Yaşam 03 Ekim 2021 - 11:41:22

Merkür Retrosu Nedir? Etkileri Nelerdir? Ne Zaman Bitiyor?

Merkür Retrosu Nedir? Etkileri Nelerdir? Ne Zaman Bitiyor?

Merkür retrosu; her yıl 3 kere retro hareketine geçen merkürün gerilemesi olarak tanımlanan, bu süreçteki hareketlerin tümüne verilen hareketler olarak belirtilen bir süreçtir.

Merkür Retrosu Nedir, Ne Demek?

Merkür gezegeninin gerilemesi anlamına gelen merkür retrosu, astrolojik olarak dinlenme, yerinde sayma anlamına gelmektedir. Bir gezegenin geri harekette olması, yörüngesinin yavaşlaması ve dünyadan bakıldığı zaman geri gidiyormuş gözükmesi demektir. Bu durum sonrasında ise gezegenin yöntemiş olduğun alanlar, aktiviteler iyi çalışamazlar. Bunun sonrasında pek çok alanda kargaşa meydana gelir.

Merkür retrosu, sene içerisinde 2-3 kez meydana gelir ve iletişim gezegeni ünvanı taşıdığı için günlük hayatta pek çok alanda karışıklıklar meydana getirmektedir.

İletişim, düşünce, haberleşme, yazma, teknoloji, seyahatler, ticaret, reklam, kitap, senaryo ve yazılı kaynakları yöneten merkür retrosu, gündelik yaşamı tamamen etkileyebilmektedir. Tüm burçlar bu durumdan az ya da çok etkilenmektedir. Merkür retrosu çoğu zaman olumsuz olarak algılansa da aslında hayattaki fazlalıklardan kurtulmak için bu dönemin iyi değerlendirilmesi gerekmektedir. Merkür retrosu meydana geldiği zaman yanlış anlaşılmalar söz konusu olabilir. İletişim kopuklukları ve beraberinde aksaklıklar yaşanabilir.

Merkür Retrosu Etkileri Nelerdir?

Zihinde bulanıklık meydana getirebilen merkür retrosu, yaşanılan olaylarda kişinin kendini savunmasız hissetmesine neden olabilir. Karar vermekte zorlanabilir, ikilemler söz konusu olabilir. İkili ilişkilerde kafa karışıklığı söz konusu olabilir. Tahammül seviyesinde azalma meydana gelebilir ve beraberinde daha umursamaz ya da agresif olabilirsiniz. Merkür retrosunda biten ilişkiler söz konusu olabilir. Bu dönem her burcu etkilemektedir.

Merkür retrosunun burçlara etkileri farklı şekilde gerçekleşmektedir. İlişkilerde yanlış anlaşılmalar söz konusu olabilir. Eski sevgililerle karşılaşma durumu ya da geçmişten birinin iletişime geçmesi gibi durumlar yaşanabilir. Parasal konularda gecikme olabilir. Daha önce verdiğiniz kararları sorgulayabilirsiniz. Bazı burçları parasal yönde etkileyen merkür retrosu, bazı burçları iş bazılarını ise aşk yönünde etkileyebilmektedir.

Merkür Retrosu Ne Zaman Bitiyor?

Her yıl gerçekleşen merkür retrosu 2021 tarihlerine baktığımızda yılın son retrosu 27 eylül-19 ekim arasında gerçekleşmektedir. Bu tarihler arasında yapacağınız her iş, yatırım ya da yeni başlangıçlar konusunda dikkatli olmanız önemlidir. Burcunuzu hangi yönde etkilediğini bulabilir ve böylece o konuda dikkat etmeniz gerekmektedir. Son merkür retrosu başak ve terazi gibi burçlarda gerileme sağlamaktadır.

Merkür Retrosunda Ne Yapılmaz?

Merkürün gerilediği ve hızının yavaşladığı dönemde yeni bir işe başlamayınız. Herhangi bir projeye başlamayınız. İmzalar atmayınız ve elektronik alet almayınız. Yani daha detaylı bilgi verecek olursak merkürün gerilediği dönemler yeni bir başlangıç yapılmamalıdır.

Astroloji alanına ilginiz varsa, merkürün burçlar üzerindeki etkileri sizin de ilginizi çekebilir. Eğer bu dönemde bir anlaşma yapacaksanız, anlaşmanın maddelerini güzel bir şekilde okuyunuz. Gerekirse uzman bir kişiye danışıp destek alınız. Merkürün güçlenmesi hayatın her anını etkiler. Merkür retrosunda ne olur sorusu hakkında bilgi verdiğimiz bu yazımızda aynı zamanda etkilerine de değinmiş bulunmaktayız.

  • merkür retrosu
  • merkür retrosu nedir
  • merkür retrosu etkileri
  • merkür retrosunda biten ilişkiler
  • merkür retrosu ne zaman bitiyor
  • merkür retrosu 2021 tarihleri
  • merkür retrosu başak
  • merkür retrosunda ne yapılmaz
  • merkür retrosunda ne olur
Yorumlar
HAZAL GÜLHAN Ben başak burcuyum ve Merkür retrosu uykusuzluk yapıyor bende.astrolojiye çok inanıyorum ve takip ediyorum.bu gerileme hemen her burcu kötü etkiliyor.genelde çoğu insanın bu dönemde mutsuz olduğunu görürsünüz herkeste farklı etki yapıyor olabilir. cevapla
Burcu K. Aslında ben ne burçlara ne de bu şekildeki astrolojik olaylara çok inanırdım. Ama bu konuda bazı uzman isimleri dinleyince aslında gerçekten retrolar gerçekleştiği zaman farkında olmadan hissettiğimi anladım. Mesela merkür retrosu ekim ayında 2021 yılında son olarak gerçekleşti şu an bu sürecin içerisindeyiz. Kendimi hem durgun hem de yorgun hissediyorum. Açıkçası önemli bir karar almak için 19 ekim sonrasını bekliyorum. cevapla
Asu En çok merak ettiğim şey merkür retrosu ne zaman bitecek?Bence gerçekten hayatımızı çok fazla etkiliyor.Mesela merkür 7.evde olduğunda iletişim sorunları çok fazla yaşanıyormuş.Son günlerde sosyal medyalarda da bu tarz sorunları fazlasıyla yaşıyoruz.sürekli çöküyorlar gördüğümüz gibi. Bence bunda retronun etkisi olabilir.artık biter umarım. cevapla
yorum yaz
Anti Hbs Nedir? Nasıl Bulaşır? Pozitif, Negatif, Yüksek Olması Ne Demek?