Sağlık 21 Kasım 2021 - 18:43:46

Kulağa Soğan Suyu Damlatılır mı? Ne İşe Yarar? Zararlı mı?

Kulağa Soğan Suyu Damlatılır mı? Ne İşe Yarar? Zararlı mı?

Kulağa soğan suyu damlatmak; kulakta meydana gelen iltihabın giderilmesini sağlamak amacı ile uygulanan doğal ve bitkisel bir yöntemdir.

Kulağa Soğan Suyu Damlatılır mı?

Çok sık rastlaılan durumlardan biri olan kulak iltihabı, birtakım bakteriler sebebiyle meydana gelmektedir. Genel olarak iltihabın giderilmesi için birtakım antibiyotik ilaçlar ve damlalar verilmektedir. Soğan suyu evde uygulanabilecek doğal yöntemler arasında yer almaktadır. Kulakta birikten iltihabı akıtmak için soğan suyu oldukça etkili olmaktadır. Eski zamanlarda sıklık tercih edilmiş bir yöntem olan soğan suyu günümüzde de sık sık uygulanmaktadır.

Kulak iltihabı ağrı ve ateş meydana getirebilen bir durumdur. Hemen herkeste görülebilir ve yaşam kalitesini önemli ölçüde azaltır. İltihabın kuruması için bazı yöntemler uygulamak yararlı etkiler meydana getirmektedir. Soğan suyu kulak tıkanıklığını açar mı diye merak edilmektedir. Sarımsak suyunda olduğu gibi soğan suyunun da iltihabı kurutma ve tıkanıklığı giderme etkisi bulunmaktadır. Soğanın suyunu sıkarak birkaç damla kadar kulağınıza damlatmak faydalı olacaktır. Eğer ki soğan suyu ılık olursa etki daha hızlı görülmektedir. İltihabın kurutulması ve giderilmesi konusunda etkili olsa da öncesinde ve sonrasında mutlaka uzman bir doktora gidilmesi gerekmektedir. Çünkü iltihap olduğundan tam emin olamayabilirsiniz. Ayrıca iltihabın temizlendiğinden de emin olamayabilirsiniz. Bunları çözümlemek için mutlaka doktora gitmeyi ihmal etmeyiniz.

Kulağa Soğan Suyu Damlatmak

Kulağa Soğan Suyu Damlatmak Ne İşe Yarar?

Pek çok şeye faydası olan soğan suyunun aynı zamanda kulak iltihabı için de yararlı etkiler meydana getirdiği gözlemlenmektedir. Sık karşılaşılan bir sağlık sorunu olan kulak iltihabı henüz ilerlemeden soğan suyu uygulaması yapılırsa kurumasını ve kronik hale gelmesini önleyebilirsiniz. Önlenmeyen ve tedavi edilmeyen iltihaplar zaman içerisinde kronik hale gelir ve bunun sonrasında farklı sonuçlara yol açabilir. Orta kulakta iltihaplanma olduğu zaman baş dönmesi problemi meydana gelebilir. Bunun yanı sıra tedavi edilmeyen ve kurutulmayan iltihap işitme kaybı meydana getirebilmektedir. Kulak iltihabı için soğan suyu etkili bir alternatiftir.

İltihap henüz ilk aşamadaysa kulak ağrısı için soğan suyu kullanabilirsiniz. Yaklaşık olarak 4-5 gün kullanımdan sonra eğer ki iyileşme meydana gelmezse mutlaka uzman bir doktora gidilmesi ve antibiyotik ilaç tedavilerinin uygulanması gerekmektedir. Kendi kendinize antibiyotik alıp kullanmak da doğru değildir. Mutlaka uzman bir doktor tarafından muayene edilmesi ve uygun ilaçların kullanılması gerekmektedir.

Kulağa Soğan Suyu Damlatmak Zararlı mı?

Genel olarak kulağa soğan suyu damlatmak faydalı olarak nitelendirilmektedir. Herhangi bir zararının bulunmadığı dile getirilmektedir. Fakat asıl problemin ne olduğunu bilmeden ağrı belirtisi ile iltihap sanıp bu yöntemi uygulamak farklı bir hastalık durumunda yan etki meydana getirebilmektedir. Bundan dolayı kulağınıza birşey damlatmadan önce mutlaka uzman bir doktora gitmeniz gerekmektedir.

Kulağa Soğan Suyu Damlatanlar ve Yorumlar

Günümüzde pek çok kişide görülen kulak iltihabının giderilmesi için soğan suyu kullanımı çok sık uygulanan doğal ve etkili bir yöntemdir. Kulağa soğan suyu damlatanların yorumlarına baktığımızda olumlu etkilerin alındığını görmekteyiz. Fakat daha öncede belirttiğimiz gibi öncesinde kulaktaki şikayetin sebebinin bilinmesi gerekmektedir. Bunun için de uzman bir doktordan destek almayı unutmayınız.

  • kulağa soğan suyu
  • kulağa soğan suyu damlatılır mı
  • soğan suyu kulak tıkanıklığını açar mı
  • kulağa soğan suyu damlatmak ne işe yarar
  • kulak iltihabı için soğan suyu
  • kulağa soğan suyu damlatmak zararlı mı
  • kulağa soğan suyu damlatmak
  • kulağa soğan suyu damlatanların yorumları
  • kulağa soğan suyu damlatanlar
  • kulak ağrısı için soğan suyu
Yorumlar
Alev Şu an damlattım ama çok yandı gözüm yasardı kulak ağrım geçmedi 3 saat oldu damlatalı cevapla
yorum yaz
Limon Maydanoz Salatalık Kürü Ne İşe Yarar? Kullananlar ve Yorumlar