Diyet 18 Kasım 2021 - 13:05:05

Kilo Verdiren Diyet Listesi ve Tarifler

Kilo Verdiren Diyet Listesi ve Tarifler

Kilo verdiren diyet listesi; lif bakımından zengin olan besinlerin tüketilmesine yönelik olurken,aynı zamanda kişinin metabolizma hızına uygun olarak hazırlanan yiyecekler ve tariflerdir.

En Başarılı Diyetler Nelerdir?

Fazla kilo problemi olan insanlar etkili diyet listeleri ile vücudunu forma sokabilmektedir. Bir diyet yönteminin başarılı olabilmesi için kişiye özel olması gerekmektedir. Her insanın vücut yapısı ve metabolizma hızı birbirinden farklıdır. Bundan dolayı her zayıflama yöntemi herkes için uygun değildir.

Hareketsiz yaşam, dengesiz beslenme, birtakım hastalıklar, kullanılan bazı ilaçlar genel anlamda kiloya neden olabilmektedir. Dünyanın en iyi diyet listesi vücutta kilo yapan etkenin saptanmasına yönelik hazırlanmalıdır. Bu şekilde etkili kilo verimi sağlanmış olacaktır.

Günümüzde birçok diyet listesi vardır. Her birimiz daha önce akdeniz diyeti, ketojenik diyet, isveç diyeti ya da karbonhidrat diyeti gibi listelerin isimlerini daha öncesinden duymuşuzdur. Bazı diyet listeleri ise bunları hazırlayan uzman doktorların isimleriyle anılıyor. Dukan diyeti bunlardan biridir.

Uygulaması Kolay Diyet Listeleri Nelerdir?

Vücutta yağ yakımı ve metabolizma hızlandırma amacı ile hazırlanan diyet listelerinden bazıları çok kısıtlayıcı olabilmektedir. Sınırlı ve kısıtlayıcı diyetler genel olarak kişiyi zorlar ve bazı durumlarda diyetin bozulmasına neden olur. Kolay uygulanan diyetler ile kilo vermek her açıdan daha etkili ve sağlıklıdır.

Diyet yapan herkes kısa süre içerisinde tüm fazlalıklarından kurtulmak istemektedir.. Bu aşamada diyet listelerinin büyük bir çoğunluğu 5 gün ile 10 gün arasında değişen sürelerde kilolardan kurtulmayı amaçlamaktadır.

Zor kilo verenler için diyet listesi ya da yöntemi sunacak olursak eğer; ilk olarak haftada yaklaşık olarak 5 kilo vermeyi sağlayacak olan kahve diyetinden bahsedebiliriz. Bu diyet listesi sabah kahvaltısının şekersiz Türk kahvesi ya da normal kahve ile birlikte yapılmasına dayanmaktadır. Kahvenin yanında 2 dilim buğday ekmeğinden yapılmış sandviç tercih edilebilir. Kahvaltı 1 hafta boyunca bu şekilde iken, öğle ve akşam yemeklerinde de yalnızca beyaz et, kırmızı et ve salata tüketimi önerilmektedir.

1 Haftada 7 Kilo Verdiren Diyet Nedir?

7 gün içerisinde etkili kilo vermek isteyenler için birden fazla diyet listesi bulunmaktadır. Yağ yakımının hızlanması için yumurta diyeti, yoğurt diyeti gibi farklı tariflerden yararlanabilirsiniz. 7 günde 7 kilo verme yöntemi olarak size şöyle bir liste sunabiliriz:

1.Gün: Kahvaltıda yağsız ev yoğurdu ve şekersiz çay tüketiniz. Ara öğünde 1 tane elma ya da muz yiyiniz. Öğlen yemeğinde 1 tabak sebze çorbası ve 1 kase yoğurt tüketiniz. Diğer ara öğüne 1 çay bardağı çay ve meyve doğranmış yoğurt tüketiniz. Akşam ise 1 tabak sebze yemeği, 1 tabak sebze çorbası ve 1 kase yoğurt yiyiniz. Son ara öğünde 2 tane kuru incir tüketiniz.

2. Gün: 2 Kaşık yulafla birlikte yoğurt tüketerek güne başlayınız. Ara öğünde 6 adet badem ve 1 tane meyve yiyiniz. Öğlen 1 kase çorba ile yoğurt yiyiniz. Ara öğünde ise 1 çay bardağı çay ve 1 kase meyveli yoğurt yiyiniz. Akşam 150 gram tavuk haşlama, mercimek çorbası ve 1 dilim ekmek yiyiniz. Uyumadan 1-2 saat önce 4-5 adet fındık yiyiniz.

3. Gün: 1 tane haşlanmış patates ve 1 kase ev yoğurdu ile kahvaltı yapınız. Kahvaltıdan 1 saat sonra 1 bardak şekersiz çay ilee 1 adet meyve ve 1 kase yoğurt tüketiniz. Öğle yemeğinde etli sebze yemeği, 1 kase ev yoğurdu ve 150 gram meyve salatası tüketiniz. Ara öğünde ise 1 fincan şekersiz kahve, 1 kase yağsız ev yoğurdu tüketiniz. Akşam, 1 tabak mercimek çorbası ve yeşillikli salata ile 1 kase ev yoğurdu yiyiniz. Uyumadan 1-2 saat önce 2 tane incir, kuru kayısı tüketiniz.

