Yaşam

Korse Nedir? Kullananlar, Faydaları, Zararları, Zayıflatır Mı, Fiyat

08 Ocak 2018 - 11:21:09
Korse

Korse, vücutta meydana gelen duruş bozukluklarının giderilmesi, daha fit bir görünümün elde edilmesi ya da vücudun daha toplu ve düzgün görülmesini sağlayan iç giysisidir.

Korse Nedir? Ne İşe Yarar?

Korseler hem sağlık hem de vücudun daha güzel gözükmesi gibi nedenlerle geçmişten günümüze değin kadın ve erkekler tarafından kullanılan esnek iç giysileridir. Bu kıyafetler için akla ilk gelen genelde bir iki beden ince gösteren giysiler gelmektedir. Fakat bu giysiler ince göstermenin yanı sıra birçok farklı alanda kullanılmaktadır. Bazı sporcular sakatlanmaları önlemek için kullanırken, bazı insanlar ben fıtığı gibi hastalıkların tedavisinde kullanır. Bu açıdan bakıldığında bu toparlayıcı kıyafetler birçok kişinin gününü kurtarmaya yardımcı olmaktadır.

Toparlayıcı Korse Çeşitleri Nelerdir?

Bu iç giysilerinin birçok çeşidi bulunmaktadır. Bunlar; dik durmak için kullanılan modeller, sırt için olan modeller, kamburluk için olan modeller, bel fıtığı için olanlar, boyun için olanlar, skolyoz, lomber, lumbosakral, torakolomber için olan modeller ve doğum sonrası kullanılan, toparlayıcı, inceltici ve tayt şeklinde modelleri bulunmaktadır. Dik durmak için genellikle çelik modeller tercih edilmektedir. Bu tarz modeller dik durmayı sağlamaktadır. Sırt için tercih edilen modeller içinde sert çubukların yer aldığı ve leğen kemiğine kadar sabitleyen modellerdir. Omuzları geriye doğru çeken bu modeller kimi zaman sadece bel kısmı için de kullanılabilir. Bel için olan modeller genelde bu bölgeyi sıcak ve sabit tutmak için kullanılır. Bu tip modellerin içerisinde de sert çubuklar bulunmaktadır. Ameliyatlardan sonra genel olarak önerilmektedir.

Toparlayıcı ve Şekillendirici Korselerin Faydaları Nelerdir? Ne İşe Yarar?

Korsenin faydaları baz alındığında ilk olarak vücudu toparlayıcı etkiler sağladığı göze çarpmaktadır. Bölgesel fazlalıklarını gizlemek isteyen kadınlar genel olarak bu iç giysilerini tercih etmektedirler. Fazlalıkları kapatmak ve gizlemek için tercih edilen bu giysiler aynı zamanda zayıflamaya da yardımcı olmaktadır. alışık olmayan kişiler için başlarda rahatsız edici gelse de alıştıktan sonra kullanımı oldukça pratik olmaktadır. Faydalar sadece fit görünmek için değil aynı zamanda bel fıtığı, bel ağrıları ve bel kayması gibi rahatsızlıklar için de kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra doğum yapan kadınlar da doğum sonrası kilolarından kurtulmak amacıyla bu giysileri tercih etmektedirler. Kıyafetlerin altından görünmeyecek incelikte üretilen bu iş giysiler toparlayıcı ve inceltici özellikleri sayesinde normalden 1-2 beden daha ince gözükmeyi sağlar. Doğum sonrasında özellikle göbek bölgesinde meydana gelen fazlalıklar bu sayede sarkmadan toparlanır ve daha fit bir görünüm kazanır. Erkekler de birçok amaç için bu giysileri kullanmayı tercih etmektedirler. Etkili ve bilinçli kullanım sonucunda olumlu sonuçlar elde edilmektedir.

Vücut Şekillendirici Korselerin Zararları Nelerdir? Yan Etkisi Var mı?

İç giysi olarak nitelendirilen bu giysilerin vücudu aşırı sıkan modelleri birtakım zararlara yol açabilmektedir. Hareketleri kısıtlayan ve rahat hareket etmeyi önleyen bu iç giysileri vücuttaki kan dolaşımının azalmasına neden olabilmektedir. Bu kıyafetlerin nefes alan özellikte olması gerekmektedir. Nefes almaya modeller kullanım sonrasında vücutta tahriş gibi durumlara yol açmaktadır. Aşırı terletici modeller hasta olmaya neden olabilmektedir. Vücudu sıkan modeller mide rahatsızlıkları gibi birtakım sorunlara yol açabilmektedir. Bu tarz problemleri yaşanmaması için kaliteli kumaşlardan elde edilen modellerin kullanılması gerekmektedir. Eğer uygun ve kaliteli bir korse modeli tercih edilirse herhangi bir zarar meydana gelmemektedir. Yıllardan beri kullanılan bu modeller hakkında herhangi bir şikayet bilgisine rastlanılmamaktadır.

Korse Takmak Zayıflatır mı? Zayıf Gösterir mi?

Günümüzde birçok kişinin problemi fazla kilolardır. Fazla kilolar birçok nedene bağlı olarak meydana gelebilirken bu kiloların çözümü için farklı yöntemler geliştirilmektedir. Bu yöntemlerden en çok bilineni ise korse kullanımıdır. Bunlar vücudun şekil almasına yardımcı olan kıyafetlerdir. Genellikle düzenli ve etkili kullanım sonrasında vücut toparlayıcı etkiler yaratırlar. Bu toparlayıcı etki zaman içerisinde incelme sağlamaktadır. Kaliteli ve nefes alan kumaşlardan elde edilmiş modelleri bilinçli bir şekilde kullanmak vücudun sarkmasını önleyerek kilo vermeye yardımcı olur. Bunun yanı sıra gün içerisinde kıyafetlerin altına giyilen bu giysiler daha zarif ve ince gözükmeye yardımcı olur. Bölgesel zayıflamak ve incelme konusunda oldukça etkili olan bu giysiler hem zayıflamanıza hem de zayıf gözükmenize yardımcı olmaktadır.

