Sağlık 06 Ağustos 2021 - 13:58:51

Karın Kası Yapmak İçin Ne Yapmalı?

Karın Kası Yapmak İçin Ne Yapmalı?

Karın kası hem erkeklerde hem de bayanlarda fiziki güzellik için önemli bir etmen olarak görülürken bunu sağlamak için belirli adımların atılması gerekmektedir.

Karın Kası Nasıl Yapılır?

Karın kası yapabilmek için çalışmalara başlamayı düşünen kişilerin ilk olarak düzenli bir spor temposuna hazırlıklı olması gerekmektedir. Bunun için ilk etmen psikolojik olarak kişinin kendisini hazırlamasıdır. Bu konuda sabırlı olarak devam etmek ve her zaman moralin yüksek olması çok önemlidir. Bunun yanı sıra kişilerin tükettikleri yiyeceklere her zaman dikkat etmesi gerekir. Aksi halde karın kaslarının oluşumu çok mümkün olmamaktadır. Kasların düzenli olarak çalıştırılması için belirlenen spor hareketlerinin yapılması önem arz eder. Son olarak kasların doğru bir biçimde dinlendirildikten sonra tekrar çalıştırılması gerekecektir.

Karın Kası Yapmak İçin Hareketler Nelerdir?

Karın kası yapmak isteyen kişiler özel aletler ile birlikte çalışabiliyor olsa da en güzel seçenek kendi vücut ağırlıkları ile çalışmak olacaktır. Bu aşamada spor salonunda ya da evde kullanmak için özel bir egzersiz minderi alan kişiler sonrasında bu minder üzerinde egzersizlerini yapmaya başlayabilirler. Egzersizleri genel olarak mekik ve türevleri şeklinde olacaktır. Karın kaslarının oluşmasında bacak hareketleri çok önemlidir. Bacakların farklı pozisyonlarda kullanılması karın kaslarının kasılmasına ve çalışmasına sebep olmaktadır. Bu doğrultuda çok sayıda farklı egzersiz şekli belirlenirken kişiler bunları rahatlıkla spor için özel olarak oluşturulan sitelerden bulabilirler.

Karın Kası Yapmak İçi Ne Yemeliyiz?

Kişilerin karın kasına sahip olabilmesi için beslenmelerine son derece önem vermesi gerekir. Bu süreç içerisinde olabildiğince alınan yağ miktarının düşürülmesi önemli olacaktır. Yağlı besinlerden ve tuzlu besinlerden uzak durmak çok önemlidir. Fast food tüketiminin tamamen ortadan kaldırılması doğru bir tercih olacaktır. Bunun yanında tüm kızartmaların da hayattan çıkarılması gerekir. Tatlı tüketiminin hiç olmayışı bu süreci ciddi biçimde hızlandıracaktır. Bunların dışında kişilerin yoğun bir biçimde protein ile beslenmesi gerekmektedir. Sabah kahvaltılarında yumurtayı atlamamak önemli olurken öğle ve akşam yemeğinde protein deposu olan hayvansal gıdalar tüketilebilmektedir.

Karın Kası Yapılırken Yapılan Yanlışlar Nelerdir?

İnsanlar bu konuda yeteri kadar araştırma yapmadıkları için kendilerine göre doğru olan çok sayıda hamle yaparak bu süreci geciktirirler. Bunun ilk sırasında karnın çok fazla yorulması gelecektir. Yüzlerce mekik çekmek kişilerin karın kaslarında çok hızlı bir gelişmeye sebep olmayacaktır. Bu yalnızca ciddi biçimde ağrıların oluşmasına sebep olur. Bunun yanı sıra sürekli olarak aletlere bağlı kalmak da sorunlar arasında gösterilmektedir. Daha hızlı bir biçimde karnın çalışması için çok yüksek ağırlıkta çalışmak da yanlış olacaktır. Bunlara ek olarak karnın yalnızca bir kısmının çalıştırılmaması gerekir. Yan karın bölgelerinin ve orta karın bölgesinin eşit miktarda çalışması gerekir. Karın kası yapmak adına atılan adımlar düzenli bir biçimde uygulanırsa birkaç ay içerisinde insanlar istedikleri karın kaslarına sahip olabilirler.

  • karın kası yapmak
Yorumlar
Yasemin Sert Karın kası programı ve diyeti nasıl olur? Çok şişman değilim ama göbek çevremde biraz fazlalık var. Bunu biraz toplamak istiyorum. Bunun için kas yapmak güzel görünür diye düşünüyorum. Hangi egzersizleri yapmalıyım? cevapla
yorum yaz
Beyinde Elektriklenme Neden Olur? Belirtileri ve Tedavisi