4.Gün: Kahvaltıda 1 kase ev yoğurdu, 2 yemek kaşığı yulaf, 1 bardak şekersiz çay tüketiniz. Ara öğünde 1 tane meyve, 1 bardak şekersiz çay içiniz. Sonrasında öğle yemeğinde, 150 gram ızgarada tavuk, 1 kase mercimek çorbası, 1 kase ev yoğurdu tüketiniz. 1 saat sonra ara öğünde 1 bardak kahve, 1 tane meyve tüketiniz. Akşam yemeğinde 1 kase mercimek çorbası, 1 tabak mevsim salatası, 1 kase ev yoğurdu tüketiniz. Ara öğünde ise 3 adet kuru kayısı yiyiniz.

5. Gün: Kahvaltıda öncelikle 1 su bardağı su içiniz. Ardından 1 fincan şekersiz çay, 1 tane haşlanmış patates tüketiniz. 1 saat sonra 4 tane fındık tüketiniz. Öğle yemeğinde 1 tabak etli sebze yemeği, 1 kase sebze çorbası, 1 kase ev yoğurdu yiyiniz. Ara öğünde 1 bardak çay, 1 tane muz tüketiniz. Akşam yemeğinde ızgarada yağsız 150 gram balık, 1 kase çorba, 1 kase yağsız ev yoğurdu tüketiniz. Akşam yemeğinden 1 saat sonra 3 tane kuru incir tüketiniz.

6.Gün: Güne 1 bardak limonlu ılık su ile başlayınız ve beraberinde 1 kase yağsız ev yoğurdu, 1 dilim tam buğday ekmeği tüketiniz. Ara öğünde 1 adet meyve yiyiniz. Öğle yemeğinde 1 tabak sebze çorbası, 1 kase yağsız ev yoğurdu, 1 kase domatesli salata tüketiniz. Ara öğünde ise 4 tane kuru üzüm yiyiniz. Akşam yemeğinde sebze çorbası 1 tabak, 1 tane haşlanmış patates, 1 kase yağsız ev yoğurdu yiyiniz.
Uyumadan birkaç saat önce ise 3 tane kuru kayısı tüketilmelidir.

7.Gün: Kahvaltıda öncelikle 1 bardak şekersiz çay, 1 bardak limonlu su, 1 kase ev yoğurdu ile güne başlayınız. Ara öğünde 3-4 tane fındık, 2-3 tane ceviz yenmelidir. Öğle yemeğinde mercimek çorbası, 1 dilim tam buğday ekmeği, yağsız ev yoğurdu tüketilmelidir. Ara öğünde ise 4 tane badem ve 1 kase ev yoğurdu yenmelidir. Akşam yemeğinde 1 tabak, yoğurtlu çorba, 1 dilim tam buğday ekmeği tüketiniz. Ara öğünde ise 2-3 tane ceviz yiyebilirsiniz.

Bu diyet listesi sayesinde 1 haftada kilo verdim diyebilirsiniz. Fakat her insanda farklı sonuçlar elde edilmektedir. Herkeste aynı oranda kilo verdirmeyebilir.

Kilo Verdiren Tarifler Nelerdir?

Sağlıklı ve dengeli zayıflama için en etkili kilo verdiren kür ve birtakım takviyeler bulunmaktadır. Eğer evde zayıflama kürleri uygulamak istiyorsanız;

Lahana kürü: 4-5 yaprak lahana yaprağını 3 su bardağı suyun içerisinde haşlayınız. Ilıdıktan sonra süzünüz ve yemeklerden 1-2 saat önce içiniz. 5 gün uygulayıp 3 gün ara verilmelidir. 3 kez tekrarladıktan sonra 10 gün ara verilmelidir. Sonrasında tekrarlamalısınız.

Soğan suyu kürü: Yarı litre suya 2 adet soğanı kabukları ile atınız. Üzerine 500 ml. sirke ekleyiniz. Orta ateşte 5-10 dakika kaynatınız. Kahvaltılardan önce aç karnına tüketiniz. Dilerseniz isteğe göre soğanı da yiyebilirsiniz. 15 gün bu kürü uygulamanız gerekmektedir.

Sodalı yeşil çay kürü, yoğurt kürü gibi farklı tarifler de bulunmaktadır. En hızlı zayıflatan kür, metabolizmanın hızlanmasını destekleyerek yağ yakımına yardımcı olandır.

  • kilo verdiren diyet listesi
  • kilo verdiren tarfiler
  • kilo vermek için diyet programı
  • kilo vermek için diyet listesi
Yorumlar
Feride Saman Kilo vermek için hangi diyeti uygulamam gerek? Kilo verdiren tarifler neler? cevapla
Necla Yuva Hızlı kilo verdiren diyetler ve yöntemler nelerdir? 1 ay içerisinde 10 kilo vermem mümkün olur mu? Zayıflamak istiyorum bunun için en etkili diyet listesinden faydalanmak istiyorum. Hangi diyet daha etkilidir? cevapla
yorum yaz
Sütyenle Yatmak Sakıncalı mı? Faydaları ve Zararları Nelerdir?