Zayıflama 06 Haziran 2021 - 04:05:15

Kas Kaybetmeden Zayıflamak İçin Ne Yapmalı?

Kas Kaybetmeden Zayıflamak İçin Ne Yapmalı?

Kas kaybetmeden uygulanan ve sağlıklı bir şekilde zayıflamayı sağlayan kilo kaybetme yolları bulunmaktadır.

Kas Kaybetmeden Nasıl Yağ Yakılır?

Kilo vermenin amacı vücut ağırlığının azalmasıdır. Fakat ağırlığın hangi bölgeden kaybedildiği önem taşır. Genel olarak kas kaybı ile yağ kaybı birbirine karıştırılır. Sağlıklı kilo vermenin yolu kas dengesinin korunmasıdır. Diyet sürecinde asıl amaç fazla yağlardan kurtulmaktadır. Karbonhidrat alımına dikkat etmek gerekir. Kas yapısının sağlamlığı için insülin hormonu gerekir. İnsülin hormonu karbonhidrat içeren ürünlerden alınmaktadır. Gerekli seviyede karbonhidrat alındığı zaman kasların gelişmesi mümkün hale gelerek yağ yakımı gerçekleşmektedir.

Kas Kaybı Olmadan Nasıl Zayıflanır?

Spor ve egzersiz yaptıktan sonra kas yorulmaktadır. İhtiyaç duyulan karbonhidrat alınmazsa vücut enerji alamaz ve gücü kaybolur. Gücün kaybolması ile yağlanmalar meydana gelir ve kilo vermek zorlaşır. Bu yüzden karbonhidrat açısından zengin olan kuru baklagiller, elma, tam tahıllar, yeşil yapraklı sebzeler, yulaf ezmesi, muz, ceviz, makarna, süt, patates, çilek, süt ürünleridir. İhtiyaç duyulan karbonhidrat alınamadığında kaslarda yer alan protein sentezi azalma gösterir. Sonuç olarak ağırlık çalışmalarındaki verim düşmektedir. Karbonhidrat olmadığı zaman kalori olmamakta ve kaslar hızlı bir biçimde yorulmaktadır.

Kas Kaybetmeden Kilo Nasıl Verilir?

Egzersiz süreleri önemlidir. Düzenli olarak antrenmanların yapılması kas oluşumunu sağlar. Fakat egzersiz süreleri önemlidir. Spor esnasında kırk beş ila atmış dakika çalışılabilir. Süre dolduktan sonra ise kesinlikle dinlenilmesi gerekir. Ayrıca dinlenmenin yanında kasların gevşemesi de önemlidir. Gün içinde spor yapıldıktan sonra kırk sekiz saat süresince dinlenmek ihmal edilmemelidir. Bahsedilen sürecin önemi kasların antrenman için kendini hazırlamasıdır. Özen gösterilmesi gereken konulardan biri sıvı alımıdır. Sıvı alımının miktarı çok önemlidir. Kas dokusunun sağlığı için su içmek gerekir. Gün içinde en az iki buçuk litre su içmek önemlidir. Spor arasında taze meyve suları tüketilebilir. Meyve suları kasların yağ karşısındaki direncini kolaylaştırmaktadır. Kas kaybetmeden yağlardan kurtulmak bahsedilen durumlar sayesinde mümkün hale gelir.

Sağlıklı Zayıflamak İçin Ne Yapılmalı?

Vücudun ihtiyaç duyduğu protein alınır ve gün içindeki kas antrenmanları düzenli bir biçimde yapılır. Kardiyo egzersizleri mutlaka yapılmalıdır. Kardiyo yöntemi kasların güçlü hale gelmesini sağlar. Sıkı bir vücut için spor olmazsa olmaz kurallardan biridir. Fakat günlük bünyeye fazla gelen kardiyo aktivitelerinden uzak durmak gerekir. Haftada üç gün kardiyo yapmak ve bu sürenin üç saat sürmesi kilo vermeyi sağlar. İmkanı olan kişilerin spor hocası ile çalışması daha faydalıdır ve istenilen sonuçların elde edilmesini sağlar. Protein alımını ihmal edilmemeli ve haftalık alınmalıdır. Kasların gelişmesini sağlayan protein sağlıklı kilo vermenin temelini atar. Dolayısı ile tam öğünlerde kırmızı et, beyaz et, tavuk veya balık tüketilmesi tavsiye edilir. Bunların yanı sıra süt, kefir ve yoğurt da ara öğünlerde tüketilebilen besinler arasında yer almaktadır.

  • Kas kaybetmeden yağlardan kurtulmak
  • kas kaybı
  • kasların gevşemesi
Yorumlar
Orkun Demirtaş Kas kaybetmeden kilo verme diyet listesi nedir? Ben göbeğimin erimesini istiyorum fakat kaslarımdan gitsin istemiyorum. Bunun için nasıl bir yöntem uygulamam gerekiyor? Vücudumdaki yağ oranını nasıl düşürebilirim? cevapla
yorum yaz
Hangi Yüze Hangi Gözlük Yakışır?