Kadınlar için evde zayıflama yöntemleri
Zayıflama

Kadınlar İçin Evde Zayıflama Yöntemleri

23 Ekim 2017 - 17:44:13

Zamanlarının büyük bir bölümünü evde geçirmek olan ya da kendi tercihi olarak dışarı çıkmayı çok fazla tercih etmeyen kadınlar, evde kilo vermenin yollarını aramaktadırlar.

Evde Kilo Vermek İçin Ne Yapılmalı?

Çok şiddetli diyetlerden ve spor salonlarına gitme fikrinden tamamen uzak olan bayanlar atacakları adımlar ile birlikte düzenli ve sistemli bir biçimde fazla kilolarından kurtulabiliyor. Bu aşamada ilk olarak beslenmelerini düzene sokmaları gerekirken bu durum diyet anlamına gelmiyor. Yalnızca kişiler belirli besinleri hayatlarından çıkarırken daha doğru besinler ile besleniyor. Bu aşamada doygunluk hissini de tamamen yaşayabildikleri ve lezzetli yiyecekler tükettikleri için buna bir diyet olarak bakmak son derece zor oluyor. Bunun yanında evde yapılacak egzersizlerin de kilo vermede çok etkili olduğu biliniyor. Bu iki etmeni hayatına sokan bayanlar rahatlıkla fazla kilolarından kurtulabiliyor.

Kilo Vermek İçin Beslenme Düzeni Nasıl Olmalı?

Kadınlar, beslenme düzenlerini ayarlarken birkaç maddeye bağlı kalarak bu işlemi gerçekleştiriyorlar. İlk olarak kahvaltı öğününden başlanılması gerekiyor. Bu öğün boyunca kişilerin her zaman doğru beslenmesi çok önemli olurken gün içerisinde onlara yeterli enerjiyi sağlayacak olan besinlerin de bu öğünde vücuda alınması gerekiyor. Ana öğünlerden önce büyük bir bardak limonlu su içmek iştahın belirli oranda kesilmesini sağlarken sonrasında kahvaltıda alınan 1 adet yumurta kişilerin yeteri kadar doymasını sağlıyor. Bunun yanında rahatlıkla peynir, süt ve zeytin gibi kahvaltının önemli değerlerini tüketen bayanlar mümkün olduğunca ekmekten uzak durmaya çalışıyor. Bunun yanı sıra çay tüketen ve tüketmeyi seven bayanların şekeri kesinlikle kullanmayı bırakması da kilo vermede çok etkili oluyor.

Kilo Vermek İçin Öğünlerde Ne Yemeli?

Ana öğünler arasına öğün eklemek de son derece doğru bir karar olurken bu durum kişilerin daha az yemelerine ve daha uzun süre tok kalmalarına sebep oluyor. Bu aşamada ara öğünler genel olarak bitki çayları ya da salatalar ile geçiştiriliyor. Böylece kişiler ana öğünlerde çok fazla besin tüketmeden doyabiliyorlar. Öğle ve akşam yemeklerinde ise kişilerin protein ağırlıklı ürünlere yönelmeleri son derece doğru oluyor. Tavuk ve kırmızı et kullanımı son derece doğru olurken balık da seçenekler arasında yer alıyor. Sebze yemekleri de bu aşamada doğru tercihler arasında gösterilebiliyor.

Kadınlar İçin Evde Yapılacak Egzersizler Nelerdir?

Bayanlar evde hiçbir doküman bulundurmadan egzersiz hareketlerini gerçekleştirerek günlük sporlarını yapabiliyorlar. Bu sporlarını yaparken bir adet sandalye kullanmaları yeterli olurken bu sandalye ile birlikte spor salonun yapılabilecek tüm hareketler gerçekleştirilebiliyor. Hareketlerin büyük bir kısmı yerde olurken bazıları da sandalye yardımı ile gerçekleşiyor. Daha profesyonel şekilde spor yapmak isteyen kişiler evde pilates yaparak kilo verebiliyorlar. Ancak bunun öncesinde pilates yapmanın tüm inceliklerinin öğrenilmesi gerekiyor. Aksi halde bu spor, kişilerde çeşitli eklem rahatsızlıklarına sebep olurken çok zor durumlarda bırakabiliyor. Bu sebeple eğitim videolarından ya da özel hocalardan yardım alınması gerekiyor.

Yorumlar
Sena Sarı 16 Ekim 2017 - 16:16:04 3 ay önce doğum yaptım. Bebeğim daha küçük olduğundan spora gidemiyorum. Evde zayıflamak istiyorum bunun için neler yapabilirim? Sezeryan göbeği durumu var bende ve bilirsiniz ki biraz zor eriyor... Etkili bir yöntem önerebilir misiniz?cevapla
Serap Aytemis 05 Eylül 2018 - 15:06:13 Evde kilo vermenin yöntemleri arasında en etkili hangisi olur? 2 çocuk annesiyim spor salonuna gitmeye çok vaktim yok. Diyet yapıyorum ama harekette etmem gerekiyor. Onun için kendime uygun egzersiz yöntemleri arıyorum.cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: