Yaşam 01 Mayıs 2021 - 00:29:14

Kalorisi Az Yiyecekler ve İçecekler

Kalorisi Az Yiyecekler ve İçecekler

Kilo vermek isteyen kişiler günlük aldıkları kalori miktarlarına dikkat ederken kalorisi az yiyecekler ve içecekler, bu kişilerin favori gıdaları oluyor.

Kalorisi Az Yiyecekler Ne İşe Yarar?

Günlük beslenme düzenleri içerisinde kilo vermeyi amaçlayan kişiler bu aşamada kalorisi yüksek olan besinlerden çok düşük miktarda tüketebildiği gibi kalorisi az olan ürünlerden çok daha fazla tüketmeyi seçebilir. Bu aşamada kişiler eğer aç kalmak ve sürekli diyetlerine uymayı zorlaştırmak istemiyorsa düşük kalorili gıdaları tüketebilmektedir. Ancak lezzetten vazgeçmekte zorlanan kişiler bu aşamada daha yüksek kalorili ürünleri kullanabilirler. Yüksek kalorili besinleri tüketirken kişilerin alabilecekleri miktar çok az olacaktır ve bu da açlıklarına sebep olur. Düşük kalorili besinlerin tüketilmesinin sebebi aç kalmadan kilo vermeyi mümkün hale getirmesidir.

Kalorisi Az Yiyecekler Nelerdir? Nasıl Tüketilir?

Diyetlerine kalorisi düşük yiyecekler ile devam etmek isteyen kişilerin genel olarak sebzelere yönelmesi gerekir. Ülkemizin mutfağı et üzerine kurulu olmasına rağmen son derece başarılı sebze yemekleri de yer almaktadır. Bu aşamada salatalık, roka ve marul gibi salata yaparken kullanılan ürünler düşük kalori değerleri ile birlikte ilk sırada yer almaktadır. Bu ürünleri kullanırken kişilerin endişe etmesine gerek olacak bir durum olmaz. Ayrıca diyetlerinde çok aç kalırlarsa bu ürünlerle açlıklarını belirli düzeyde dindirebilirler. Bunun yanı sıra ıspanak, kereviz ve kabak gibi sebzeler de kalori değeri açısından düşük seviyede olurken kişilerin sağlıklı yemekler yapmasına imkan tanımaktadır.

Kalorisi Az İçecekler Hangileridir?

Kalorisi az içecekler de diyet dönemlerinde çok önemli yer tutmaktadır. Genel olarak meyvelerin kalorisi ve şeker düzeyi fazla olduğundan meyve sularının bu kategoriye konulması çok mümkün olmaz. Ancak domates ve havuç suyu tüketimleri sayesinde kişiler soğuk içecek ihtiyaçlarını karşılayabilirler. Bunun yanı sıra kişilerin kahve ve çay tüketiminde de hiçbir sorun bulunmamaktadır. Her ikisini de şekersiz olarak tüketen kişiler çok başarılı bir şekilde kilo verebilirler. Filtre kahvenin tüketimi ayrıca yağ yakımına da katkı sağladığından bu dönemin en iyi şekilde geçmesine katkı sağlayacaktır.

Günlük Alınması Gereken Kalori Miktarı Ne Kadardır?

Kişiler, kalorisi az olan ürünleri araştırdıktan sonra bu ürünleri ne kadar tüketebileceklerini merak ediyorlar. Bu doğrultuda bayların ve bayanların gün içerisinde alması gereken kalori miktarları belli olurken bu miktara göre beslenme düzeni ayarlanabiliyor. Kadınların gün içerisinde 1800 ile 2400 kalori alması gerekirken erkeklerde bu değer 2200 ile 3000 arasında değişiyor. Ancak bunlar kilo verme ihtiyacı bulunmayan, normal şekilde hayatına devam eden kişiler için geçerli oluyor. Kilo vermek isteyen kişilerin gün içerisinde 1500 kalori civarında tüketmesi gerekirken bu sayede kilolarından kurtulması mümkün hale geliyor. Kalorisi az yiyecekler ve içecekler kullanılarak yapılan diyetlerde açlık hissi çok fazla oluşmazken daha rahat bir biçimde diyetlere devam edilebiliyor.

  • kalorisi düşük yiyecekler
Yorumlar
Ayfer Uğur Kalorisi az olan tarifler nelerdir? Kalori bakımından düşük yiyecekler nelerdir? Kilo vermek istiyorum bunun için kalorisi az olan şeyleri tüketmek istiyorum. Bunlar hangileri? Neler yemeliyim nelere dikkat etmeliyim? cevapla
yorum yaz
Biberiye Suyu Zayıflatırmı? Biberiye Suyunun Kullanımı, Faydaları ve Zararları