Sağlık 22 Mayıs 2021 - 03:35:35

Çelik Balenli Korse Nedir? Nasıl Takılır? Çeşitleri, Faydaları, Zararları

Çelik Balenli Korse Nedir? Nasıl Takılır? Çeşitleri, Faydaları, Zararları

Korse kullanımı genellikle kadınların birkaç kilo vermek için ve daha zayıf bir görüntü elde etmek için kullandığı bir ürün olarak bilinmektedir. Fakat korsenin kullanım alanları oldukça fazladır. Bel fıtığı, kamburluk ve duruş bozukluklarında tercih edilen bir ürün olması sağlık açısından da önem taşımaktadır. Çelik balenli korseler bunlar için tercih edilmektedir.

Çelik Balenli Korse Nedir?

Vücudun toparlanmasını ve daha sıkı bir vücudun olmasını sağlayan korsenin sağlık sorunlarında da kullanılması birçok hastanın iyileşme oranını yükseltmektedir. Medikal ürünler arasında yer alan çelik balenli korse günlük hayatta da vücudu inceltici bir ürün olarak tercih edilmektedir.

Çelik Balenli Korse Nasıl Takılır?

Çelik balenli korseler vücudun daha dik durmasını sağladığı gibi ayrıca vücutta toparlanma da sağlamaktadır. Korse içerisinde bulunan metal çubuklar sayesinde sırt bölgesi dik durabilmektedir. Çelik balenli korse kullanılırken diğer korseler gibi günde sadece 8 saat kullanılması tavsiye edilmektedir. Göğüs altından leğen kemiğine kadar olan alanın sarılmasını sağlayan bu korse özellikle normal bedenden 2 beden daha küçük olarak kullanılmalıdır. Bel kısmını tamamen saran çelik balenli korse bel bulunan ağrıların da iyileşmesine yardımcı olur. Çelik balenli korse bel fıtığı rahatsızlıklarında vücut ağırlığının bele olan baskısını ortadan kaldırarak ağırlığın diğer bölgeler de yayılmasına yardımcı olur.

Çelik Balenli Korsenin Faydaları Nelerdir?

  • Korse kullanımı her ne kadar daha zayıf görünmek için tercih edilse de aslında sağlık sorunları için en ideal üründür. Bel bölgesinde meydana gelen ağrılar ve duruş bozukluğunda bu korsenin kullanımı kısa sürede tedaviye destekleyici bir rol oynar. Daha düz ve dik duruşlu bir vücuda sahip olmak için çelik balenli korse ile sonuç alınabilmektedir.
  • Bel bölgesinde meydana gelen siyatik ağrıların da tedavisi için tercih edilebilmektedir. Özellikle bel bölgesine yüklenerek ağır eşya taşıma sonrasında oluşan bel ağrıları için belin düz durmasını sağlayıp ağrıyı ortadan kaldırabilmektedir.
  • Vücut ağırlığının tamamının bel bölgesine verilmesine engel olur. Bel bölgesine yapılan baskılar ileri de duruş bozukluklarına sebep olabilmektedir.
  • Kişi de bel fıtığı var ise çelik balenli korse kullanımı bel fıtığından oluşan ağrıları da azaltacaktır. Özellikle 40 yaş üstü kişilerde kiloya da bağlı olarak bel ağrılarının artmasından dolayı çelik balenli korse kullanımı yardımcı olacaktır.
Çelik Balenli Korsenin Zararları Nelerdir?

Korse kullanımı gün içerisinde en fazla 8 saat olmalıdır. Vücut sürekli olarak aynı pozisyonda kaldığında farklı kemik rahatsızlıklarının meydana gelmesine sebep olabilir. Bu yüzden korse kullanımında uzun saatler boyunca kullanım olmaması gerekir. Çelik balenli korse gibi diğer korselerde de herhangi bir sağlık sorunu söz konusu ise mutlaka doktor tavsiyesi ile kullanılması gerekmektedir. Yanlış kullanım bel bölgesine zarar vererek ağrıların şiddetini arttırabilir. Uyku esnasında korse kullanımı olmaması gerekir. Vücut uyku sırasında rahat pozisyonda olmalıdır.

  • çelik balenli korse
  • çelik balenli korse nedir
  • çelik balenli korse kullanımı
  • çelik balenli korsenin faydaları
  • çelik balenli korsenin zararları
Yorumlar
Hülya Balan Çelik balenli korse fiyatları ne kadar? Nerede satılıyor? Nereden alabilirim? Bu korseler tam olarak ne işe yarar? Ben vücudumun daha sıkı durması için kullanmak istiyorum hangi korse modelini tercih etmeliyim? Bu korsenin kullanım alanı nedir? cevapla
yorum yaz
Adaçayı Yağı Nedir? Saça ve Cilde Faydaları Nelerdir? Nasıl Kullanılır?