Selülit giderici hareketler ve egzersizler
Yaşam

Selülit Giderici Hareketler ve Egzersizler

04 Ekim 2017 - 03:16:16

Çoğu kadının şikayet ettiği durumlardan biri olan selülit, vücutta bulunan dokularda ve yağlarda dengesiz ve sorunlu olmalarından dolayı ortaya çıkan bir durum olduğu tespit edilmiştir. Bu durum deri yüzeyinde bölgenin el ile sıkıldıktan sonra deride oluşan portakal kabuğu görünümü olması ile ortaya çıkmaktadır. Bu görüntü oldukça rahatsız edici ve görünüm olarak da hoş olmayan bir durumdur.

Selülit Nasıl Geçer? Nasıl Giderilir?

Selülit giderici egzersizler ve bunun için beslenme düzenine dikkat edilmesi görüntünün düzelmesini sağlayabilmektedir. Aşırı yağlı beslenen ve sürekli ayakta duran kişilerde sıkça görülür. Deri yüzeyinin pürüzsüz olması gerekirken çok fazla girinti ve çıkıntı olması kişiyi de rahatsız eden durumlardan biridir.

Selülit İçin Beslenme Nasıl Olur?

Selülit kişinin düzensiz beslenmesinden de kaynaklanan bir durumdur. Yeteri kadar beslenme olmadığında vücutta bölgesel yağlanmalar meydana gelir. Yağ hücrelerinin dokularında meydana gelen deformasyon deri yüzeyine portakal kabuğu görünümü olarak yansır. Beslenme de aşırı yağlı ve hazır gıdalar ile beslenmek bu pürüzlü görünümün oluşması için en büyük sebeptir. Ayrıca fazla kahve tüketimi, hareketsiz yaşam ve çok fazla ayakta durmak da sebep olmaktadır. Bunun için çözüm arayışlarına giren kadınlar için selülit giderici egzersizler yapmak bunların kaybolmasını sağlayabilir. Beslenme şeklinin değiştirilmesi ve selülit giderici gıdaların tüketilmesi bu konuda yardımcı olmaktadır. Fakat yine de bu görünümün oluşmaması için günlük hareketlerinde yapılması gerekir.

Selülit Gidermek İçin Yapılması Gereken Egzersizler

Kadınların şikayetçi olduğu ve çoğunda görülen portakal kabuğu görünümü, uzun vadede kişiyi oldukça rahatsız eden bir durum olarak bilinmektedir. Pürüzsüz bir cilt için yapılacak en iyi şeyin selülit giderici egzersizler olduğu uzmanlar tarafından da belirtilmektedir. Günlük birtakım hareketler ile vücutta bölgesel yağlanmanın da en aza indirilmesi kişinin kendini daha iyi hissetmesini sağlayabilir. Selülit giderici egzersizler yaparken ayrıca cilde uygulanacak olan kremler de bu problemi gidermeye yardımcı olacaktır. Öncelikle selülit bulunan bölgeye ağırlık verilerek cildin pürüzsüzleşmesi sağlanmalıdır. Bu durumda yapılan bacak hareketleri ve yürüyüşler başlangıç olacaktır. Genel olarak bacak üst kısımda meydana gelen bu cilt problemleri için düzenli olarak günlük bacak egzersizleri yapılmalıdır.

Selülit Giderici Hareketler Ne İşe Yarar?

Selülit giderici egzersizler kişinin bacak bölgesinde bulunan kasların hareketlenmesi için tercih edilmektedir. Kaslar harekete geçtiğinde etrafında bulunan yağ dokuları yavaş yavaş parçalanmaya başlar ve daha sonra bu dokular şekil almaya başlar. Portakal kabuğu görünümü için özel üretilmiş kozmetik ürünlerle beraber ekstra bakım sağlanarak selülitlerden kurtulma oranı artar.

Selülit Giderici Egzersizler İşe Yarar mı?

Pürüzsüz bir cilde sahip olmak için yapılan selülit giderici egzersizler kısa sürede dokuların olumlu yönde iyileşmesine yardımcı olur. Egzersizler için çeşitli kaynaklardan spor hareketlerini kişi kendi yapacağı şekilde bir plan ile uygulama yapabilir. Bunun yanı sıra bu cilt probleminden kurtulmak için düzenli şekilde yapılan egzersizler kısa sürede vücudun toparlanmasına ve sıkılaşmasına da yardımcı olacaktır. Bu sayede portakal kabuğu görünümünden kurtularak daha sağlıklı bir cilde de sahip olunabilir.

Yorumlar
Selin Başar 27 Eylül 2017 - 11:28:03 Selülit nasıl geçer? Her yaşta oluşur mu?cevapla
Derya Nur 23 Ekim 2017 - 13:30:08 Selülit giderici yiyecek ve içecekler nelerdir? Hem bahsedilen hareketleri uygulamak hem de gerektiği şekilde beslenmek selülitlerin tamamen kaybolması için yeterli olur mu? Bacaklarımın arkasında belirgin şekilde selülitler var nasıl geçer bunlar?cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: