Sağlık 16 Ekim 2021 - 12:29:06

Kalorisi Az ve Tok Tutan Yiyecekler

Kalorisi Az ve Tok Tutan Yiyecekler

Diyet yaparak kilo vermek isteyen kişiler kalorisi düşük olan yiyeceklere yönelirken bunlar arasından tok tutan yiyecekler tercih ederlerse hiç aç kalmadan istedikleri kiloya inebilirler.

Kalorisi Az ve Tok Tutan Besinler

Hayvansal ürünler her zaman diyetlerde kendisine yer bulurken besleyici özelliğinin yanında tok tutma özelliği de bulunmaktadır. Yumurta bu ürünlerin zirvesinde yer almaktadır. Çok düşük kalori değerinin yanında oldukça iyi düzeyde proteine sahiptir. Tüm bunlara ek olarak tok tutma özelliği de üst düzeydedir. Bunun yanı sıra ızgara etler de tok tutma özelliği olan ürünler olarak gösterilir. Kalori değerleri ortalamada olmasına rağmen yağsız olarak tüketildiklerinde insanların diyetlerine herhangi bir zarar vermemektedir.

Kalorisi Az ve Tok Tutan Sebzeler

Sürekli olarak kalorisi az yiyecekler yemek isteyen kişiler için sebzeler her zaman doğru adres olmaktadır. Ancak bu sebzelerin tamamı uzun süre insanları tok tutma etkisine sahip olamaz. Bu aşamada brokoli ve ıspanak düşük kalori değerleri ve tok tutma özellikleri ile tercih edilebilen ürünler arasında yer alır. Brokoli ve ıspanağı çiğ olarak tüketmekte hiçbir sorun olmazken rahatlıkla salataların içerisinde kullanılabilmektedir. Bunun yanı sıra kişiler bu ürünlerden hazırlanan çorba ve yemekler ile de uzun süre tok kalabilirler. Yemekler hazırlanırken kullanılan yağın türüne ve miktarına çok dikkat edilmesi gerekmektedir.

Yulaf Ezmesinin Kalorisi Ne Kadar?

Düşük kalori ve yüksek seviyede tokluk hissi için herkese uygun bir ürün olarak yulaf ezmesi gösterilebilmektedir. İnsanlar yulaf ezmesini kahvaltıda 2 yemek kaşığı kadar kullandığında bir sonraki öğüne kadar açlık hissi yaşamadan kalabilirler. Bu aşamada ilk defa yulaf ezmesini tadan kişiler genelde olumsuz bir fikir sunmaktadır. Ancak bu yulaf ezmesinin doğru hazırlanmamasından kaynaklanır. Süt ile birlikte tüketilmesi gereken yulaf ezmesinin içerisine tok tutucu meyveler de katılarak hem lezzeti hem de etkileri arttırılabilmektedir. Bazı kişiler yulaf ezmesini kavurarak kullanmakta ve bu şekilde çok daha lezzetli bir hale getirmektedir.

Yoğurt ile Düşük Kalori Alımı

Düşük kalori değeri denildiğinde akla gelen ürünlerden bir diğeri de yoğurttur. Yoğurdun kalori değeri çok düşük olduğundan rahatlıkla diyetlerde kullanılmaktadır. Ana öğün içerisinde ya da ara öğünlerde kullanılan yoğurt insanların uzun süre tok kalmasını sağlayabilmektedir. Yulaf ezmesine benzer bir şekilde yoğurdun içerisine de meyveler katılarak kullanılabilmektedir. Elma, avokado ve böğürtlen gibi ürünler tok tutma özelliği olan meyvelerdir. Bu ürünleri yoğurda katan kişiler adeta bir ana öğün gibi bu karışımı tüketebilirler. Bu sayede aldıkları kalori miktarı çok düşük seviyede kalırken tokluk hisleri uzun süre devam eder. Kalorisi az ve tok tutan yiyecekler arayan ve bu konuda birkaç ürün belirleyen kişiler, bu ürünlerden kurulmuş olan bir diyeti kolayca uygulayacak ve sonuca gidecektir.

  • düşük kalori değeri
Yorumlar
Pınar Dilli Sağlıklı bir şekilde kilo verebilmek için kalorisi düşük yiyecekleri tüketilmesi gerekmektedir. Kalorisi düşük ve tok tutan yiyecekler daha uzun süre içerisinde acıkmayı sağlar. Böylece daha az yemek yiyerek kilo verilir. Bana bunu diyetisyenim söylemişti hatta diyet programımı da bu yönde uygulamıştım. cevapla
yorum yaz
Vitamin Eksikliği Nedir? Belirtileri Nelerdir? Nelere Yol Açar?