Yaşam 31 Ağustos 2021 - 06:37:14

Oto Saç Klonlama Nedir? Yaptıranlar ve Fiyatları

Oto Saç Klonlama Nedir? Yaptıranlar ve Fiyatları

Hücreler arasındaki bağlantının sağlamasını gerçekleştiren formla çeşitli materyaller, vitamin ve Prp'nin kombinasyonundan meydana gelen formüle oto saç klonlama denir.

Oto Saç Klonlama Nedir, Ne Demek?

Anne karnında organlar kök hücreler aracılığı ile oluşur. Doğumdan sonraki süreç içinde kök hücreler uyuma dönemine girmektedir. Yapılan oto saç klonlama uyuyan kök hücrelerin aktive edilmesini sağlamaktadır. 1999 senesinden itibaren organ, yanık, yara kopmaları için Amerika'da bu formül kullanılmaktadır. 2008 senesinden beri ise saç tedavisi için kullanımı tercih edilmeye başlanmıştır. Amerika'daki doktorlar formüle bu ismi vermişlerdir. İsminin bu olmasının nedenleri vardır. İnsanoğlu yumurta aşamasında olduğu zaman embriyonik kök hücreler aracılığıyla oluşumunu tamamlamaktadır. Tamamlanma insan formunun oluşmasını sağlar.

Oto Saç Klonlama Nasıl Olur?

Doğumdan sonraki yakın zamanda devamlı olarak yeni doku üretmekte olan aktif kök hücre, yetişkin hücrelere dönüşür. Dönüşüm sonrası hücreler inaktif hale gelmektedir. Formülün görevi de yetişkin hücrelerin aktif hale getirilmesidir. Bu sayede yeni dokuların üretilmesi yeniden başlar. İşlemin mantığı sağlam hücrenin tekrardan kopyalanmasına dayanır.

Oto Saç Klonlama Nasıl Yapılır?

Oto saç klonlama toplamda bir saat devam etmektedir. Bir saat sürecinde enjeksiyon yardımı ile bir defa uygulanmaktadır. Uygulamanın yapılacağı alana lokal anestezi yapılır. Bunun amacı işlemin ağrısız hale getirilmesidir. Kişinin lokal anesteziye alerjisi var ve acı eşiği düşük ise sedasyon yöntemi yapılabilir. İşlem sürenin otuz dakikaya düşmesini sağlar. Fakat genellikle lokal anestezi tercih edilir. Uygulama aşamasında enjeksiyonun küçük hareketler ile saç foliküllerine uygulandığı ifade edilebilir. Formül kök hücreleri aktive ettiği için tedavi başlatılmış olur. Kişinin kendi kanından gelmekte olan büyüme etkenlerini ve kök hücreyi aktive eder ve tedavi sürecinin hızlı biçimde sonuç vermesi sağlanır. Aktif hale gelen kök hücreler çevredeki sağlam dokunun taklit edilerek modelleme sistemi ile çalışmasına olanak tanır. Sonuç olarak saç çevresindeki sağlıklı foliküller modellenir ve yayılır. Hali hazırdaki foliküller de daha güçlü hale getirilir.

Oto Saç Klonlama Kimlere Uygulanır?

Saç dökülmesi sorunundan şikayet eden kişilerin çoğu erkeklerin üçte ikisi ve kadınları yarısıdır. Kadın, erkek farkı olmadan on sekiz yaşından büyük her kişiye uygulanabilmektedir. Erkeklerde kellik sorunu çok fazla görüldüğü için bu problemin başladığı ilk evrelerde teknik uygulandığı zaman dökümeler azalmakta ve sorun ilerleyen yaşlara ertelenmektedir. Fakat etki kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Fakat yapılan işlem sonrası sonuçların her zaman tatmin edici olduğu söylenmektedir.

Oto Saç Klonlam Etkileri Ne Zaman Görülür?

İlk etkilerden biri saç dökülme sorunun azalması ve belli bir süre sonra durmasıdır. Saçların çıkması dördüncü aydan sonra görülmeye başlar. Durumun dışında saçlanma sürecinin bir seneye kadar devam ettiği de bilinen gerçeklerden biridir. Özet olarak saç klonlama tekniğinin dökülme süreçleri için iyi bir tedavi şekli olduğu ifade edilmektedir.

  • saç klonlama
  • oto saç klonlama
  • oto saç klonlama nedir
  • oto saç klonlama nasıl yapılır
Yorumlar
Yalçın Sezen Oto saç klonlama yaptıranlar var mı? Yorumları okudum bazı yerlerde yaptıranlar memnun kalıyormuş ama emin olmadım. Fiyatlar ne kadar? Kesin olarak saç çıkartır mı? Saçlarımın dökülme nedeni biraz genetik o yüzden etkili olur mu? cevapla
Ömer Bilgin Oto saç klonlama nasıl yapılır diye merak ettiğim için yaptıranların yorumlarını araştırdım ve okudum. Ücreti hakkında bilgi almak istiyorum. Fiyatları çok yüksek mi diye baktım ama bana normal geldi. Türkiye'de birçok yerde yapılıyormuş. Etkilerini ne kadar sürede gösteriyor bilen var mı? cevapla
yorum yaz
Sivilce Yapan Besinler, Yiyecek ve İçecekler