Yaşam

Kabak Maskesi Tarifi Nedir? Yapanlar ve Kullananlar

02 Eylül 2018 - 12:26:12
Kabak maskesi tarifi nedir? Yapanlar ve kullananlar

Kabak maskesi ciltteki problemleri yok etmek için uygulanan ve bazı faydaları olan maske tariflerinden biridir.

Kabak Maskesi Nedir? Neye Yarar?

Balkabağının içindeki vitamin ve mineraller sodyum, potasyum, çinko, magnezyum, V, E ve A olarak gösterilir. Bütün bu vitamin ve minerallerin ciltteki etkisi oldukça güçlüdür. Balkabağının özelliklerinden faydalanmak için kabak maskesi yapılarak cilde uygulanır. Cildi temizleme, lekeleri giderme ve cildi yenileme, ölü hücrelerden arındırma özelliği bulunur. Cildi doğal maske tarifleri ile yapılandırmak ve yenilemek isteyen kadınlar bu tür tarifleri dermatolog onayında uygulayabilir.

Kabak Maskesi Yapanlar ve Kullananlar

Balkabağında E vitamini olduğu için ciltte bulunan siyah nokta, sivilce gibi rahatsız edici etkileri giderir. Problemlerle savaşan kabak maskesi aynı zamanda cildi besleyerek, dokusunun daha yumuşak olmasına katkı sağlar. Güneş ışınlarının verdiği zararlar karşısında cildi onarır. Düzenli olarak maskeyi uygularsanız cilt renginizin açıldığını görebilirsiniz. Beta-karoten oranı fazla olan maske cildin nem seviyesini dengeler, kuru ciltlerin nem kazanmasına yardım eder ve yaşlanmanın yarattığı etkileri azaltır.

Kabak Maskesi Neye İyi Gelir?

Çinko oranının fazla olması yaraların geçmesini sağlar. Son yıllarda balkabağı bir sürü cilt bakım ve kozmetik ürünlerin içinde sıklıkla kullanılmaktadır. Evde doğal kabak maskesi yaparak para ve efor harcamadan yüzünüzü güzelleştirmek mümkün. Balkabağını hem ağız yolu ile tüketmek hem de maskesini yaparak cilde uygulamak çok faydalıdır Kullanan çoğu kadın maskeden gördüğü olumlu sonuçlardan bahsetmektedir. Fakat maskenin etkisi her kadında aynı etkiyi göstermeyebilir, bu yüzden mutlaka cilt doktoruna sormak gerekir.

Kabak Maskesinin Faydaları Nelerdir?

Düzenli uygulandığı zaman birçok faydayı ve olumlu etkiyi beraberinde getirir. Cildi nemlendirir, yeniler, onarır, yaşlılık etkilerinin azalmasını sağlar. Cildi eskiye nazaran daha canlı olmasını sağlayarak, cilde gençlik etkisi verir. Cildi nemlendirerek, daha yumuşak olmasına yardım eder. Derinlemesine temizleme özelliği bulunur. Siyah noktaları, sivilceleri geçirir, yaraları kısa zamanda iyileştirir. Ciltteki renk tonunu açan kabak maskesi, ölü derileri ortadan kaldırarak daha pürüzsüz bir cilde ulaşmayı mümkün kılar. Güneş ışınlarının verdiği zararlardan cildi korumaktadır.

Kabak Maskesi Tarifi Nedir?

Gerekli malzemeler iki yemek kaşığı püre halindeki balkabağı, bir yemek kaşığı yağ içermeyen yoğurt ve yarım çay kaşığı baldır. Malzemeler hazırlanır ve sonrasında maske yüz bölgesine sürülmeden önce cilt iyi bir şekilde temizlenmelidir. Balkabağı çatal ile ezilir ve bal, yoğurtla kasenin içerisinde karıştırılır. Hazırlanan kabak maskesi yüze sürülmeli ve on dakika bekletilmelidir. On dakika sonra cilt ılık suyla yıkanarak durulanır.

Sütlü Kabak Maskesi Tarifi Nedir?

Maskeyi yapmak için iki çay kaşığı püre halindeki kabağın, ½ çay kaşığı bal ve ¼ çay kaşığı sütün hazır hale getirilmesi gerekir. Malzemelerin hepsi karıştırılır ve ince olacak şekilde cilde sürülür. On beş dakika beklendikten sonra, maskenin olduğu yer ılık su ile yıkanır. Kurulanan cilde nemlendirici sürülmelidir. Kabak maskesi tarifini uygulamadan önce cilt doktoru ile görüşülmesi gerektiği unutulmamalıdır.

Yorumlar
Filiz Aksakal 02 Eylül 2018 - 12:36:12 Cildimin canlanması ve daha iyi görünmesi için doğal yöntemler araştırırken kabak maskesinin iyi geldiğini öğrendim. Kabağın içerisinde bulunan vitaminler cilde oldukça iyi geliyormuş. Evde nasıl yapılır, tarifi hakkında bilgi alıp kendim denemek istiyorum.cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: