Ozon tedavisi nedir? Zararları nelerdir? Nasıl yapılır?
Sağlık

Ozon Tedavisi Nedir? Zararları Nelerdir? Nasıl Yapılır?

14 Eylül 2017 - 18:42:05

Ozon, 3 adet oksijen atomunun birleşmesiyle oluşan son derece enteresan bir kimyasal bileşiktir.

Ozon Tedavisi Nedir, Ne Demek?

Özellikle atmosferde güneşin mor ötesi ışınlarının dünyaya gelmesine engel olan bu muazzam kimyasal bileşik, oksijenden çok daha yüksek enerjiye sahip bir yapı ortaya koyar. Patolojik rahatsızlıklarda etkin tedavi yöntemi olarak karşımıza çıkan ozon tedavisi, ortaya koyduğu etkili süreç ile birlikte pek çok insanın sağlığına kavuşmasında etkili bir yöntem olarak dikkat çekmektedir.

Ozon Tedavisi Ne İşe Yarar?

Tıbbi olarak faydası kanıtlanmış olmakla beraber, ozon tedavisi nedir dediğimizde, güçlü okside etme özelliği, bu tedavinin etkin yöntemini ve sonucunu bize daha iyi açıklamaktadır. Yara olarak nitelenen patolojik durumlarda, iyileşme süreci ozon tedavisi ile hızlanır. Özellikle enfeksiyon kapmadan hızlı bir iyileşme süreci için, tıbbın bu gelişmiş yöntemi kullandığı bilinmektedir. Güçlü oksijen içeriği, kimyasal bileşimi gerçekten insanlar adına çok daha etkili ve faydalı hale getirmektedir. Yapıcı etkisinin yanı sıra iyileştirici özelliği, ozon kullanımının artışındaki en önemli etkenlerden biridir. Özellikle vücut boşluklarına ozon gazı verilerek yapılan tedavi süreçleri olumlu sonuç ortaya koymuş ve uygulama yöntemlerinin başarısı günden güne insanlar arasında çok daha fazla memnuniyet yaratmıştır.

Ozon Tedavisi Nasıl Yapılır?

Günümüzde, bilinen çok sayıda farklı uygulama yöntemi karşımıza çıkmaktadır. İlk olarak majör yöntem üzerinde durmak gerekir. Bu yöntemde yaklaşık 50-200 mililitre kan alınmak suretiyle, daha önceden ayarlanmış olan ozon dozu bu kana karıştırılır ve kan tekrardan hastaya verilir. Bu kimyasal bileşik etkisi ile zenginleştirilmiş kan, insanlarda iyileştirme sürecini çok daha olumlu bir noktaya getirmektedir. Diğer tedavi süreçleri ve yöntemler yine etkili olmakla beraber, gelin ozon tedavi süreçleri ve yöntemleri konusunda ortaya konan seçenekleri birlikte inceleyelim;

  • Majör yöntem
  • Minör yöntem
  • Vücut boşluklarına ozon gazı verilmesi
  • Eklem içi ozon gazi uygulaması
  • Subkutan
  • Ozon uygulaması yapılmış ürünlerin kullanımı
  • Patolojik bölgeye ozon uygulaması
  • Ozon sauna uygulaması
  • Lezyon veya kitle üzerinde ozon uygulaması

Buradaki uygulamalar genellikle direkt olarak ozon gazının birebir olarak uygulamasını göstermektedir.

Ozon Tedavisi Neye İyi Gelir?

İyileşme sürecini hızlandıran ve tedavi konusunda insanlara avantaj sağlayan bu muazzam kimyasal bileşik, en kısa zamanda etkisini gösterip insanlara önemli derecede avantajlar sağlamaktadır. Çoğunlukla hızlı ve pratik iyileştirme süreci ile karşımıza çıkan ozon tedavisi, elbette ki uzman doktorların tavsiye ve yöntemleri ile birlikte ön planda olmalıdır.

Oozon Tedavisinin Zararları Nelerdir?

Keşfedildiği günden bu yana güvenli bir şekilde kullanılan ve tedavi süreçlerinde etkili olan ozon, hem dünya hem de insanlar için gerçekten çok önemli bir kimyasal bileşiktir. 5.579.238 hasta üzerinde yapılan uygulamada, yan etki sadece 40 civarında hastada ortaya çıkmıştır. Onun da yüzdelik dilimleri ölçümlemesi yapıldığı zaman, neredeyse yok denecek kadar düşük bir rakam ortaya çıkmaktadır. % 000007 gibi bir rakam, gerçekten risk olarak rahatlık ve kabul edilecek ve zararsız olduğu varsayılarak bir rakam olarak karşımızdadır. Ozon tedavisi zararları nelerdir dediğimizde, bu toplam zararın insan vücudunda gerçekten önemli bir etkisi yoktur. Elbette ki bu tedavi süreci, deneyimli, sağlık personel katkısı ile beraber gerçekleşirken, durumun kontrol altında olması bir başka avantajdır. Çok etkili bir süreç ve bu sürecin getirdiği avantajlı tedavi yöntemleri ile birlikte, insanların ozon kullanımı ile çoktan sağlıklı bir noktaya geldiğini rahatlıkla görebiliyoruz.

Yorumlar
Gaye Yüksel 11 Eylül 2017 - 13:45:49 Ozon tedavisi ne işe yarar ve ne kadar bilgi verebilir misiniz?cevapla
Pınar Seçkin 25 Temmuz 2018 - 17:35:31 Ozon tedavi merkezleri İstanbul Anadolu yakasında nerededir? Fiyatı ne kadar? Bu yöntem ile zayıflama sağlanır mı? Kilo vermek için bunu yaptıranlar var mı? İşe yarıyorsa ben de yaptırmak istiyorum.cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: