin azalma belirtileridir. Cilt gençleştirmek için en mantıklı yollarından biri kollajen eksikliğinin giderilmesi olarak tarif edilebilir. Kollajen eksikliğinin bir sürü teknikle uyarılıp arttırıldığı söylenebilir. Kök hücre tedavisi gibi teknikler hali hazırdaki yöntemler arasında bulunur. Kök hücre tedavisi kişinin gençleşmesine olanak tanır. Boyun, yüz ve el bölgesine yapılır. Kollajen aşıları yirmi beş yaştan itibaren uygulanabilmektedir. İlk yaşlılık belirtileri için çok etkili bir uygulama olabilir. Özellikleri arasında kırışıklıkları ortadan kaldırması vardır. Özellikle kadınların yüz ve boyun bölgeleri belli bir yaştan sonra kırışıklık problemiyle karşı karşıya gelir. Bu noktada kırışıklıkların ortadan kaldırılmasını sağlayan teknikler uygulanabilir. Ayrıca akne skarlarını tedavi eder. Cildin elastikiyeti ve esneklik gibi durumlarının artmasına yardım eder. El, yüz ve boyun bölgesini onararak yeniler. Cildin doğal bir şekilde güzel görünmesini sağlar. Cilt üzerinde bulunan lekelerin giderilmesini sağlayarak taze ve canlı bir cilt meydana getirir.

En Etkili Cilt Gençleştirme İşlemleri

Cilt gençleştirmek için uygulanan kollajen aşısı, nem ve somon aşısının kişinin ihtiyacına göre seans sayısı belirlenir. Seansların arasında 1 ve yahut da 2 hafta olduğu söylenebilir. Boyun el ve yüz bölgesine uygulanabilme özelliği bulunur. Kollajenin uygulanma durumu cildin bariz bir şekilde iyileşmesini, gençleşmesini sağlar. Cildin genç görünmesini sağlayan bir başka yöntem kök hücre tedavisidir. Bu yöntem ciltteki lekelerin giderilmesi konusunda oldukça başarılı sonuçlar vermektedir. Cildin yenilenmesini sağlayan bu yöntemin bir diğer adı PRP'dir. Bu yöntem cildin ölü derilerden arınmasını sağlar ve böylece gençleştirici etki meydana getirir.

Cilt Neden Erken Yaşlanır?

Yüz bölgesinde yaşlanmanın birçok sebebi bulunmaktadır. Yer çekiminden kaynaklı olarak yumuşak dokular sarkar. BU durum karşısında yüz germe işlemi aracılığıyla dokular eski olduğu alanlara çekilir. Yerleştirilen dokuların uzun süre orada kalması sağlanır. Yüz bölgesinde yaşlanmanın bir diğer sebebi de hacim azalmasıdır. Kırk yaşından sonra deri altında bulunan yağ oranının azalması oluşmaktadır. Hal böyle olunca kişinin vücudundaki başka bir alandan yağ alınmakta ve yüz bölgesindeki hacim kaybı olan yere enjekte edilmektedir.

Cilt Gençleştirmede Doğal Yöntemler Nelerdir?

Uzman kontrolünde yapılan uygulamaların dışında kişinin cildine iyi bakması gerekir. Cilde iyi bakmak için temizliğine ve bakımına dikkat etmek önemlidir. Evde yapılan doğal maskelerden yardım alınarak cildin tazelenmesi sağlanabilir. Dermatolog uzmanına uygulanacak olan maske danışılarak uygulanabilmektedir. Cilt gençleştirmede doğal yöntemlerin kontrollü bir şekilde uygulanması gerekmektedir.

Yorumlar
Münevver Akalın 04 Şubat 2019 - 10:00:12 42 yaşındayım ve alnımdaki kırışıklıkları yok etmek için cilt bakımı yaptırmak istiyorum. Cilt gençleştirme yöntemlerini biraz araştırdım. PRP işlemleri hakkında bilgisi olan var mı? Fiyatları ne kadar acaba ve kaç seans oluyor onu öğrenmek istiyorum.cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: