Sağlık 03 Şubat 2021 - 01:35:03

Mideyi Küçültmek İçin Ne Yapmalı?

Mideyi Küçültmek İçin Ne Yapmalı?

Mide küçültme işlemi ile birlikte kişiler çok daha düşük gıda tüketimi ile birlikte doygunluk hissine sahip olurken bu sayede fazla kilolarından da kurtulmaktadır.

Mide Küçültme Ameliyatı Nedir?

Mide küçültme işlemleri belirli bir seviyede doğal yöntem ile yapılabiliyor olsa da cerrahi seçenekler de her zaman insanların tercih edebildiği yöntemler oluyor. Mide küçültme ameliyatı hem ülkemizde hem de dünya üzerinde çok yoğun bir talep alırken belirli testler sonrasında hastaların ameliyat için talepleri onaylanabiliyor. Bu ameliyat ile birlikte midenin yaklaşık olarak %70 ile %80 arasında değişen miktarı kesilerek alınıyor. Midenin bu seviyede küçülmesi ile birlikte kişilerin daha az yemek yiyerek doyması da mümkün oluyor. Genel olarak hastaların tamamına yakınında bu işlem istenen sonuçların alınmasını sağlıyor.

Mide Küçültme Diyeti Nedir?

Birçok farklı diyet seçeneği ile birlikte insanlar fazla kilolarından kurtulabilir. Ancak bazı diyetlerde kişiler verdikleri kiloları diyetleri bıraktıktan sonra tekrar geri alırlar. Bunun sebebi diyet dönemlerindeki beslenme düzenlerine sonrasında devam edememe durumudur. Bu aşamada mide küçültme diyeti yapılırsa bu diyet sayesinde hem kilolar verilir hem de sonrasında tekrar kilo alma gibi bir durum söz konusu olmaz. Bu diyeti yaparken standart diyetlerde olduğu gibi fazla kalorili ürünlerden uzak durulurken porsiyonlar çok küçük miktarlarda hazırlanır. Eğer insanlar midelerinin ebatlarını da küçültmek istiyorlarsa küçük tabaklara yemeklerini az miktarda koyup yerken aldıkları gıdaları oldukça uzun süre çiğner ve sonrasında yutarlar. Bu şekilde mide, belirli oranlarda küçülebilir.

Doğal Yollarla Mideyi Küçültme Yolları Nelerdir?

Doğal yollar ile mide ebatlarını küçültmek isteyen kişiler hem beslenme düzenlerine hem de bu düzen içerisinde aldıkları gıdalara dikkat etmek zorundadır. İlk olarak olabildiğince fazla öğün yapmak ve gün içerisinde alınması gereken besinleri beşe ya da altıya bölmek midenin küçülmesini sağlayacaktır. Böylece mideyi çok düşük miktarda besin girer ve mide bunu sindirir. Sonrasında diğer bir öğünde kalan gıdalar geldiğinde mide boş olacak ve genişlemeyecektir. Bunun yanında asitli ürünler her zaman midenin genişlemesine sebep olacaktır. Bu gıdaların tamamen hayattan çıkarılması gerekmektedir. Son olarak bulgur ve benzeri su ile şişen gıdaların çok düşük miktarlarda tüketilmesi gerekli olmaktadır.

Mide Küçültmenin Zararları ve Yan Etkileri Nelerdir?

Mide küçültme işlemlerinde vücut çok ciddi zararlar görebilir. Ameliyat ile küçültme işleminde iç kanama ya da buna bağlı olarak ölüm riski ortaya çıkar. Diyetler ya da diğer yollar ile mideler küçültülürken de kişilerin çok düşük miktarlarda tüketim gerçekleştirmesi ilk dönemlerde gözün kararmasına ya da bayılmalara sebep olabilmektedir. Zamansız yaşanan bu durumlar da insanların hayatlarını ciddi biçimde tehlikeye sokan durumlar arasında gösterilmektedir. Farklı yollar ile yapılabilen mideyi küçültme işlemi sonrasında kalıcı olarak kilo vermek mümkün olurken doğru uygulanmadığında sorunlar da ortaya çıkabilir.

  • mide küçültme
  • mide küçültme diyeti
  • mideyi küçültme
Yorumlar
Habibe Güneş Mideyi küçültmek için ne yapmalıyım? Mideyi doğal yollarla küçültmek mümkün mü? Yediklerimizi azalttığımız zaman kendiliğinden küçülür mü? Benim iştahım çok acık bu yüzden kilo veremiyorum. Ne yapmam gerekiyor? cevapla
Deniz Yüksel Fazla kilolarım yüzünden mide küçültme ameliyatı olmak istiyorum ama zararı olur mu diye düşündüğümden cesaret edemiyorum. Diyet yaptım kaç kere etkili olmadı. Doktora gideceğim ve eğer yapılması gerekiyor derse yaptıracağım sanırım ameliyat. cevapla
yorum yaz
Genital Bölgede Kaşıntı Neden Olur? Nasıl Geçer?