Yaşam 21 Kasım 2021 - 13:11:18

Odadaki Sigara Kokusu Nasıl Gider?

Odadaki Sigara Kokusu Nasıl Gider?

Sigara kokusu sigaranın içildiği bölgede kötü kokunun oluşmasına sebep olur. Bunun yanı sıra kullanılan kül tablasının da çok ağır ve tiksindirici bir koku meydana getirdiği bilinmektedir.

Sigara Kokusuna Doğal Çözüm Nedir?

Çok fazla sigara içilen ortamda ağır ve kötü kokunun oluşmasına neden olur. Bu kötü koku daha çok ev içerisinde perdelere sinerek kokunun sürekli olarak aynı ortamda durmasına sebep olacaktır. Özellikle kapalı ortamlarda içilen sigara bir süre sonra ortamın kötü kokmasına neden olur. Bu nedenle kapalı ortamın sık sık havalandırılması gerekir. Günlük olarak sigara içilen alanın havalandırılması kokunun ortamda bulunan eşyalar üzerine sinmesi engellenir. Sigaranın dumanından dolayı odada bulunan perdelerin sarardığı görülmektedir. Açık renkli perdelerde daha belirgin olan bu durum zamanla temizlenmediğinde perdelerin de rahatsız edici kokusunun olmasına sebep olarak kişiyi rahatsız edici bir hal almaktadır.

Odadaki Sigara Kokusu Nasıl Giderilir?

Odadaki sigara kokusu kişileri rahatsız edici boyutta olabilir. Bu durum mum yakılarak engellenebilir. Bu yöntem sigara dumanının yayılmasına engel olunabilir. Bunun yanı sıra odada kesilmiş yarım limon bulundurulması kokuyu azaltacaktır. Bitkisel yağların kokusu da tercih edilerek oda içerisinde oluşan kötü kokuyu engelleyebilir. Doğal ve güzel koku tercihi için bitkisel yağlar odanın herhangi bir bölümüne kapağı açılarak bırakılabilir. Yasemin, biberiye, hanımeli, nane, limon, portakal ve tarçın kokuları sigaranın kötü kokusunu bastırabilmektedir. Bitkisel yağlardan oda içerisine çeşitli bölgelere yerleştirilerek sigaranın kötü kokusuna engel olunabilir.

Sigara Kokusu Nasıl Geçer?

Perde ve koltuklar kokunun en sık görüldüğü eşyalar arasında yer alır. Sigara kokusu nasıl geçer nasıl önlenir diye merak edenler oda parfümleri kullanarak, perde ve koltukların temizliğine özen göstererek bu durumun üstesinden gelebilirler. Yoğun koku olan odalarda genellikle duvarlarında lekelendiği görülmektedir. Mutlaka duvarlarında temizlenmesi gerekecektir. Ağır ve kötü kokusundan dolayı sigaranın kapalı alanda içilmemesi en doğru yöntem olacaktır. Kıyafetlere sinen koku bir süre sonra tüm eşyalarda görülebilir. Bu eşyaların temizliğine de dikkat edilmelidir.

Sigara Kokusu Nasıl Önlenir?

Ev içerisinde içilen sigara kısa sürede kötü kokunun oluşmasına sebep olacağından özellikle koltuk ve perdelerde bu kötü koku daha yoğun olabilmekte. Önceden unutulmuş olan kül tablası da odanın daha ağır ve kötü kokmasına sebep olmaktadır. Temizlik esnasında sigara içilen evlerde koltukların sık sık havalandırılması kokunun az olmasına yardımcı olacaktır. Ayrıca sık sık perdelerin yıkanması kalıcı kokunun oluşmasına da engel olur. Oda içerisinde kül tablasının yer alması kokunun daha yoğun olmasına sebep olacaktır. Bu yüzden uzun süre aynı kül tablasının kullanılmamasına ve sigara izmaritlerinin ortamda bırakılmaması gerekmektedir. Çok fazla sigara tüketilen evlerde yoğun ve kötü kokunun sürekli olarak yer aldığı görülmektedir. Odadaki sigara kokusu nasıl geçer sorusunun yanıtı için sürekli ortamı havalandırması gerektiği bilinmelidir. Sigaradan kaynaklı kötü kokular ayrıca baş ağrısına sebep olan kokulardandır. Bol miktarda alanda oksijenin olmasına dikkat edilmelidir.

  • odadaki sigara kokusu
  • sigara kokusu
  • odadaki sigara kokusu nasıl geçer
  • sigara kokusu nasıl geçer
Yorumlar
Afitap Ceylan Evdeki sigara kokusu kısa sürede nasıl gider? Her ne kadar çok içilmese de bir tanesi bile evde kokuya neden olabiliyorum. Sigara kokusu giderici parfüm ya da farklı yöntemler var mı? Bu kokuyu önlemek için ne yapmak gerek? cevapla
Seher Yanık Sigara kokusunun eve sinmemesi için ne yapmak gerekiyor? Özellikle perde ve tüllere çok fazla siniyor ve koku oluyor. Balkonda içiliyor çoğu zaman ama üstümüze sindiği için mi bilmiyorum evin içi de kokuyor. Bunu önlemenin yollarını arıyorum. cevapla
yorum yaz
Çınar Yaprağı Çayı Zayıflatırmı? Nasıl Yapılır? Nasıl İçilir? Faydaları ve Zararları