Korse Nasıl Kullanılır? Nasıl Takılır?

Modellerine göre kullanımları değişkenlik göstermektedir. Kullanım amacına göre kullanım şekli farklı olabilmektedir. Özellikle sağlık için kullanılan modeller doktorun tavsiyesi ve kullanım önerisi üzerine kullanılmalıdır. Toparlayıcı etki için kullanılan modeller ise gün içerisinde evde iş yaparken, spor yaparken kullanılabilir. Bu iç giysilerini uzun süreler boyunca vücudunuzda tutmaya özen gösteriniz. Genel olarak gece yatarken takılması tavsiye edilmemektedir. Bu giysilerin kesinlikle vücudu aşırı sıkmaması gerekmektedir. Doğum sonrası kullanıma özellikle dikkat edilmelidir. Sezeryan doğumlarda dikişlerin iyileşmesi gerçekleştikten sonra doktor kontrolünde kullanılmalıdır. Normal doğum sonrasında kullanmak için de belli bir sürenin geçmiş olması gerekmektedir. Bu giysileri vücuda takmadan önce altına ince bir atlet giyilmesi iyi olacaktır.

Korse Kullananlar ve Kullanıcı Yorumları

Hem kadınların hem de erkeklerin kullanım tercihi haline korse kullananlar için oldukça yararlı etkiler sağlamaktadır. Yapılan kullanıcı yorumları dikkatle incelendiğinde bu kıyafetlerin ne kadar işe yarar sonuçlar verdiği göze çarpmaktadır. Farklı amaçlar kullanılan bu iç giysileri hem sağlık hem de daha fit bir vücut görünümü için oldukça etkili sonuçlar vermektedirler. Amacına yönelik etkili ve düzenli kullanım sonucunda kısa süre içerisinde olumlu etkiler alınabilmektedir.

Korse Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Bu kıyafetleri satın alırken dikkat etmeniz gereken birtakım hususlar bulunmaktadır. İlk olarak vücudunuza tam oturmasına dikkat etmelisiniz. Beden ölçülerinize büyük ya da küçük olmaması gerekmektedir. Büyük olan modelleri vücudunuzda tam etki göstermezken küçük olanlar da bedeninizi sıkar ve kan akışının zayıflamasına neden olur. Tercih etmiş olduğunuz modelin hareketlerinizi kısıtlamayacak şekilde olması gerekmektedir. Diğer bir husus ise nefes alabilir özellikte olmasıdır. Terleme sonucunda vücutta herhangi bir tahrişin meydana gelmemesi için mutlaka nefes alabilir özellikle ve kaliteli kumaşlardan elde edilen modellerin tercih edilmesi gerekmektedir. Bunun yanı sıra kullanım amacınıza göre model seçmeniz gerekmektedir. Eğer bir hastalık nedeniyle alacaksanız doktor önerisine dikkat etmelisiniz. Eğer zayıf gözükmek ve kilo vermek için tercih edecekseniz o zaman kullanmak istediğiniz bölgeye uygun modelleri tercih etmeniz gerekmektedir. Bedeninize uygun bir modelden oldukça sağlıklı etkiler görebilirsiniz.

Korse Fiyatları Nedir? Nerede Bulunur? Nereden Alınır?

Pek çok kişinin kullanım tercihi olan korse fiyatları bakımından değişkenlik gösteren bir kıyafettir. Farklı farklı çeşitleri bu giysilerin kullanım alanları da farklılık göstermektedir. Bu nedenle sabit bir fiyat söylemek çok doğru bir tercih olmayacaktır. Fakat genel olarak bütçeyi zorlamayan nitelikte olduğunu belirtmek gerekmektedir. Bu iç giysileri birçok yerde satılmaktadır. Hem internet sitelerinde hem de dışarıda birçok yerden satın alabilirsiniz. Farklı farklı renkleri çeşitleri bulunan bu giysiler oldukça ince olduğu için kıyafetlerin altın belli olmaz ve bu nedenle oldukça kolay bir kullanım sağlamaktadır. Çeşitlerini internet üzerinde kolayca araştırıp inceleyebileceğiniz bu giysileri kolayca sipariş verebilirsiniz. Satın almak için satış sitelerini tercih etmek fiyat bakımından daha uygun olmaktadır.

Yorumlar
Banu anahtarcı 08 Ocak 2018 - 11:34:34 Korse atlet kullananlar var mı? İnce ve zayıf göstermek için etkili olur mu acaba? Benim bacaklarım çok kalın değil sadece üst bölgemde fazlalıklar var onun için kullanmak istiyorum. Atlet model üst tarafı tamamen toplar diye düşünüyorum ama işe yarar mı?cevapla
Hülya Ünal 27 Haziran 2018 - 09:49:23 korse kaç saat takılmalı bana yardımcı olur musunuz? göbeğimde sarkmalar nedeniyle hep bol elbiseler giymek zorunda kalıyordum bir arkadaşımın tavsiyesiyle korse takmaya başladım artık body bile giyebiliyorum o kadar mutlu oldumki anlatamam elbisenin altından hiç belli olmuyor benimle aynı derdi yaşayan varsa kesinlikle tavsiye ederimcevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: