Karın kası nasıl yapılır? Karın kası geliştirme hareketleri ve egzersizleri
Sağlık

Karın Kası Nasıl Yapılır? Karın Kası Geliştirme Hareketleri ve Egzersizleri

27 Ocak 2018 - 15:16:49

Diyetlerini düzenli bir biçimde yapan kişiler, düzenli bir egzersiz temposunu da buna eklerlerse kısa süre içerisinde karın kası görünümlerini istedikleri düzeye çekebileceklerdir.

Karın Kası Nasıl Yapılır?

İnsanlar, eğer çok daha güzel bir görünüme kavuşmak istiyorlarsa bunun için karın kaslarının gelişmesini ve ortaya çıkmasını istiyor. Ancak bu durum sanıldığı kadar kolay gerçekleşmezken düzenli ve sistemli bir şekilde çalışmak ilk şart olarak gösteriliyor. Karın kası yapmak isteyen kişilerin ilk olarak göbeklerindeki bölgesel yağlardan kurtulması gerekirken bunun için düzenli bir şekilde diyet yapması gerekli oluyor. Bunun sonrasında karın kaslarını en iyi şekilde çalıştıran egzersiz hareketleri ile birlikte karın kasları hazır hale geliyor.

Karın Kası Egzersizleri Nelerdir?

Karın kaslarının ortaya çıkması ve çok daha çekici bir görüntüye kavuşulması için egzersizlerin düzenli bir biçimde yapılması gerekiyor. Bu egzersizleri yapacak olan kişiler, bunları spor salonlarında gerçekleştirebildiği gibi evlerinde de rahatlıkla yapabiliyor. Bu aşamada, bazı özel aletler kullanarak egzersizleri yapmak mümkün olurken kişiler kendi vücut ağırlıkları ile birlikte de egzersizlerini tamamlayabiliyorlar. Karın kası yapmak için tercih edilen egzersizlerin başında mekik geliyor. Bu hareketin tarihi oldukça eskiye dayanıyor olsa da kişiler bu hareket ile birlikte rahatlıkla karın kaslarına sahip olabiliyorlar. Mekik ve ters mekik hareketlerinin uygulanması ile birlikte karın kasları doğru bir biçimde çalışıyor. Bunun yanında "Plank" adı verilen egzersiz de karın kaslarının çalışmasında son derece doğru bir çalışma gerçekleşmesini sağlıyor.

Karın Kası Çalıştıran Spor Aletleri Nelerdir?

Genel olarak karın kaslarını çalıştıracak olan kişiler bunu yaparken belirli aletlerden de yardım almak istiyor. Bu doğrultuda farklı aletler kullanılırken genel olarak bu aletler kişilerin normal bir şekilde yapabilecekleri hareketleri daha kolay ve düzenli bir biçimde yapmasını sağlıyor. İlk olarak mekik egzersizi için yer alan özel sehpalar ve düzenekler bulunuyor. Bunların yanı sıra tekerleğe benzeyen ve ciddi düzeyde ağırlığı bulunan aletler ile birlikte kişiler evlerinde karın kası çalışmalarını gerçekleştirebiliyor.

Beslenme Düzeni Nasıl Olmalı?

Kişilerin beslenme düzenlerine dikkat etmeleri çok büyük önem taşırken yağlarını yakmalarını sağlayacak olan ve bunun yanında kişilerin kaslarını kaybetmelerini engelleyecek ürünlerin tercih edilmesi gerekiyor. Bu da kişilerin yoğun miktarda protein kullanması anlamına gelirken en iyi şekilde karın kasları bu şekilde ortaya çıkarılabiliyor. Kişiler, yağ ve şeker alımlarını minimum düzeye indirdikten sonra protein ve kontrollü olarak karbonhidrat tüketmeye başlıyor. Bu şekilde kişilerin yağları hızlı bir biçimde erirken kasları ortaya çıkıp gelişmeye başlıyor. Kendi vücut ağırlığı ya da özel aletler ile düzenli bir şekilde çalışan kişiler, bu çalışmalarını diyet ile desteklerlerse 2-3 ay gibi sürelerde karın kası yapmaya başladıklarını rahatlıkla fark edebiliyor ve daha güzel bir fiziğe kavuşmanın mutluluğunu yaşıyorlar.

Yorumlar
Ozan Çolak 27 Ocak 2018 - 15:26:49 Karın kası yapma hareketleri nelerdir? Karın kası programı nedir? Nasıl yapılır? Nasıl egzersizler yapmak gerekiyor ve ne sıklıkla yapmak gerek? Benim göbeğimi eritmem gerekiyor bunun için ne yapmam gerekiyor?cevapla
Çiğdem Kahya 25 Ekim 2018 - 13:23:43 Karın kası yapmak için egzersizler ve hareketler var. Evde uygulayabileceğimiz de pek çok çok yöntem var. Ben kas için değil de daha çok sıkılaşmak için böyle bir yöntem denemek istiyorum. Bu egzersizlerin yanında aynı zamanda neler yemek gerekiyor?cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: