Diyet 12 Şubat 2021 - 14:40:11

Ofiste Diyet Önerileri

Ofiste Diyet Önerileri

Masa başı çalışanlar için düşük kalorili ve sağlıklı beslenme programları uygulanarak zayıflama sağlamak mümkündür. Ofiste diyet önerileri için yazımızı okumaya devam ediniz.

Masa Başı Çalışanlar İçin Diyet Listesi

Günlük hayatta hareketsiz kalmak, kilo almaya neden olan bir durumdur. Aşırı şekilde yeme-içme sağlamasanız bile gün içerisinde masa başı çalışıyor ve sürekli oturmak zorundaysanız kilo almanız kaçınılmazdır. Vücut hareket etmediği zaman bazal metabolizma etkin olmaktadır. Masa başı çalışanlarda genel olarak bu şekilde kalori yakımı meydana gelmektedir. Genel olarak kadınlarda bel ve basen, erkeklerde ise karın bölgesinde kilo alımı söz konusu olmaktadır. Ofiste diyet önerileri kapsamındaki tavsiyelere ile sağlıklı beslenme alışkanlığı edinebilir ve formda bir vücuda sahip olabilirsiniz.

Her insanın günlük belli bir kalori ihtiyacı vardır. Vücudumuzdaki organların etkili bir şekilde çalışması için bunun karşılanması gerekmektedir. Bu kalori oranı kişiden kişiye değişkenlik göstermektedir. Eğer ki gerekli olan miktarın üzerinde kalori alımı söz konusu olursa bu kilo almaya neden olur. Ofis diyet programında sağlıklı besinlerin tüketilmesi ile metabolizmanın hızlandırılmasına yönelik bir beslenme yöntemi uygulaması önerilmektedir.

Çalışanlar İçin Diyet Listesi Nedir?

Öncelikle belirtmek gerekir ki sabah yapılan sağlıklı ve doyurucu bir kahvaltı gün içerisinde iştah dengesi sağlayarak daha düzenli beslenme sağlamaktadır. Kuvvetli ve sağlıklı bir kahvaltı için yumurta, peynir, süt ve süt ürünlerini tüketmeye özen gösteriniz. Tahıllı ekmek ya da poğaça tüketimi sağlayabilirsiniz. Ayrıca müsli ya da granola tüketimi de sağlanabilir.

Ofis diyeti kapsamında bir öğlen yemeği protein ağırlıklı olmalıdır. Öğlen arasında et, tavuk, nohut, kuru fasulye, mercimek gibi besinler tercih edilebilir. Bununla birlikte az çorba ve bulgur pilavı ya da 1-2 dilim kadar tahıllı ekmek tüketimi sağlayabilirsiniz. Protein ağırlık beslenerek hem kalori alımını sınırlar hem de iştah dengesi sağlarsınız. Böylece metabolizmanın hızlanması ve yağ yakımının gerçekleşmesi mümkün olur.

Sağlıklı kilo vermek isteyen ofis çalışanları için diyet listesinde akşam yemeğinin sebze ağırlık olması gerekir. Ayrıca meyve tüketimi sağlayabilirsiniz. Uyumadan önce yemek yemeyiniz. Sağlıklı bir uykuyla vücudunuzu dinlendirerek zayıflamak için etkili adımlar atabilirsiniz. Ayrıca akşam yemeğinde yoğurt da yiyebilirsiniz. Gün içerisinde bol su tüketmeyi ihmal etmeyiniz.

Çalışanlar İçin Diyet Listesi

Ayakta Çalışanlar İçin Diyet

Genel olarak masa başı işlerde yemek tüketimi daha fazla yapılırken ayakta çalışanlar öğünleri atlayabilir ve sağlıksız atıştırmalıklara yönelerek kilo alabilirler. Çalışırken doğru ve dengeli beslenmek mümkündü ve vücut direncimiz için de önemlidir. Sabah mutlaka kahvaltı yapılması gerekmektedir. Eğer ki kahvaltı yapmaya vaktiniz yoksa şekersiz süt içip evden çıkınız. Evinizde sağlıklı bir sandviç hazırlayabilirsiniz. İş yerinde bunu tüketerek enerji alabilirsiniz. Ayakta çalışsanız da sağlıklı bir vücut için egzersiz yapmayı ihmal etmeyiniz. Öğünlerinizi atlamadan dengeli bir şekilde gerçekleştiriniz. Et, tavuk, sebze gibi her türlü besini tüketmeye özen gösteriniz. Ayakta çalışanlar için diyet sağlıklı beslenmeye yöneliktir.

Ofiste Uygulanabilecek Diyet Nasıl Olmalı?

Gün içerisinde hareketiniz azsa ve kilo alıyorsanız, pratik ofis yemekleri yanı sıra basit bir diyet ile kilo verebilirsiniz. Örnek diyet listesini şu şekilde belirtebiliriz:

 • Sabah: 500 ml su, yarım simit, ince dilim 1 adet kaşar peynir, biber ve maydanoz tüketiniz.
 • Ara Öğün: 200 ml su, 1 fincan yeşil çay ve 2 kuru kayısı 2 ceviz yiyiniz.
 • Öğlen: 500 ml su, 6 yemek kaşığı kadar susuz ana yemek, yaklaşık 3 yemek kaşığı yoğurt ve bol yeşillikli salata tüketiniz.
 • Ara Öğün: 200 ml su ve meyve tüketiniz.
 • Ara öğün 2: Bol sütlü kahve ve 2 kepekli bisküvi yiyiniz.
 • Akşam: 500 ml su, 4 tane ızgara köfte, yağsız ve yeşilliği bol salata tüketiniz.

Gece uyumadan önce 200 ml su içip, ananas yiyip yeşil çay içebilirsiniz. anasa 2 dilim kadar yeterlidir. Bu diyet menüsü ise sağlıklı kilo verebilirsiniz. Fakat kilolarınızdan kurtulmak için bir diyetisyen desteği almayı ihmal etmeyiniz. Ayrıca unutmayın ki diyet kişiye özel olmalıdır.

 • ofiste diyet önerileri
 • masa başı çalışanlar için diyet
 • ofis diyet programı
 • çalışanlar için diyet listesi
 • ofis diyeti
 • ofis çalışanları için diyet
 • ayakta çalışanlar için diyet
 • ofiste uygulanabilecek diyet
 • pratik ofis yemekleri
Yorumlar
Ezgi Türküsev Kahvaltıyı evden yapıp çıkıyorum ama genel olarak öğlen saatlarinde yediklerim yüzünden kilo alıyorum. ofiste diyet öğlen yemeği nasıl olmalı diye araştırıyorum. gün içerisinde benim 1400 kalori almam gerekiyormuş hesapladım. bu kapsam bir diyet programı uygulamak istiyorum. yukarıdaki diyeti bi deneyeceğim. cevapla
yorum yaz
Bağırsak Çalıştıran Besinler ve Egzersizler