Kepçe kulak nasıl gizlenir?
Yaşam

Kepçe Kulak Nasıl Gizlenir?

16 Eylül 2017 - 16:04:20

Kepçe kulak rahatsızlığı bilindiği üzere kulak kepçesinin normalden daha fazla dışarıya doğru durmasına verilen rahatsızlıktır.

Kepçe Kulak Nasıl ve Neden Olur?

Bu rahatsızlık kulak içerisindeki kıkırdak dokunun anormal biçimde gelişmesi sebebiyle oluşmaktadır. Bu rahatsızlığın çaresi olarak uzmanlar ameliyatları önerirken genel olarak sosyal açıdan zorlanma olmaması için küçük yaşlarda bu ameliyat yapılmaktadır. Ancak bu aşamada bazı kişilerin ameliyat olmasını gerektirecek düzeyde kepçe kulak rahatsızlığı olmazken günlük hayatlarının içerisinde ellerinden geldiğince gizleme ihtiyacı hissederler. Bu aşamada erkeklerin saçlarını kullanması oldukça zor olurken bayanlar saçları ve tercih ettikleri takılar ile birlikte kulaklarını rahatlıkla gizleyebilirler.

Kepçe Kulak Saçla Nasıl Kapatılır?

Bu kulak probleminin gizlenmesinde saçlar çok büyük bir önem taşımaktadır. Uzun saçlı bayanlar bu işlemleri çok kolay bir şekilde gerçekleştirebilirler. Belirli modellerden sürekli olarak uzak duran kişiler buna ek olarak standart modelleri de kepçe kulak rahatsızlıklarını gizleyecek hale getirme şansları olmaktadır. İlk olarak bayanlar tamamen kulaklarını kapayan modellere yönelerek bu sorunun üstesinden gelebilirler. Saçlarını topuz ya da atkuyruğu şeklinde tutturmayan ve buna ek olarak dalgalı bir halde bırakan bayanlar kulakları tamamen kapalı olduğu için bu problemlerini en iyi şekilde gizlemiş olurlar. Ancak bu aşamada bayanların saçlarını tamamen düzleştirmemeleri oldukça büyük önem taşımaktadır. Genel olarak maşa yardımıyla düzlenen saçların arasından kulaklar belli olabilir. Bu durumda bayanlar dikkatli kulaklarından uzaklaştırmak isterken daha fazla kulaklarına çekecektir.

Kulakları Kapatan Dağınık Topuz Modelleri Nelerdir?

Dağınık topuz modelleri kepçe kulak kapatmak için rahatlıkla tercih edilebilmektedir. Genel olarak kulak üzerinden örgü yapılmış olan topuz modelleri kepçe kulak rahatsızlığı olan bayanların en rahat biçimde kullandıkları saç modelleri olacaktır. Ancak bu tarz bir topuzun hazırlanması daha zahmetli olduğundan yan kısımlarının dağınık bırakıldığı ve olabildiğince alttan yapılan bir topuz da gerekli etkiyi göstermeye yetecektir. Bu saç tiplerini seçen bayanlar atkuyruğu modellerden de olabildiğine uzak durmak zorundadır. Mecburen atkuyruğu yapmaları gerekirse alttan yapmaları ve kulaklarının üst kısmından saçları arkaya doğru gelecek şekilde saçlarını toplamaları gerekmektedir. Bu aşamada yüksekten ve oldukça sıkı şekilde toplanan saçlar kulakları ortaya çıkarırken istenmeyen bir görüntünün oluşmasına sebep olmaktadır.

Kepçe Kulak Gizleme Yöntemleri Nelerdir?

Bu kişilerin genel olarak takı kullanarak dikkatleri kulaklarından uzaklaştırmaları mümkün olacaktır. Kepçe kulak durumu bulunan kişiler daha küçük ve az dikkat çeken modelleri tercih eden bayanlar ince uzun küpelere yönelmelidir. Buna ek olarak kolyelerinde çok daha görkemli ürünler tercih ederek kulaklarından dikkati uzaklaştırmış olacaklardır. Buna ek olarak omuz kısımları açık olan kıyafetlerden kaçınılması da oldukça iyi bir tavsiyedir. Bayanların omuz kısımları açık kıyafetleri giymesi dikkatleri bu bölgeye çekerken kulaklarının daha fazla ortaya çıkmasına sebep olacaktır. Bu sebeple de omuz kısmı kapalı kıyafetler daha uygun olabilir.

Yorumlar
Duygu yiğit 12 Eylül 2017 - 16:29:29 Kepçe kulaklar nasıl küpe kullanmalı? Nasıl gizlenir?cevapla
Melike Özgül 03 Ağustos 2018 - 12:04:27 Kepçe kulak nasıl düzelir? Nasıl kamufle edilir? Kulaklarım kepçe olduğu için genelde saçlarımı toplarken sorun yaşıyorum. Ameliyat olmaktansa farklı saç modelleri ile kapatmayı düşünüyorum. Kepçe kulak bandı diye birşey duymuştum. İşe yarıyor mu? Kullananlar var mı?cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: