Keten tohumu zayıflamak için nasıl kullanılır?
Zayıflama

Keten Tohumu Zayıflamak İçin Nasıl Kullanılır?

17 Ağustos 2017 - 19:37:26

Keten tohumu, C, E ve K vitaminleri içerir. Buna ek olarak, kalsiyum, bakır ve demir mineraller açısından zengindir. Bu bitki tam bir magnezyum deposudur. Bunun dışında, Omega 3 yağ asitleri bakımından çok zengindir.

Keten Tohumu Ne İşe Yarar?

Keten tohumu ağırlıklı olarak kilo vermek isteyenler ve vejeteryanlar tarafından tüketilen besin maddelerinden biridir. Diğer yağlı tohumlar gibi yüksek kalorilere sahiptir. Yaklaşık olarak 100 gram tüketimi günlük ihtiyaçların ortalama %27'sini karşılamaktadır. Bunun dışında, keten tohumları sağlık için çok faydalı olan diyet lifi içerir. Ayrıca bu bitki birçok hastalıktan, özellikle de kanserden vücudu koruyan bol miktarda vitamin ve mineral içerir.

Keten Tohumunun Faydaları Nelerdir?

Diyet lifi içeren keten tohumu, sindirim sistemi için çok yararlıdır. Zengin keten tozu içeren diyet lifi, sindirimi güç olan besin öğelerinin sindirimini kolaylaştırır ve sindirim sisteminin aşırı yorgunluğunu önler. Bu özellikle bağırsaklara düzgün ve düzenli çalışmasına yardımcı olur. Peki bu tohum zayıflamak için nasıl kullanılmalıdır? Bu bitki toz halindedir. Toz halindeki keten tohumları yağ asitlerinin bir kısmını kaybeder. Bu nedenle uzmanlar, bu bitkinin tohum şeklinde tüketilmesinin daha verimli olduğunu belirtiyor. Bu bitki çok farklı şekillerde tüketilir ve her tüketme şekli farklı fayda göstermektedir.

Keten Tohumu Zayıflatır mı?

Toz haline getirilmiş keten tohumu, kasları yakmak ve enerji vermemek için basit bir şekilde tüketilebilir. Basitçe söylemek gerekirse, 2 tatlı kaşığı toz tohumu yutup hemen arkasından da bolca su tüketmelisiniz. Böylece mide, bu bitki ile sindirim sistemine etkileşim vasıtasıyla hemen spor yapmak için enerji verir ya da daha fazla kalori harcamaya başlar. Zayıflamak için spor yapanlar akşam sporlarından sonra gece uyurken kalori yakmaya devam etmektedirler. Gece metabolizmasının sonucu olarak yakılan kaloriler alınmazsa sabahları eklem kısımlarında şiddetli ağrı oluşur.

Keten Tohumu Nasıl Kullanılır?

Bu bitkiyi salata içine tohum şeklinde ya da toz halinde katarak yiyebilirsiniz. Eğer salata yerine yoğurt yemeyi tercih ederseniz, bir fincan keten tohumu yemeğinizle birlikte bir kase yoğurtla yiyebilirsiniz. Bu şekilde, kalsiyum bakımından zengin yoğurt ve keten tohumu, ihtiyacınızdan daha fazla kalsiyumu vücudunuza almanızı sağlarsınız. Eğer kolesterol probleminiz varsa, bu bitkiyi sadece doymak için yemek isterseniz, tavada hafif ateşte yaklaşık 3 dakika boyunca kavurabilirsiniz. Bu şekilde bitkinin içeriğindeki yağ asitlerin bir kısmını serbest bırakacağı için yağ içeriği daha az olacaktır. Bu şekilde tüketirseniz daha az vücudunuza yağ almanızı sağlarsınız. Ama unutmayın ki vücudumuzun yapı taşı olan hücrelerimizin her birinde yağ bulunmaktadır. Bu nedenle vücudumuzun yağa da ihtiyacı vardır.

Keten Tohumu Nasıl Zayıflatıyor?

Bu doğal tohumu direkt olarak ağız yoluyla tüketebilirsiniz. Ağızda başlayan mekanik sindirim, bitkinin içeriğinin kısa bir süre içerisinde vücuda emilmesini sağlar. Her yaş grubunun tüketimi için uygundur. Bol vitamin ve mineral içerdiğinden çocuklarınızın da yemesini sağlayabilirsiniz. Çocuklarınızın bu bitkiyi tüketmesi için kek ya da kurabiye gibi yiyeceklerin içine toz haline getirilmiş bu bitkiden bir miktar katarak çocuğunuzun bu mucizevi besinden faydalanmasını sağlayabilirsiniz. Keten tohumunun doğru miktarda kullanımı ile zayıflamak mümkün olduğundan diyet listenize rahatlıkla ekleyebilirsiniz.

Yorumlar
Gülin Coşkun 16 Ağustos 2017 - 15:23:21 Keten tohumu ile kilo verme sağlarmıyım? Genelde hep işe yaradığını söylüyor faydaları oluyomuş baya ama henüz denemedim. cevapla
Hacer Hiçyorulmaz 19 Ağustos 2017 - 13:39:02 Zayıflamak için keten tohumu gerçekten çok etkili. Ben doğumdan sonra çok kilo almıştım. bebeğim emmeyi kesince bu bitkiyi kullandım. Etkileri gerçekten oldu. Ben deneyin derimcevapla
emine kulaklı 21 Ağustos 2017 - 13:35:34 bu tohum gerçekten zayıflatırmı? acil zayıflamak istiyorum eğer işe yarıyorsa denemek istiyorum. Kullanan var mı?cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: