Sağlık 15 Nisan 2021 - 14:42:45

Şeffaf Maskara Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Kullananlar ve Fiyatı

Şeffaf Maskara Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Kullananlar ve Fiyatı

Şeffaf maskara; doğal makyaj trendleri sonrasında yoğun ilgi gören bir rimel çeşididir. Kirpiklerin doğal görünmesini sağlar ve sanki yok gibi makyaj yapılmasını sağlar.

Şeffaf Maskara Ne İşe Yarar?

Kirpiklerin ıslak görünmesini sağlayan şeffaf maskara, jel kıvamındadır ve diğer renkli maskaralar gibi göz çevresine bulaşma sağlamamaktadır. Özellikle gece makyajlarının vazgeçilmez trendi olan şeffaf maskara renkli rimel öncesi sürüldüğü zaman kirpiklerin daha uzun gözükmesini sağlamaktadır. Ayrıca gözlerin daha iri görünmesi için de etkilidir. Bu rimellerin yapısı ne çok akışkan ne de çok katı olmalıdır. Kirpiklerin yapış yapış olmadan parlak durmasını sağlamaktadır. Kirpikleri tek tek ayıran şeffaf maskara, daha canlı bir görünüm kazanmaktadır.

Doğal kirpik görünümünün elde edilmesi için etkili bir ürün olan şeffaf maskara, kirpiklere daha hacimli bir görünüm sağlar. Kalkık gözükmesini sağlar. Düşük kirpikleri kaldırır ve hafif lifting etkisi meydana getirir. İnce, cılız ve seyrek kirpiklere sahip olan şeffaf maskara, hem doğal hem de sportif görünmek isteyenler için tercih edilmektedir. Renkli rimelin üzerine sürülmemektedir.

Şeffaf Maskara Nasıl Kullanılır?

Şeffaf Maskara Nasıl Kullanılır?

Normal bildiğimiz klasik rimeller ile aynı şekilde kullanılan şeffaf maskaranın sürülmesi daha kolaydır. Göz çevresine bulaşmadığı için daha pratik bir şekilde kullanılır. Hem alt hem de süt kirpiklere sürülebilir. Maskarayı kirpiklerin alt kısmından uçlara doğru uygulayınız. Daha belirgin gözükmesi için birkaç kat sürülmesi mümkündür. Bu rimeli sürmeden önce göz makyajının tamamlanması gerekir. Çünkü far tozları üzerinde leke meydana getirebilir. Kirpiklerin tamamen temiz olması gerekmektedir.

Kolayca temizlenen, bulaşma ve yapışma gibi etkiler meydana getirmeyen şeffaf maskara, kirpiklere hem parlaklık hem de canlılık kazandırır. En iyi şeffaf maskara listesine baktığımızda A vitamini, E vitamini, provitamin B5 olanlar da bulunmaktadır. Bu rimeller kirpikleri beslerken aynı zamanda korumaktadır.

Şeffaf Rimel Kaşa Sürülür mü?

Kaşların sabitlenmesi ve daha düzgün gözükmesi için kaş jelleri kullanılabilmektedir. Birçok kişi şeffaf maskarayı kirpiğe sürerken kaşa da sürüp süremeyeceğini merak etmektedir. Genel olarak kaşlar için geliştirilmiş farklı jeller bulunmaktadır. Bu rimelleri kaşa sürdüğünüz zaman aynı etkiyi göremeyebilirsiniz.

Şeffaf Maskara Kullananlar ve Fiyatı

Günümüzde doğal makyaj yapmak isteyen kişilerin çoğu şeffaf maskara tercih etmektedir. Ayrıca kirpikleri cılız, güçsüz olanlar, kirpiklerin beslenmesi ve güçlü olması için de bu üründen yararlanmaktadır. Şeffaf maskara fiyatı ürünün markasına ve içeriğine göre değişmektedir. İçerisine vitamin barındıranları tercih etmeniz daha sağlıklı olacaktır.

  • şeffaf maskara
  • şeffaf maskara ne işe yarar
  • şeffaf maskara nasıl kullanılır
  • en iyi şeffaf maskara
  • şeffaf rimel
  • şeffaf rimel kaşa sürülür mü
  • şeffaf maskara kullananlar
  • şeffaf maskara fiyatı
Yorumlar
Henüz yorum yazılmadı. İlk yorumu sen yaz!
yorum yaz
Kulak Kireçlenmesi Neden Olur? Tedavisi Var mı? Ameliyatı Kaç Saat Sürer?