Zayıflama 30 Mayıs 2021 - 18:19:06

Radyofrekans Zayıflama Nedir? Yaptıranlar, Yorumları, Zararları

Radyofrekans Zayıflama Nedir? Yaptıranlar, Yorumları, Zararları

Ses dalgaları ile incelme sağlama anlamına gelen radyofrekans ile zayıflama; acısız ve ağrısız bir şekilde kilo vermeyi destekleyen, oldukça popüler ve etkili bir yöntemdir. Yağ yakımı sağlayan radyofrekans ile zayıflamanın yan etkilerini merak ediyorsanız, yorumları ve yaptıranlar ne diyor öğrenmek istiyorsanız eğer makalemizi okumaya devam ediniz.

Radyofrekans Zayıflama Nedir? Nasıl Olur?

Bölgesel incelme konusunda oldukça etkili olduğu belirtilen radyofrekans zayıflama; diyet ve spor ile vücuttan atılmayan inatçı yağlarda kurtulmak ve vücudu forma sokmak için etkili olan bir yöntemdir. Vücudun pek çok bölgesi için uygulanabilen bu yöntem, ısı enerji ile birlikte termal bir etki meydana getiren ses dalgalarının yağ dokularını eritmesi şeklinde uygulanmaktadır. Bölgesel zayıflama yaptıranlar ya da yaptırmak isteyenler son zamanlar radyo frekans yöntemini sıklıkla tercih etmektedir. Vücutta yağlanma olan her bölgeye uygulanabilen bu teknik; bacak, kol, baseni karın, kalça, göbek, gıdı, yüz, boyun, dekolte, sırt gibi yerlere yapılabilmektedir. Ayrıca yağ giderici etkisi sayesinde selülit için de sıklık uygulanan ve tercih edilen yöntemler arasındadır.

Radyofrekans Bölgesel Zayıflama Ne İşe Yarar? Nasıl Uygulanır?

Genel olarak kilo vermek için ağır diyetler yanı sıra, ağır spor programlar uygulanmaktadır. Fakat buna rağmen kilo verimi gerçekleştiği zaman vücutta sarkma gibi durumlar meydana gelebilmektedir. Radyofrekans bacak sıkılaştırma etkisi meydana getirirken aynı zamanda uygulana bölgedeki yağ kaybı sonrasında derinin esnememesi için toparlanma etkisi meydana getirmektedir. Bu sayede vücutta hem bölgesel toparlanma etkisi meydana gelir hem de deride sarkma gibi problemlerin giderilmesi sağlanır.

Kişiden kişiye etki süresinde değişiklik gösteren radyofrekans etkisini ne zaman gösterir diye baktığımızda gene olarak 15-18 ay arasından bahsedilmektedir. Radyofrekans tedavisi nasıl yapılır diye baktığımızda; vücutta yağ dokusunun ve kilonun bulunduğu bölgeye odaklanarak, termal enerji verilir. Bu işlem sayesinde yağ zarları genişler ve doku içerisine daha fazla oksijen, sıvı girer. Yağ dokularında sıvı ve oksijenin artması, yağların erimesini sağlar. Bu sayede bölgesel incelme oluşur. Genel olarak 10-15 seans şeklinde yapılmaktadır. Seans süreleri genel olarak 30 dakikadır.

Radyofrekansla Zayıflamanın Zararları Nelerdir?

Bölgesel incelme sağladığı ve acısız, ağrısı olması sayesinde birçok kişi tarafından tercih edilen bu yöntemin zararları da bulunmaktadır. Radyofrekans ile zayıflamanın yan etkilerine değinecek olursak; ısı ile işlem yapıldığı için yanık, lekelenme, desenli görünüm, lokal ve fokal depresyon, deride renk eşitsizliği, istenmeyen izler, seröz sıvı birikimi, yağ kistleri, uzun süreli kızarıklıklar meydana gelebilir. Ayrıca uygulanan bölgede ödem oluşabilir. Bu yöntem cerrahi bir işlem değildir. Bundan dolayı vücudun doğal işleyişine göre sonuçları gelişmektedir. Radyofrekans zayıflama kalıcı mı diye soracak olursanız, bu kişinin beslenmesine ve hormonal yapısına göre değişmektedir.

Radyofrekans Zayıflamanın Faydaları Nelerdir?

Yağ dokularının direkt olarak erimesini sağlayan bu yöntem, yağların doğal terleme ve idrar ile atılmasını sağlar. Estetik bir işlem gerektirmemektedir. Uygulama öncesinde kesi, anestezi, kanül kanalları gibi işlemler yapılmamaktadır. Deri sarkmasını önler ve böylece gençleştirme etkisi meydana getirir. Bölgesel zayıflama sağlarken aynı zamanda sıkılaşma da meydana getirilir. Radyofrekans kimlere yapılmaz diye araştırdığımızda, hamile kadınlar, emziren anneler, ağır kan hastalığı olanlar ve tedavi görenler, cilt hastalığı olanlar bu yöntemden uzak durmalıdır. Bu kişilerde faydalar zarara dönüşebilir.

Radyofrekans Zayıflama Yorumları ve Yaptıranlar

Teknolojinin ilerlemesi ile birlikte inatçı kilolardan kurtulmak için türlü türlü yöntemler geliştirilmektedir. Radyofrekans yaptıranlar, bölgesel incelme konusunda verimli sonuçlar aldıklarını belirtirken aynı zamanda olumlu ve olumsuz etkileri konusunda bilgi paylaşımında bulunmaktadır. Eğer vücudunuz için sakıncalı bir durum yoksa deneyebilirsiniz. Radyofrekans ile zayıflama fiyatları seans sıklığına ve kilo fazlalığına göre değişmektedir. Yapan hastaneler araştırıp, uzman doktorlardan destek alarak bölgesel zayıflama için başvurabilirsiniz.

  • radyofrekans ile zayıflama
  • radyofrekans zayıflama nedir
  • radyofrekans zayıflama
  • radyofrekans bölgesel zayıflama
  • radyofrekans bacak sıkılaştırma
  • radyofrekans etkisini ne zaman gösterir
  • radyofrekans tedavisi nasıl yapılır
  • radyofrekansla zayıflamanın yan etkileri
  • radyofrekans zayıflama kalıcı mı
  • radyofrekans zayıflamanın faydaları
Yorumlar
Henüz yorum yazılmadı. İlk yorumu sen yaz!
yorum yaz
Gilaburu Bitkisi Nedir? Nasıl Kullanılır? Faydaları ve Yan Etkileri