Sağlık 22 Mayıs 2021 - 00:54:32

Kamburluk Önleyici Korse İşe Yarar mı? Nasıl Kullanılır?

Kamburluk Önleyici Korse İşe Yarar mı? Nasıl Kullanılır?

Kamburluk önleyici korse kullanımı duruş bozukluklarının önlenmesi için tercih edilmektedir. Bu duruş bozukluklarında kişi önlem almadığı zaman kamburluk meydana gelmektedir.

Kamburluk Önleyici Korse Nedir? Neye Yarar?

Çoğu kişi doğru duruş pozisyonu hakkında bilgi sahibi olmadığından genç yaşlarda devam eden duruş bozukluğu ilerleyen dönemlerde sırt bölgesinde kamburluğun meydana gelmesine sebep olmaktadır. Sırt bölgesinin düz olması gerekirken dışarıya çıkık yapısı kamburluğun oluşmasına sebep olur. Bu görüntü kişinin günlük hayatında kendisini rahatsız edici bir yapı olabilmektedir. Kamburluk önleyici korseler duruş bozukluklarının da ortadan kalkmasına yardımcı olur. Böylece kişi sırtta oluşan kamburluk ile beraber meydana gelen ağrılardan da kurtulabilmektedir. Kişinin sağlıklı ve düzgün bir vücuda sahip olması için düzenli olarak sırt ve bel egzersizleri yapması da korse ile beraber bölgede bulunan kasların çalışmasını sağlayacaktır. Bölgedeki kaslar çalıştıkça vücuttaki şekil bozukluğu da giderilmeye başlanır.

Kamburluk Önleyici Korseler İşe Yarar mı?

Korseler genel olarak sırt bölgesinden leğen kemiğine doğru tüm vücudu saran yapıdadır. Korsenin yapımında kullanılan malzemeler bu bölgenin daha dik ve düzgün bir şekilde durmasını sağlar. Omuzlardan güç alınarak bölgeye ters yönde baskı yapılmasını sağlayarak özellikle kambur görüntünün ortadan kalkmasına yardımcı olur. Omurganın düz bir şekilde durması için kişinin gün içinde sırt ve bel sağlığına da dikkat etmesi gerekir. Ağır yük kaldırmak, yanlış oturma şekli, ani hareket ve sürekli aynı pozisyonda omuzla düşük bir şekilde oturmak sırt bölgesinde kamburluğa neden olmaktadır. Kamburluk önleyici korseler bu süreçte kişinin görüntüden kurtulmasına yardımcı olur. Kamburluğu önlemek için kişinin korseyi düzenli bir şekilde kullanması gerekir. Özellikle 21 günlük tedavi süreci uygulanan doktor tedavi bittikten sonra ek kullanım gerekiyor ise tekrar korse kullanımını tavsiye edebilir. Günlük hayatta yardımcı olan korseler sırt ve bel bölgesindeki ağrıların da azalmasına yardımcı olmaktadır. Bu bölgedeki kaslar çalıştırılarak işlevini yerine getirmesi sağlanmaktadır.

Kamburluk Önleyici Korseler Nasıl Kullanılır?

Kamburluk gibi vücutta şekil bozukluğunun meydana gelmesinden dolayı kişinin günlük hayatta kendini diğer insanlardan soyutlaması psikolojik rahatsızlıkların da oluşmasına neden olabilir. Bu nedenle kamburluk tedavisinde korse kullanımı kısa sürede olumlu sonuçların alınmasına yardımcı olur. Kamburluğun giderilmesi için kullanılan korseler genellikle vücudun doğru şekli alması için üretilmektedir. İçerisinde metal ya da kalın plastikler yer alır. Bu korselerin kullanımında kişi gün içerisinde korseyi giyerek kamburluk durumunu ortadan kaldırabilir. Uzun boylu kişilerde duruş bozukluğundan dolayı sırt bölgesinde meydana gelen kamburluk korse sayesinde tedavi edilebilmektedir. Kamburluk tedavisinde korse kullanımı kişinin günlük hayatına devam etmesine engel olmaz. Omuzlardan baskı yapılarak omurganın düzleşmesi sağlanır. Bu tedavi sürecinde kas ağrılarından kaynaklı sırt ve bel ağrıları olabilmektedir. Fakat geçici olan bu durum vücudun şekillenmesi ve kalıcı bir görüntü elde edilmesine yardımcı olur.

  • kamburluk önleyici korse
  • kamburluk tedavisinde korse kullanımı
  • kamburluk önleyici korse nedir
Yorumlar
Mine Ünal Kamburluğun tedavisi var mı? Kamburluğu düzeltmek için korse kullanmak ne kadar etkili olur? Kesin sonuçlar verir mi? Kamburluğu engelleyen ve önleyen korse modelleri nelerdir? Nereden ve nasıl sipariş verebilirim? cevapla
yorum yaz
Sırtta Sivilce Neden Çıkar? Nasıl Önlenir? Hangi Doktora Gitmeli?