Zayıflama

Yağ Yakıcı Çaylar Nelerdir?

23 Ekim 2017 - 20:45:49
Yağ yakıcı çaylar nelerdir?

Bitkiler ve bu bitkilerden hazırlanan yağ yakıcı çaylar, insanların fazla kilolarından kurtulmasına yardımcı olan içeceklerdir.

Yağ Yakıcı Çaylar Zayıflatır mı?

Yağ yakıcı çayların tek başına kilo verme etkisi çok fazla bulunmamaktadır. Genel olarak ortaya çıkardığı etkiler ile birlikte kişilerin kilo vermesini kolaylaştıran ürünlerdir. Bazı bitki çayları kişilerin daha geç acıkmasını sağlarken bu durum kişilerin diyetlerine daha bağlı kalmasını sağlayacaktır. Buna ek olarak bazı bitkiler ise yağların yakımını hızlandıran bir etki yaratır. Bu doğrultuda sporlarını yaparken yağ yakıcı çaylar içen kişiler çok daha hızlı bir biçimde yağlarından kurtulurken kendilerini ayna karşısında daha çok beğenmeye başlayacaktır.

Yağ Yakan Çaylar Nelerdir?

Yağların çok daha hızlı bir biçimde yakılmasını sağlayan çayların başında yeşil çay geliyor. Birçok diyetisyenin hastalarına önerdiği bu mucize çay, yağ hücrelerine saldırarak onları zayıflatıyor ve yağların yakılmaya hazır bir hale gelmesini sağlıyor. Buna ek olarak vücut ısısını zararlı olmayacak seviyede arttıran bu çay böylece metabolizmanın da hızlanmasını sağlıyor. Araştırmalarda yağ yakıcı çaylar sınıfında yer alan bir diğer çay olarak oolong çayı sunuluyor. Bu bitki çayı, kişilerde yağ birikmesinin önleyen bir etki yaratmaktadır. Bu sebeple diyet ve sporun yapıldığı dönemlerde kişilerin vücutlarında en ufak bir yağ birikmesine izin verilmemektedir. Böylece çok daha hızlı bir şekilde forma girilebilir.

Hibiskus Çayı Yağ Yakar mı?

İnsanlardaki sindirim enzimlerinden birisi olan amilaz maddesini arttıran hibiskus çayı da diğer bir yağ yakıcı çay olarak gösteriliyor. Nişasta ve karbonhidratların çok kolay bir bircimde parçalanmasını sağlayan bu bitki çayı ile diyetlerine devam eden kişiler çok rahat bir biçimde kilolarından kurtulmaya başlıyor. Son olarak uzmanlar kişilere acı biber çayını sunuyor. Ülkemizin mutfağında da çok fazla kullanılan kırmızı acı biber ve Arnavut biberinin ortak olarak kullanılmasıyla birlikte bu çay hazırlanıyor. Vücut ısısının çok kısa bir sürede yükselmesini sağlayan bu çay ile birlikte kişilerin metabolizma hızları çok yüksek düzeylere çıkabiliyor. Bu durum da kişilerin yağ yakımını hızlandırırken sindirim işlemlerinin kusursuz bir şekilde yapılmasını sağlıyor.

Yağ Yakıcı Çaylar Nasıl Kullanılır?

Diyet ve sporlarının yanında yağ yakıcı çaylar arasından seçtikleri bir ya da birkaç ürünü tüketen kişiler bu tüketimi çok fazla abartırlarsa yan etkilerini görmeye başlarlar. Birçok çayın içerisinde kafein bulunurken fazla kullanımında kişilerde mide bulantısı, uykusuzluk, çarpıntı ya da kusma gibi rahatsızlıklar ortaya çıkabilir. Bu sorunların görülmemesi için kişilerin günde 3 bardaktan fazla içmemesi gerekir. Ancak bu aşamada bazı kişilerin bünyeleri daha zayıftır ve bu sebeple 3 bardak dahi onlara zarar verir. Kişilerin bu etmenleri göz önünde bulundurarak günlük kullanımlarını belirlemeleri gerekmektedir. Buna ek olarak şeker ve tansiyon hastalarının da dikkatli kullanması isteniyor.

Yorumlar
Melek Teke 17 Ekim 2017 - 10:07:36 Yağ yakıcı çayların hangileri ne zaman içilmeli? Gün içinde çok fazla içmeyin diyorlar ama sabah ve akşam mı içmek gerekiyor? Bide yemekten önce mi sonra mı yani aç karnına mı etki eder tok karnına mı? :)cevapla
Hicran Soydan 05 Eylül 2018 - 15:19:52 Yağ yakıcı çaylar ne zaman içilmeli ve günde kaç defa içmek gerekli? Bitki çaylarının kullanımına dikkat edilmesi gerekiyor diye biliyorum. Bu yüzden zayıflama çayı kullanırken kullanım bilgisi hakkında ne t bilgi almak istiyorum.cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: