Yaşam

İstanbul Yakınlarında Tatil Yapılacak Yerler

28 Nisan 2018 - 15:46:48
İstanbul yakınlarında tatil yapılacak yerler

İstanbul, milyonlarca kişiye ev sahipliği yaparken İstanbul yakınlarında tatil yapılabilecek olan yerler de bu sebeple çok fazla rağbet görüyor.

İstanbul Yakınlarında Tatil Yapmak Mümkün mü?

İstanbul'da yaşamını sürdüren kişiler, iş ve eğitim hayatının etkilerini sonuna kadar yaşıyor. Bu sürecin içerisine büyük şehirlerin genel stresini ve trafik problemlerini eklediklerinde psikolojik olarak oldukça zor dönemler geçirebiliyorlar. Bu dönemlerde vücutlarının ve zihinlerinin eski haline gelebilmesi için yapacakları kısa tatiller dahi çok önemli yer tutuyor. İşlerinden alacakları birkaç günlük izinde ya da hafta sonlarında gidebilecekleri belirli tatil noktaları varken buralarda huzurlu saatler geçirmeleri de mümkün oluyor.

Mudanya'da Tatil Yerleri Nerelerdir?

İstanbul'a yakın olan tatil yeri denildiğinde akla ilk gelen yerlerden birisi Mudanya. Bursa'nın Mudanya ilçesi, İstanbul'dan denizyolu ile birlikte yalnızca 2 saat uzaklıkta yer alıyor. Hava şartlarının durumuna göre bu süre daha da kısa noktalara ulaşabiliyor. Birçok kişi İstanbul'da yaşarken işlerinden evlerine bu sürede gittiğinden insanlar için oldukça uygun bir tatil yeri olarak gösteriliyor. Bir yandan muhteşem tarihi, bir yandan plajı, bir yandan da denizin kenarında zaman geçirmeye son derece uygun olan işletmeleri ile hafta sonlarında yapılacak olan kaçamaklar için en doğru adreslerin başında yer alıyor.

Gökçetepe'de Tatil Nasıl Olur?

İstanbul'a karayolu ile ulaşımda en yakın şehirlerden birisi olan Edirne de İstanbul'da ki tatil ihtiyacını karşılayan illerden birisi olarak gösteriliyor. Edirne'nin Keşan ilçesine bağlı olan Gökçetepe Köyü, son dönemin en popüler noktalarından birisi olarak gösteriliyor. Birçok kişinin saklı cennet tabirini kullandığı bu tatil noktasında doğal hayatın içerisine kendisini bulan kişiler, akıllarındaki tüm karmaşaları burada bırakarak şehirlerine tamamen sakin bir biçimde dönebiliyorlar. Muhteşem orman yollarına sahip olan bu köyde yapılan kahvaltılar, yürüyüşler ve istenirse sahilin değerlendirilmesi ile birlikte hafta sonları son derece sakinleştirici bir şekilde geçirilmiş oluyor.

Güneyli Köyü'nde Tatil Nasıl Olur?

Marmara bölgesinde, muhteşem tarihi yapıları ve sakinleştirici noktaları ile birlikte gelen misafirlerini en iyi şekilde ağırlayan Çanakkale de İstanbullu insanlar için en önemli tatil noktalarından birisi olarak gösteriliyor. İstenilen zamanlarda Çanakkale'de Birinci Dünya Savaşı'ndan günümüze kadar ulaşan tarihi eserler ve savaş hatıraları gezilebilirken Güneyli Köyü gibi bölgelerinde de dinlendirici bir tatil gerçekleştirilebiliyor. Tatil denildiğinde aklına deniz gelen kişiler, Saros Körfezi'nin serin sularında kendisini ferahlatma şansı elde ediyor. Bu bölgeye giden ve tatil tecrübelerini aktaran çok sayıda kişi bulunurken insanlar ortalama fiyatların yer aldığı bu köye daha bilinçli bir şekilde giderek zamanlarını en iyi şekilde değerlendirebiliyorlar. İstanbul'dan biraz olsun uzaklaşmak, kafa dağıtmak ve stresten uzak kalkmak isteyen kişiler, İstanbul'un çevresinde yer alan illerin tatile uygun mekanlarında yapacakları kaçamaklarla yeni günlere hazır hale geliyorlar.

Yorumlar
Çağla Deniz 28 Nisan 2018 - 15:56:48 İstanbul yakınlarında kısa süreli tatil yapılacak butik oteller ve doğal güzelliğe sahip yerler var mı? Hafta sonu içi tatil düşünüyorum ama nereye gidebilirim bilmiyorum. İstanbul'a yakın yerler neresidir? Nereyi tercih edebilirim?cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: