Yaşam 26 Ocak 2021 - 01:45:24

Lazer Epilasyon Nedir? Nasıl Yapılır? Zararları Nelerdir?

Lazer Epilasyon Nedir? Nasıl Yapılır? Zararları Nelerdir?

İstenmeyen tüyleri ortadan kaldırmak için vücudun belirli bölgelerine lazer ışınlarının kıl köklerine uygulanmasına lazer epilasyon denir.

Lazer Epilasyon Nedir?

Sözü geçen uygulama sayesinde kıl kökleri kurutulur ve o bölgede tekrardan tüy çıkması engellenir. Lazer epilasyon yapan kurumun profesyonel ve uygulamayı yapan kişinin uzman olması gerekir. Bunun yanı sıra uygulamayı yapan aletin son teknolojisi olması önerilmektedir. Bu şekilde cihaz kılların yok edilmek istendiği alana yönlendirilmektedir. Uygulama sürecinde cihaz kalitesi, uzman kişinin uygulamayı yapması, doğru zamanda doğru tekniklerin uygulanması sonucu başarıya taşır.

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Lazer epilasyon gerçekleştirebilmek için bir cihaz mevcuttur. Bu cihaz lazer ışınını gönderebilme yetisine sahiptir. Uzman kontrolü dahilinde cihaz kullanılır ve kılların en alt tabakasına lazer enerjisi ve ışığı gönderilmektedir. Bu işlem yapılırken lazer ışınları cildin üst kısmından geçmekte ve tüylerin alt tabakasında var olan foliküle işlemektedir. Işınlar o bölgeye nüfus ederek alanı tahrip etmektedir. Işınlar tüy folikülüne yoğun derecede ısı verdiği için köklerin hasar görmesi ve sonraki seansa kadar olan sürede tüylerin eski haline göre daha cansız bir şekilde çıkmasını sağlamaktadır.

Lazer Epilasyonun Zararları Nelerdir? Yan Etkisi Var mı?

Uygulama ile ilgili yapılan araştırmalara göre uygulamanın doğru uzmanla ve cihazla yapılması halinde bir sorun oluşturmayacağı belirtilmektedir. Fakat kişinin cildinde uçuk, sivilce ve benzeri gibi rahatsızlıklar varsa sonuçlar olumsuz olabilmektedir. Tahriş olmuş veya güneş alerjisi olan ciltlere bu uygulamanın yapılması önerilmemektedir. Yanlış cihaz ve uygulamaların sonucunda cilt üzerinde yanık, şişme ve kaşıntılar oluşabilir. Bu yüzden kişinin cilt, tüy rengi ve kılların sertlik seviyesi uygulamanın yapılma aşamasında önem taşıyan etkenler arasında bulunur.

Lazer Epilasyonda Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Tüyleri veya teni açık renkte olan kişilerin kılları zor algılanabilir. Bunun yanı sıra tüyleri koyu renk ve sertlikte olan kişilerin tüyleri de zor algılanabilmektedir. Bu noktada uygulama yapılırken uzman kişinin lazer ışınının dalga süresini, frekansını ve dalga boyunu iyi ayarlaması gereklidir. Bu tip durumlara dikkat etmemek, yanlış uygulamalar yapmak lazer epilasyonun sonuçlarını olumsuz yapmaktadır. Olumsuz sonuçlarda cildin tahriş olması, lekelerin kalıcı olması kaçılmaz hale gelir. Uygulamalar yapıldıktan sonra işlem görmüş bölgelerin üç hafta gibi bir zaman diliminde güneş görmemesi gerekir. Ayrıca lazer epilasyon sonrasında mutlaka bölgeyi yatıştıran kremler veya yağların kullanılması gerekmektedir.

Lazer Epilasyon Ne İşe Yarar?

Bireyin tüy kökü gücü, uygulamayı gerçekleştiren cihazdaki dalga boyu ve benzeri birçok etken sonuçların olumlu olmasını sağlamaktadır. Lazer epilasyondan alınacak olan verimi bu tarz faktörler belirlemektedir. Işık ve enerji tam şekilde verildiği zaman bölgede bulunan tüy kökleri zaman içerisinde zayıflayarak uygulamanın sonucunda tamamen ortadan kalkar. İlk seans ve üç seans sonrasında değişimler gözle görülebilir aşamaya gelmektedir. Yedi ila sekiz seans sonrasında ise tüylerin tamamı bitmektedir.

  • lazer epilasyon
  • lazer epilasyon nedir
  • lazer epilasyon nasıl yapılır
Yorumlar
Saliha Sancak Lazer epilasyon İstanbul fiyatları nedir? Bu epilasyon aletinin fiyatı ne kadar? Tüyler için kesin çözüm olur mu? Zayıflatır mı kökleri? Ben normalde ağda yapıyorum ama epilasyona dönmeyi planlıyorum. zararı var mı bu yöntemin? cevapla
Gamze Dündar Lazer epilasyon kampanyaları var hep çok fazla görüyorum. Onlardan yararlanmayı düşünüyorum. Tenim biraz esmer bu yüzden yaptırsam tamamen geçer mi acaba diye düşünüyorum. Kalıcı çözüm diyorlar ama tekrar tüy çıkar mı? cevapla
yorum yaz
Amazon Cevizi Zayıflatırmı? Brezilya Cevizi Kullanıcı Yorumları, Fiyatı, Kullanımı, Faydaları, Zararları