Matcha tozu nedir? Maça tozu ne işe yarar? Nereden alınır?
Sağlık

Matcha Tozu Nedir? Maça Tozu Ne İşe Yarar? Nereden Alınır?

23 Şubat 2019 - 09:50:09

Matcha tozu; yeşil çay bitki çeşitlerinden biri olan maça bitkisinin yeşil yapraklarından elde edilen, yüksek miktarda antioksidan barındıran doğal içerikli bitkisel bir tozdur.

Matcha Tozu Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Maça bitkisi Japon çayları arasında yer almaktadır. Matcha tozu bu bitkiden elde edilmektedir. Japonya'da yetişen bu bitki belli bir süre gölgede bekletilir. Bu bekleme sayesinde yaprakları daha yeşil bir halde gelir. Bunun nedeni içerisinde bulunan antioksidan miktarıdır. Tozu ise bu yaprakların belirli işlemlerden geçirilmesi sonucu elde edilmektedir. Bu bitki tozunun içerisinde maça bitkisinde bulunan her türlü vitamin ve mineral yer almaktadır. Bu sayede oldukça sağlıklı etkiler meydana getirmektedir. hücre yenilenmesi, bağışıklık güçlendirici ve hastalıklara karşı koruyucu etkileri bunlardan bazılarıdır.

Maça Tozu Ne İşe Yarar?

Yeşil çay ve chiadan daha fazla antioksidan barındırın maça bitkisinden elde edilen maça tozu son zamanlarda hem kadınlar hem de erkekler tarafından yoğun bir şekilde kullanılmaktadır. Genel olarak kilo vermek için kullanılsa da vücuda sağlamış olduğu vücuda sağlamış olduğu başka faydaları da bulunmaktadır. Vücuttaki zararlı maddelerin dışarı atılmasını sağlayarak bağışıklık sisteminin güçlenmesini ve vücudun birçok hastalığa karşı daha dirençli bir hale gelmesini sağlamaktadır. Yüksek kolesterolün düşürülmesine iyi kolesterolün dengelenmesine yardımcı olur. Aynı zamanda kan şekerindeki dalgalanmaları ortadan kaldırdığı için diyabet için de etkili olmaktadır. Metabolizma hızının artmasını sağlayarak yağ yakımının gerçekleşmesine yardımcı olmaktadır. Böylece hem bölgesel hem de genel vücut için zayıflama konusunda destek olacaktır. İştahı azaltan bu toz gün içerisinde aşırı tüketimi engeller ve böylece kalıcı olarak kilo verme sağlar.

Maça Tozu Kullananlar ve Kullanıcı Yorumları Nelerdir? Kimler Kullanabilir?

Maça tozu kullananlar genel olarak etkilerinden memnun kaldığına dair yorumlar yapmaktadır. Matcha kullanıcı yorumları incelendiğinde şikayet yerine memnuniyetin ön planda olduğu açıkça belirgindir. Kolay kullanımı sayesinde birçok kişinin beğenisini kazanmıştır. Kolay kilo verme konusunda hem sağlıklı hem de bitkisel bir yöntemdir. Farklı kullanım çeşitleri sayesinde kullanım sırasında zorluk çıkarmamaktadır. Kullananlar spor ve egzersize gerek duymadan zayıfladıklarını dile getirirken, etkilerinin ilk günden itibaren meydana geldiğini de belirtmektedir. Oldukça faydalı olan bu bitki tozunu hamile kadınların kullanması uygun değildir. Emziren anneler belli bir aydan sonra tüketebilir. Sürekli ilaç kullanan ya da ileri derece kalp ve tansiyon hastalığına sahip olan kişiler kullanım öncesinde doktorundan onay almalıdır.

Maça Tozu Nereden Alınır? Fiyatı Ne Kadar?

Maça tozu ülkemizde uygun fiyatlarla satışa sunulmuştur. İnternet üzerinden orjinal bir şekilde sipariş verebileceğiniz yerler vardır. Eğer fazla kilolarınızdan kurtulmak ve ideal kilonuza kavuşmak istiyorsanız hemen sipariş verip maça tozu kullanmaya başlayabilirsiniz. Zayıflamayı kolay ve etkili hale getiren bu tozu orjinal olarak kullanmaya ve önerilen miktarların dışına çıkmamaya dikkat ediniz.

Yorumlar
Oya Dündar 23 Şubat 2019 - 10:00:09 Aslında daha önce matcha tozunun adını çok duydum ama emin olamadığım için sipariş vermemiştim. Sosyal medyada çok fazla reklamını görüyordum. Denemek istedim. Sipariş verdim ve 1 haftadır kullanıyorum. 2. günden itibaren etki görmeye başladım. Şuan her şey yolunda. Bir yan etkisi olmadı.cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: