Kirpik uzatıcı yağlar nelerdir? Kirpik uzatmak için hangi yağlar kullanılır?
Yaşam

Kirpik Uzatıcı Yağlar Nelerdir? Kirpik Uzatmak İçin Hangi Yağlar Kullanılır?

18 Ağustos 2018 - 22:28:25

Kirpik uzatıcı yağlar, kirpikleri kısa veya az olan kişilerin tercih ettiği doğal, faydaları yağ çeşitleridir.

Kirpik Uzatmak İçin Doğal Yöntemler Nelerdir?

Doğal yöntemlerin uygulanması için gerekli olan yağ türleri arasında zeytinyağı, lavanta yağı, avokado yağı, Hint yağı, E vitamini yağı, Hindistan cevizi yağı ve tatlı badem yağı vardır. Mucizevi özellikleri olan saf zeytinyağının saç, cilt, kaş ve kirpikler üzerinde olumlu etkileri vardır. Hatta soğuk sıkma zeytinyağını kullanılması daha faydalıdır. İyi bir kapta saklanan zeytinyağı geceleri uyumadan önce temizlenen kirpiklere veya kaşlara sürülebilir. Bir ay sonrasında uygulama yapılan bölgedeki değişmeler görülmektedir.

Hint Yağı Kirpiklere Nasıl Uygulanır?

Yüzyıllardan bu yana kirpik, kaş ve saç bölgelerinin sağlığı için kullanılan Hint yağı uzun kirpiklere ve gür saçlara kavuşmayı sağlamaktadır. Hin yağı ile hazırlanacak olan maske için bir tatlı kaşığı E vitamini yağı, bir tatlı kaşığı Hint yağı, bir tatlı kaşığı zeytinyağı, bir tablet E vitamini gerekir. Malzemelerin tamamı kapalı bir kapta karıştırılır ve gece saatlerinde uyumadan önce kirpik veya kaşlara sürülebilir. Önemli yağlardan biri olan lavanta yağının anti-bakteriyel özelliği vardır. Bu yüzden uzun zaman kullanılan maskaralardaki bakterileri ortadan kaldırmaktadır. Maskaranın içine bir ila iki damla damlatılabilir. Sürümü kolaylaştıran yağ aynı zamanda kirpiklerin güzel kokmasını sağlamakta ve kirpikleri zararlı maddelerden korumaktadır.

Kirpik ve Kaş Uzatmak İçin Hangi Yöntemler Uygulanmalı?

Kaş gibi önemli tüylerin gür olması için bazı detaylara özen göstermek gerekebilir. Makyajı temizlemeden uyumak kaş ve kirpiklerin dökülmesine neden olur. Makyaj ürünleri cildin üzerinde uzun süre kaldığı zaman cildin nefes almasına engel olmakta ve bu yüzden cilt kendini yenileyememektedir. Göz makyajının temizlenmeden uyunması kirpik diplerindeki bakterilerin oluşmasını hızlandırmaktadır. Bakterilerden dolayı kirpikler hasar görür ve acı veren olumsuz sonuçlar meydana gelir. Makyaj malzemeleri kişiye özel olduğu için başka birinin eşyalarını kullanmak yanlıştır. Her insanın vücudunda kötü, iyi bakteriler bulunmaktadır. Bağışıklık sistemi ise var olan düzeni sağlamakla görevlidir. Fakat başka birinin bağışıklık geliştirdiği bakteriler kişinin vücudu için zararlı olabilir. Bu tür nedenlerden dolayı makyaj malzemelerini tek kişi tarafından kullanılmalıdır. Kapağı açılan makyaj malzemeleri altı ila on iki ay tazeliğini korumaktadır. Bu süre geçtikten sonra bu malzemeler bakteri oluşmasını tetikler. Kirpik ve kaş sağlığı için kullanılan ürünlerin taze ve sağlıklı olması önemlidir.

Yeşil Çay Kirpikleri Uzatır mı?

İlk olarak göz makyajı temizlenir ve sonrasında yeşil çay yarım bardak sıcak suyum içinde beş dakika bekletilir. Pamuk yardımıyla demlenen çay kirpiklere hafif bir şekilde bastırılarak kompres yapılır. Yeşil çayın kirpik diplerinde bulunan kalıntıları temizleme konusunda oldukça başarılı olduğu söylenebilir. Bunun dışında kirpiklerin dökülmesini önlemekte ve gözleri muazzam bir biçimde dinlendirmektedir. Ayrıca kirpik uzatıcı yağlar ile kirpikler gür, sık ve uzun hale getirilebilmektedir.

Yorumlar
Özlem Çağırıcı 18 Ağustos 2018 - 22:38:25 Kirpik uzatmaya yarayan yağlar nelerdir? Bitkisel çözümleri nelerdir? Hangi yağlar kirpiklerin daha uzun ve gür olmasına yardımcı olur? Kirpiklerimin gürleşmesi için evde uygulayabileceğim yöntemler nelerdir?cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: