Yaşam 22 Mayıs 2021 - 00:44:44

Göğüs Küçültücü Korse Göğüsü Toparlar mı? Sıkılaştır mı?

Göğüs Küçültücü Korse Göğüsü Toparlar mı? Sıkılaştır mı?

Kadınların en büyük sıkıntılarından biri olan göğüslerde meydana gelen deformasyon farklı yöntemler ile giderilebilmektedir. Özellikle sıkılaşma isteyen göğüslerde çeşitli egzersizler başarılı sonuç alınmasına yardımcı olmaktadır. Bunun yanı sıra toparlayıcı ve sıkılaştırıcı göğüs küçültücü korseler tercih edilebilmektedir.

Göğüs Küçültücü Korse Göğüsü Toparlar mı?

Göğüs bölgesinde kullanılan toparlayıcı ve sıkılaştırıcı korseler göğüs bölgesinin daha dik biçimli durmasına yardımcı olmaktadır. Kadınlarda sık kilo alıp verme, emzirme ve yanlış sütyen kullanımından dolayı göğüslerde sarkmalar ve şekil bozuklukları meydana gelmektedir. Bunların ortadan kaldırılması için kullanılan korseler aynı sütyen kullanımı gibi günlük hayatta da kullanılabilmektedir. Bunun yanı sıra korsenin göğüsleri sıkmasından dolayı göğüslerin küçülmesi de sağlanabilmektedir.

Göğüs Korseleri Ne İşe Yarar?

Kadınların kullanırken rahat bir şekilde çıkarıp takması için yapılan korseler sırt bölgesinin de sarılmasını sağlar. Korse sayesinde göğüsler daha dik ve toplu bir görünüşe sahip olur. Böylece göğüslerin zamanla şekil bozukluğu giderilmiş olur. Göğüs korselerinin sütyenlerden daha sert ve toparlayıcı olması göğüslerin daha küçük görünmesini sağlamaktadır. Büyük göğüslü kadınlarda en çok karşılaşılan sorunlardan biri de göğüs yapısının çok fazla yumuşak olmasıdır. Göğüslerin toparlanması için kullanılacak olan korse sayesinde olmaktadır. Koltuk altı bölgesi ve sırt kısmının tamamını saran göğüs korseleri büyük göğüslü kadınlarda sırt ağrısının oluşmasına da engel olmaktadır. Göğüslerin emzirme ve kilo alıp vermekten dolayı deforme olmuş olması göğüslerin basık ve yayık bir şekilde durmasına sebep olabilir. Ergenlik döneminde henüz yeni göğüslerin belli olmasında kullanılan yanlış sütyenler göğüs şeklinin bozulmasına neden olur. Bu yüzden doğru sütyen seçimi yapılması gerekir.

Göğüs Korsesi Nasıl Seçilir?

Kişinin sütyen seçerken göğüs yapısına göre sütyen tercih etmesi gerekmektedir. Göğüs korselerinde de kişinin rahat edebileceği modellerden kullanması tavsiye edilmektedir. Göğüs bölgesinin tamamını saran yada sırt bölgesinden de destek alınarak göğüslerin toparlanması sağlanabilir. Göğüs korse çeşitlerinde yarım göğüs korse seçenekleri de bulunmaktadır. Bu korseler genellikle elbise içine giyilen ve sadece göğüsün daha dik ve şekilli görünmesine yardımcı olur. Fakat kalıcı bir şekilde göğüse şekil verilmek isteniyorsa mutlaka günlük hayatta sütyen yerine de kullanılabilecek korselerin tercih edilmesi gerekmektedir.Korse seçerken bedenin duruşu ve yapısı da oldukça önemlidir. Kişinin gün içerisinde rahat hareket edebilmesini sağlaması korsenin kullanımını da rahatlatacaktır. Çok sert olan korseler yerine takıldığında kişinin rahatsız olmayacağı korseleri tercih etmesi gerekir.

Göğüs Küçültücü Korse Göğüsü Sıkılaştırır mı?

Günlük hayatta korsenin sütyen yerine göğüs küçültücü korse kullanılması göğüslerin hem daha dik hem de daha sıkı durmasına yardımcı olur. Sütyenler genel olarak yanlış kullanımdan dolayı göğüslerde sarkmaya ve şekil bozukluğuna sebep olabilmektedir. Bunun önüne geçmek için hem sütyen yerine hem de korse yerine kullanılabilen ürünlerin tercih edilmesi daha sağlıklı bir seçim olacaktır. Böylece göğüslerde ileriki yaşlarda şekil bozukluğu da engellenmiş olur.

  • göğüs küçültücü korse
  • göğüs korseleri
  • göğüs korse çeşitleri
Yorumlar
Hacer Havabulut Göğüslerimin biraz toparlanmasını ve aynı zamanda küçülmesini istiyorum. Göğüs küçülten korse kullananlar var mı? Göğüslerin daha toplu durmasını sağlar mı? Kullananlar var mı? Bu korseler etkili oluyor mu acaba? cevapla
yorum yaz
Çamaşır Makinesi Temizleme Yöntemleri