Sağlık 06 Ağustos 2021 - 13:08:18

Karın Ağrısına Ne İyi Gelir? Evde Karın Ağrısı Nasıl Geçer?

Karın Ağrısına Ne İyi Gelir? Evde Karın Ağrısı Nasıl Geçer?

Birçok farklı nedeni olan karın ağrıları oldukça sık bir biçimde kendisini gösterirken insanlar bu sorunu evde çözmek için farklı yöntemler kullanabilirler.

Karın Ağrısının Nedenleri Nelerdir?

Karın ağrısına sebep olabilen birçok farklı durum bulunurken bunlardan bazıları çok ciddi hastalıklar olabilmektedir. Bu sebeple de ilk olarak kişilerin kendileri küçük yöntemler uygulaması ancak sorun geçmezse uzman doktorlara görünmesi gerekmektedir. Bağırsaklarda yaşanan sorunlar ciddi biçimde karın ağrısına sebep olmaktadır. İshal, kabızlık ya da bağırsaklarda gaz sıkışması durumları karın ağrısına sebep olan en yaygın sebeplerdir. Bunun yanı sıra bayanların regl döneminde oluşu bu ağrılara sıklıkla sebep olan durumlardan birisidir. Soğuk algınlığı, bağırsaklarda yaşanan enfeksiyonlar, acı tüketmek, yağlı besinleri tüketmek ya da çok soğuk ürünler tüketmek karın ağrısına sebep olabilmektedir.

Karın Ağrısına Ne İyi Gelir?

Evde karın ağrısının geçirilmesi için kişilerin farklı karışımları kullanması gerekebilmektedir. Genel olarak bu karışımların içerisinde yer alan maddeler bağırsakları hedef alırken o bölgede bir rahatlamayı sağlar. Bu sayede karın ağrısına sebep olan durumlar ortadan kalkmış olacaktır. Bu aşamada bazen bitkiler kullanılırken bazen de günlük hayatta tüketilen ürünler bizlere yardımcı olacaktır. Evde o anda olan malzemelerden rahatlıkla karın ağrısını geçiren bir karışım elde edilebilmektedir.

Evde Karın Ağrısı Nasıl Geçer?

Ballı su karışımı insanların karın ağrılarının geçmesi için tercih edilebilecek olan yegane yöntemlerden bir tanesidir. Bal ve suyun sürekli olarak evde bulunuyor olması insanların bunu tercih etmesinde etkili olmaktadır. 1 çorba kaşığı kadar bal ve bir bardak su ile birlikte bu karışım hazırlanabilmektedir. Bu aşamada kullanılan suyun ılık olması önemlidir. Suyu istenen sıcaklığa getiren kişiler sonrasında içerisine 1 yemek kaşığı kadar balı ekleyerek karıştırmaya başlarlar. Tamamen homojen bir karışım elde edildiğinde tüketime hazır hale gelmektedir. Bu karışımın günde en fazla 2 defa tüketilmesi gerekmektedir. Sabah kalktıktan sonra ve akşam yatmadan önce tüketilirse istenen etkiyi gösterecektir.

Papatya Çayı Karın Ağrısına İyi Gelirmi?

Karın ağrısı sorununu bitkisel karışımlar ile çözmek isteyen kişiler varsa onlar için en doğru seçenek papatya çayı olacaktır. Papatya çayının sindirim sisteminde yer alan kasları gevşetme özelliği bulunmaktadır. Bu sebeple kaslardaki gevşeme ile birlikte yaşanan ağrılar tamamen ortadan kalkacaktır. Bunun yanında bağırsaklarda yaşanan baskı da papatya çayı ile ortadan kalkacaktır. Aktarlardan ya da marketlerden alınan kurutulmuş papatyaların kaynar suya atılıp 10 dakika kadar demlenmesi ile birlikte bu çay hazırlanabilir. Çayın çok fazla tüketilmemesi gerekirken ağrının yaşandığı anda 1 bardak tüketimi yeterli olacaktır. Evde karın ağrıları başlayan kişiler rahatlıkla karışımlarını hazırladıktan sonra tüketebilirler. Bu sayede karın ağrıları belirli bir zaman sonrasında ortadan kaybolacaktır.

  • karın ağrısı
  • karın ağrısının nedenleri
  • karın ağrısı ne iyi gelir
Yorumlar
Yasin Türkmen Karın ağrısı evde nasıl tedavi edilir? İshal nedeniyle aşırı derecede karnım ağrıyor. Ağrının geçmesi için nasıl bir yöntem uygulamam gerekiyor? Bitkisel yöntemler bu tarz ağrıları geçirme konusunda etkili olur mu? cevapla
yorum yaz
Sübye Şerbeti Nedir? Nasıl Hazırlanır? Faydaları Nelerdir?