Kilo verdiren diyet listesi ve tarifler
Diyet

Kilo Verdiren Diyet Listesi ve Tarifler

16 Eylül 2017 - 21:10:57

Ayna karşısında kendisini fazla kiloları sebebiyle çok fazla beğenmeyen kişiler en kısa süre içerisinde etkili diyet listesi tariflerinden yararlanarak kilo vermeyi hedeflemektedir.

Kilo Verdiren Diyetler Nelerdir?

İnsanların vücut yapıları ve bünyeleri diyet listelerinin çok verimli ya da daha az verimli olmasını beklerken bu listelere uyulduğunda kilo vermemek çok mümkün olmuyor. Bu diyet listeleri genel olarak ağırlıklı olarak tercih edilen gıdalara ya da belirli oranda alınan minerallere göre isimlendiriliyor. Birçok bayan daha önce karpuz diyeti, yoğurt diyeti, protein diyeti ya da karbonhidrat diyeti gibi listelerin isimlerini daha öncesinden duymuş oluyor. Bazı diyet listeleri ise bunları hazırlayan uzman doktorların isimleriyle anılıyor. Her halükarda farklı listeler ve uygulaması zor diyetler ortaya çıkıyor. Diyet listesi seçenekleri arasından seçimlerini yapmak ise bayanlara kalıyor.

Uygulaması Kolay Diyet Listeleri Nelerdir?

Genel olarak diyetler ile birlikte bayanlar kısa sürede kilolarından kurtulmak istiyor. Bu aşamada diyet listelerinin büyük bir çoğunluğu 5 gün ile 10 gün arasında değişen sürelerde kilolardan kurtulmayı amaçlıyor. İlk olarak bayanlar haftada 5 kilo vermelerini sağlayacak olan kahve diyetini tercih edebiliyor. Bu diyet listesi ile birlikte bayanlar sabah kahvaltılarını şekersiz Türk kahvesi ya da Nescafe ile geçirirken istedikleri kadar tüketebiliyor. Bunun yanında 2 dilim buğday ekmeğinden yapılmış sandviç tercih edilebiliyor. Her gün kahvaltı bu şekilde geçerken öğle ve akşam yemeklerinde de yalnızca beyaz et, kırmızı et ve salata tercihlerinde bulunma şansları oluyor.

1 Haftada 7 Kilo Verdiren Diyet Nedir?

7 günde 7 kilo verdirebilen diyet listesi olarak nam salan yoğurt diyeti ise kişilerin yalnızca yoğurt yemesini ve belirli dönemlerde farklı gıdaların eklenmesini sağlıyor. Bu aşamada bayanlar ilk gün 5 adet haşlama patates ve 6 su bardağı yoğurdu günün istedikleri saatinde tüketiyor. Bundan farklı bir besin almıyorlar. İkinci gün aynı miktarda yoğurdun yanında 200 gram haşlanmış tavuk eti, üçüncü gün 200 gram daha eti, dördüncü gün 200 gram balık kullanılıyor. Beşinci günde ise üzüm ve muzun dışında istenilen sebze ve meyvelerden doyana kadar yeniliyor. Bunun yanında aynı miktarda yoğurt yine tüketiliyor. Altıncı ve yedinci günde ise bireyler yalnızca 1 kilogram yoğurt ile günlerini geçiriyorlar. Bu şekilde kilolarından kısa süre içerisinde kurtulabiliyorlar.

Diyet İçin Kolay Tarifler Nelerdir?

Genel olarak diyet listesi hazırlandığında insanların çok fazla hoşuna gitmeyen yiyecekler tercih edilebiliyor. Bu doğrultuda aşçılar da hem diyetlere uygun olan hem de lezzet düzeyi daha yüksek olan tarifler sunuyor. Bu tariflerde salataların içerisine katılan soslar sayesinde salata tüketimi rahatlarken kabak ya da patlıcan gibi çok fazla sevilmeyen sebzeler de özel olarak hazırlanan tarifler ile lezzetli bir hale getirilebiliyor.

Yorumlar
Feride Saman 12 Eylül 2017 - 16:55:40 Kilo vermek için hangi diyeti uygulamam gerek? Kilo verdiren tarifler neler?cevapla
Necla Yuva 03 Ağustos 2018 - 12:10:04 Hızlı kilo verdiren diyetler ve yöntemler nelerdir? 1 ay içerisinde 10 kilo vermem mümkün olur mu? Zayıflamak istiyorum bunun için en etkili diyet listesinden faydalanmak istiyorum. Hangi diyet daha etkilidir?cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: