Yaşam

İstanbul'a Yakın Günübirlik Gezilecek Yerler

28 Nisan 2018 - 18:36:52
İstanbula yakın günübirlik gezilecek yerler

İstanbul'dan günübirlikte olsa uzaklaşmak isteyen kişiler, farklı tatil noktaları arasından karar vererek güzel bir hafta sonu tatili geçirebilirler.

Bursa'da Günübirlik Gezilecek Yerler Nerelerdir?

Bursa'nın son dönemde çok büyük bir gelişime sahne olmasının sebepleri arasında İstanbul'a olan yakınlığı yer alıyor. Bu yakınlığı bir yandan sanayi alanındaki gelişimini tetiklerken bir yandan da şehre daha fazla insanın gelmesini, burada yer alan tarihi ve doğal bölgeleri gezmesini sağlıyor. Bursa'da zaman geçirmeyi düşünen kişilerin ilk tercihi genel olarak Mudanya oluyor. Bursa'ya denizyoluyla ulaşan kişiler, burada deniz kenarında yer alan mekanlarda zaman geçirebildiği gibi plajını da kullanabiliyor. Bunun yanı sıra Uludağ'da Bursa'ya gelenlerin alternatifleri arasında yer alıyor. Kış aylarında günübirlik tatil yapmak isteyenler genel olarak Uludağ'ı tercih ediyorlar.

Edirne'de Tarihi ve Mimari Gezilecek Yerler

Edirne, ülkemize başkentlik yapan şehirler arasında yer aldığından tarih açısından da çok sayıda farklı eseri barındırıyor. Özellikle Mimar Sinan tarafından yapılan Selimiye Camii, her yıl binlerce kişi tarafından ziyaret edilen tarihi eserler arasında gösteriliyor. Bunun yanında Üç Şerefeli Camii, Rüstempaşa Kervansarayı ve Sokullu Hamamı gibi alanlar da bu gezi aşamasında görülebiliyor. Ancak günübirlik tatillerinde tarihi mekanların yanı sıra doğal yerlerde zaman geçirmek, gezintiler yapmak ya da beslenmek isteyen kişiler Gökçetepe Köyü'ne giderek burada tatillerine devam edebiliyorlar. İsteyenler aynı aktiviteleri Meriç Nehrinin kıyısında yer alan mekanlarda da gerçekleştirebiliyorlar.

Yalova'da Termal Otellerde ve Gezilecek Yerler

Eski dönemde İstanbul'un bir ilçesi olan ancak günümüzde başlı başına bir şehir olan Yalova, her geçen gün gelen ziyaretçilerine alternatif eğlenceler sunuyor. Genel olarak bu şehre gelerek hafta sonlarını burada geçirmek isteyen kişiler, termal otelleri tercih ediyorlar. Termal otellerde yer alan imkanlar, insanların stresten tamamen uzaklaşmasında çok büyük etki gösteriyor. Buralarda yer alan hamamlar, saunalar ve havuzlarda zaman geçiren kişiler en iyi şekilde beslenerek haftanın başında enerji toplamış bir şekilde evlerine dönebiliyor. Şehirde Limak Termal Otel aynı zamanda Atatürk'ün Yalova'ya geldiği sırada kaldığı otel özelliğine sahip olurken bu etkisi ile tarihi bir gezinin ucundan tutmaya imkan tanıyor.

Çanakkale'de Tarihi Yerler ve İsimleri

Ülkemizde yaşayan insanların tamamının ülke tarihi hakkında yeterli bilgiye sahip olması gerekiyor. Yıllar öncesinde ülkemizin bağımsızlığı için kan döken kahraman şehitlerimiz yaşadıklarına olabildiğince şahitlik etmek ve bu konuda bilgi almak isteyen kişiler, birkaç günlük boş zamanlarını Çanakkale'de geçirebilirler. Burada yer alan şehitlikleri gezen kişiler, daha eski tarihlerden izler taşıyan Truva Atını da görebilirler. Bunların yanı sıra muhteşem doğasının deniz ile birleştiği alanlarda sunulan yemek imkanları da insanları son derece memnun edecektir. İstanbul'dan günübirlik gidebilecekleri tatil noktalarına kaçmak isteyen kişiler için birkaç farklı alternatif yer alırken rahatlıkla bunlar arasından kendi zevklerine göre seçim yapabilirler.

Yorumlar
Zehra Darı 28 Nisan 2018 - 18:46:52 İstanbul'a yakın günübirlik olarak gidilebilecek yerler var mı? Ailecek plan yapıp gezmek istiyoruz fakat günübirlik İstanbul'a yakın hangi şehirler ziyaret edilebilir? Bu tarz turlar var mı? Nerelere gidebiliriz?cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: