Yaşam 30 Haziran 2021 - 11:40:08

Jamsu Makyajı Nedir? Nasıl Yapılır? Malzemeleri Nelerdir?

Jamsu Makyajı Nedir? Nasıl Yapılır? Malzemeleri Nelerdir?

Jamsu makyajı; özellikle yağlı ciltlerin daha mat bir görünüm elde etmesi için uygulanan, Güney Kore'de uygulanan ve dünya üzerinde pek çok ünlü isim başta olmak üzere birçok kişi tarafından uygulanan bir güzellik uygulamadır. Jamsu makyajı nedir ve nasıl yapılır soruları için yazımızı okumaya devam ediniz!

Jamsu Makyajı Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Bir tür güzellik teniği olarak tanımlayabileceğimiz jamsu makyajı; yüz bölgesindeki kusurların tamamen kapatılmasını sağlayan, süper mat bir görünüm elde etmeye yardımcı olan ve makyajın ciltte uzun süre kalmasını sağlayan bir makyaj uygulamasıdır. "Daldırma" olarak tercüme edilen ve su, pudra ikilisi ile matlaştırma etkisi sağlanarak yapılan jamsu makyajı, özellikle cildi yağlı olarak kişiler tarafından tercih edilmektedir.

Her geçen gün farklı bir güzellik uygulaması ile karşılaşmaktayız. Güzellik algılarını yerle bir eden pek çok düşünce ile birlikte aynı zamanda farklı makyaj uygulamaları da geliştirilmektedir. Ciltte pürüzsüz bir görünüm meydana getiren jamsu makyajı son zamanların en trend uygulamaları arasında yer almaktadır.

Jamsu Makyajı Nasıl Yapılır?

Suya batırma ve dama gibi isimlerle karakterize edilen jamsu makyajı yöntemi bildiğimiz diğer makyaj uygulamalarına göre farklıdır. Normalde bu makyajı çıkarmak için kullanılan bir madde iken bu uygulamada kalıcı sağlamak için kullanılmaktadır. Jamsu makyaj uygulaması için cilde baz ve pudra uygulaması yapılır. Pudra; transparan pudra ya da bebek pudrası olabilir. Yüzünüzün rahatça sığabileceği bir kabın içerisinde soğuk su koyunuz. Pudrayı sürdükten sonra cildinizi bu soğuk suya daldırıp 1 dakika bekletiniz. Nefes almak için kafanızı dışarı çıkartıp tekrar sokabilirsiniz. sonrasında havlı ile tampon yaparak makyajı sabitleyiniz. Sonrasında göz ve dudak makyajına başlayabilirsiniz.

Jamsu Makyajı Malzemeleri Nelerdir?

Oldukça basir bir makyaj yöntemi olan jamsu makyaj modelleri için gerekli olan malzemeler pudra, su ve havludur. Bu iç malzemeyi elde ettikten sonra cildinizin kusursuz ve pürüzsüz gözükmesi için gerekli adımlara atabilirsiniz. Yağlı ciltlerde süper mat bir görünüm meydana getiren jamsu makyajı aynı zamanda gün boyu kalıcıdır. Bu özelliği sayesinde tüm gün kusursuz gözükebilirsiniz.

Jamsu Makyajının Zararları Nelerdir?

Güzel ve kusursuz bir görünüm bazen cildimiz için zararlı olabilir. Jamsu makyajı cilt gözeneklerinde kapanma ve tıkanma meydana getirerek oksijenin azalmasına neden olur. Bu durum sivilce ve siyah nokta oluşumu meydana getirebilir. Jamsu makyajının zararları özellikle kuru ciltlerde tahrişe neden olabilir. Her gün uygulanacak bir makyaj yöntemi değildir. Bu yüzden özel bir gün için tercihiniz olabilir.

  • jamsu makyajı
  • jamsu makyajı nedir
  • jamsu makyajı nasıl yapılır
  • jamsu makyajı yöntemi
  • jamsu makyajı malzemeleri
  • jamsu makyajı modelleri
  • jamsu makyajının zararları
Yorumlar
Henüz yorum yazılmadı. İlk yorumu sen yaz!
yorum yaz
Saç Dökülmesi Kaç Yaşında Başlar? Kaç Yaşına Kadar Sürer?