Sağlık

Saçlarım Uzamıyor ve Kırılıyor! Ne Yapmalıyım?

30 Nisan 2018 - 21:38:59
Saçlarım uzamıyor ve kırılıyor! Ne yapmalıyım?

Daha uzun saçlara sahip olmak isteyen bayanlar uzaması için saçlarını bıraksalar da kırılmalar sebebiyle bunun mümkün olmadığı durumlar olabiliyor.

Saç Uzamamasının Nedenleri Nelerdir?

Bayanlar için saçlarının sağlığı çok büyük önem taşımaktadır. Belirli zaman aralıklarında saçlarını değiştirmeleri kendilerini yenilemelerini ve çok daha canlı hissetmelerini sağlamaktadır. Saçlarını uzatarak yeni stilleri değerlendirmek isteyen bayanlar bazen saçlarının durumu sebebiyle bunu gerçekleştiremezler. Saçları uzatmak istediklerinde saçları kırıklarla dolarken bunun yanında çok daha fazla miktarda dökülmeye başlamaktadır. Bunun en büyük sebebi saçların güçsüzleşmesidir. Saçlar eğer güçsüzse kendi ağırlığını taşımakta zorlanmaktadır. Bu durumda da kişilerin saçlarını uzatması çok fazla mümkün olmaz. Bu aşamada alınabilecek olan önlemler bulunurken sabırlı bir şekilde işlemlerin yapılması ve sonucun beklenmesi çok önemlidir.

Saçların Uzaması İçin Ne Yapılabilir?

Saçların uzamasının tek yolu köklerin güçlendirilmesidir. Bu sayede saç, kendi ağırlığını taşımaya başlar ve kopmalar gerçekleşmeden saç uzayabilir. Bunun yanı sıra saçların uçlarında oluşan kırıklar da ortadan kalkmaya başlamaktadır. Saçlarda oluşan bu sorunların ortadan kaldırılmasında iki farklı seçenek sunulabilir. İlk olarak kişiler doğal ürünleri kullanarak saçlarını besleyebilirler. Bu aşamada kullanabilecekleri belirli ürünler olurken uygulama şekilleri de son derece önemli olmaktadır. Bunun yanı sıra ilaç tedavisi uygulanabilmektedir. Doktorlar tarafından verilen kremler ya da ağızdan alınan ilaçlar ile birlikte saçları güçlendirmek mümkün olmaktadır.

Doğal Yollarla Saç Güçlendirme Nasıl Olur?

Saçlarını daha güçlü hale getirirken kimyasal ürünleri kullanmak istemeyen kişiler, bu aşamada doğal ürünlere yönelim gösterebilirler. Bu doğrultuda tercih edilebilecek olan ilk ürün zeytinyağıdır. Saçlara, zeytinyağı ile yapılan masajlar, çok olumlu sonuçları ortaya çıkarabilir. Bunun yanında bal kullanımı da saçlar için oldukça yararlıdır. Kırılgan saçların onarımında bal, ilk sıraya yazılabilen ürünler arasındadır. Vücudun her noktasına fayda gösterebilen yumurta, saçlar için de önemli bir üründür. İçerisinde yer alan D ve E vitaminleri saçın güçlenmesine muhteşem bir şekilde katkı sağlamaktadır.

Saç Güçlendiren Serum, Sprey ve Yağlar

Saçların güçlendirilmesi doktorlar tarafından onaylanan özel kremler ve diğer saç bakım ürünleri de tercih edilebilmektedir. Bu ürünlerin tamamen kimyasal olduğunu söylemek oldukça zordur ve genellikle bu ürünler de bitkilerden üretilmektedir. Ancak belirli bir kıvam alabilmesi ve çeşitli etkileri daha ciddi bir biçimde ortaya çıkarabilmesi için bazı kimyasal dokunuşlar da yapılabilir. Bu ürünleri satın alırken fiyat konusunda oldukça geniş bir yelpaze bulunduğundan kişilerin kararlarını en iyi biçimde vermesi çok önemlidir. İnsanların kullandığı ve memnun kaldığı ürünler diğer insanlarda olumsuz sonuçlar doğurabilir. Bu sebeple de ürünlerin saç tarzına göre seçimi ve düzenli olarak kullanılması son derece önemlidir. Saçlarını uzatamayan bayanların saçlarını ilk olarak farklı ürünler ile güçlendirmesi ve sonra gerekli diğer adımları atması gerekir.

Yorumlar
Leyla Çelik 30 Nisan 2018 - 21:48:59 Saçlarımın uzamasın için ne yemeliyim? Hangi şampuanı kullanmalıyım? Saçların uzamasını sağlayan bitkisel çözümler var mı? Çok yavaş uzuyorlar ve bu yüzden doğal yöntemler arıyorum. Ne yapmam lazım?cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: