Yaşam 30 Ocak 2021 - 01:41:56

Kaşların Daha Geç Çıkması (Uzaması) İçin Ne Yapmalı?

Kaşların Daha Geç Çıkması (Uzaması) İçin Ne Yapmalı?

Kadınların en çok şikayet ettiği noktalardan biri de alınan kaşların birkaç gün içinde tekrar çıkmasıdır. Bu durum oldukça can sıkıcı olsa da birkaç yöntem ile çıkmaya başlayan kaşların daha geç çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Kaş Şekilleri Nelerdir? Nasıl Olmalı?

Kaşlarda aynı saçlar gibi uzun sürede uzayabilen bir yapıya sahiptir. Yoğun ve koyu renkli kaşlara şekil vermek oldukça kolay olsa da çok çabuk çıkmaları biraz sıkıntı yaratabilir. Kaşın yapısı genellikle yüz hatlarına göre belirlenir. Kavisli ya da yuvarlak şekilli kaşlarda kaşlar alındıktan sonra kaşın etrafında tek tük kıllar uzamaya başlamaktadır. Bu durum özellikle yeni kaşlarını aldırmış bir kişi için can sıkıcı olacaktır. Ayrıca kaşlara daha düzenli bir şekil verilmesi için kesme işlemi de uygulanır.

Kaşlar Nasıl Geç Çıkar?

Vücudun her bölgesinde bulunan tüy ve kıllar belirli aralıklarda daha yoğun bir şekilde uzama ve çoğalma gösterir. Özellikle hormonlara bağlı bir durum olduğu için kadınlarda kaşların uzaması adet döneminin yaklaşması ile meydana gelebilmektedir. Bu durumda adet sonrasında kaşların geç çıkmasını sağlayabilir. Kaşların geç çıkması için sürekli elinizde cımbızla dolaşmanıza gerek yoktur. Kaşa şekil verildikten sonra çıkan birkaç kaş kılını almanız yeterli olacaktır. Acil durumlarda makyaj uygulaması yaparken kaşlarınızın üzerini kapatacak renkte bir göz farı kullanmakta çıkan kaşlarınızı gizlemek için yardımcı olacaktır. Kaşların hızlı uzaması için kullanılan ekstra kaş bakım ürünlerini kullanmayı bırakırsanız kaşlarınız daha uzun sürede uzayacaktır. Dolayısıyla kaşlar alındıktan sonra düzenli olarak alındığında zamanla kaşların uzaması da azalacaktır. Çıkan birkaç kaş kılını hemen almak yerine onu gizleyecek şekilde makyaj yapmanız daha doğru bir yöntem olacaktır.

Kaş Şekillendirme Nasıl Olur?

Kaşların alınırken yanlış uygulama sonucunda yüz hatlarına uymayan bir şekle girmesine sebep olabilirsiniz. Profesyonel birinin kaşlarınızı almasına izin vererek kaşınızdaki şekil bozukluklarını giderebilirsiniz. Kaş şekli göz pınarı ve gözün bittiği nokta ile doğru orantılı olmalıdır. Çok kalın ya da çok ince olması yüz hatlarınızın bozulmasına sebep olabilir. Her yüz tipine aynı kaş şekli uymayacağından yüzünüze uygun olan kaş şeklini tercih etmelisiniz. Kavisli kaşlarda kaşların hafif kalkık duruşu yüzünüzde sert bir mizaca sahip olmanıza sebep olabilir. Yuvarlak hatlı kaşlar ise biraz daha doğal bir görüntü elde edilmesine yardımcı olur.

Kaşların Nasıl Alınması Gerekir?

Kaşlara ilk kez şekil verilirken çok fazla inceltilmemesi önerilir. Zamanla kaşların azalması kaşta ciddi şekil bozukluklarının ortaya çıkmasına sebep olacaktır. Ayrıca kaşın arasında bulunan boşluklarında kaş kalemi ya da kaş farı ile doldurulması daha düzgün kaşlarınızın olmasını sağlayacaktır. Kaşların geç çıkması için çok fazla kesilerek alınması etkili olabilir. Ayrıca kaşa herhangi bir jilet ya da benzeri ürün kullanmamanız tavsiye edilir. Bu tarz ürünler kaşların daha sert ve şekilsiz çıkmasına sebep olabilir.

  • kaşların geç çıkması
  • kaşların daha geç çıkması
  • kaşların uzaması
Yorumlar
Güllü Uçar Kaşların daha geç çıkması ve daha geç uzaması için ne yapmak lazım? Kaşlarımı neredeyse haftada bir aldırıyorum çok çabuk uzuyorlar. Bunu engellemek ve önlemek için ne yapmam gerekiyor? Uygulanacak bir yöntem var mı? cevapla
Sunay Erdem Arkadaşlar kaşlarınızın geç çıkmasını istiyorsanız sürekli aldırmamanız gerekiyor. Ben önceden her çıktığında aldırıyordum sonra fark ettim ki ne kadar çok aldırırsanız o kadar çabuk çıkıyor. Süreyi biraz uzatırsanız bence iyi olur. cevapla
Duygu Bencede çok haklısınız kaşların geç çıkmasını istiyorsanız sürekli almayın bekleyin çıksın hepsi ondan sonra alın hepsi aynı anda cıkar biraz çıkınca almayın
yorum yaz
Deve Dikeni Tohumu Nedir? Nasıl Toplanır? Faydaları ve Zararları