Yaşam 10 Aralık 2021 - 17:51:35

Termal Su Nedir? Termal Suyun İçindeki Mineraller, Faydaları ve Zararları

Termal Su Nedir? Termal Suyun İçindeki Mineraller, Faydaları ve Zararları

Termal su; şifalı içeriği sayesinde sprey şeklinde kullanılabilen ve cilde nem desteği sağlayan bir üründür.

Termal Su Nedir, Ne Demek?

Bakım amacı ile tercih edilen mineral suyuna termal su denir. Yapılan birtakım araştırmaların sonucuna göre on beş çeşit minerali kapsayan bu suyun cilt tipi fark etmeksizin cildi yatıştırarak taze bir hale getirdiği belirtilmiştir.

Cildin yenilenmesini sağlayan termal su spreyi, nemi dengeler ve cilt yapısını güçlü bir hale getirir. Mevsim değişikleri cilt için önem teşkil eder. Özellikle soğuk havalarda yıpranan, kuruyan cildin bakıma ve neme ihtiyacı vardır. Bu mineralli su kış aylarında cildin nem oranını dengelediği gibi yaz aylarında ise cilde ferahlık sağlamaktadır.

Termal Suyun Faydaları Nelerdir? Ne İşe Yarar?

Toz, duman ve tüketilen bazı yiyecek cildin yağ ve kir toplamasına neden olmaktadır. Termal su spreyi ciltdin toksin ve toz katmanından arınması için destek sağlar. Kişinin cildini nemlendirir, temizler. Hücre metabolizmasını hızlandırmakta ve çevrede meydana gelen pisliklerin cilde yapışmasını engellemekte ve arındırmaktadır.

Sabah uyandığınızda yüz yıkama işleminden sonra mineralli su yüze uygulanabilir ve cildin kurumasından sonra cilde nemlendirici uygulayarak kişi günlük bakımını tamamlanmış olur. Nem oranı bütün cilt tipleri için etkili olmaktadır. İçeriği sayesinde nemi kaybolmuş olan cildi toparlayan bir termal su, günlük hayatta rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Makyajı sabitlemek veya makyajdan sonra cildin sağlıklı olması ve kurumaması için bu sular tavsiye edilmektedir. Uzun seyahatlerde cilt çok hızlı kuruduğu için neme ihtiyaç duyar. Uzun yolculuklarda da tercih edilen bu su cildi ferahlatır. Faydaları arasında parlak ve diri bir cilde sahip olmak vardır. Spordan sonra cilt terler ve kızarır bu yüzden termal su kullanmak bütün bu sorunlardan kurtulmayı sağlar.

Termal Su İçindeki Mineraller Nelerdir?

Yer altından çıkan ve cilt sağlığı için faydalı bileşiklere sahip olan termal su spreyi içeriğinde bikarbonat, sülfat, kalsiyum ve karbondioksit yanı sıra florür ile demir bulunmaktadır. Cildin rahatlamasını sağlayan termal su, nemlendirici etki oluşturarak serinlik meydana getirmektedir.

Kalsiyum ve magnezyum gibi değerli bileşenler açısından da zengin olan termal su spreyi, cildin daha parlak, canlı ve taze görünmesini sağlamaktadır. En iyi termal su spreyi, içerisinde çeşitli ve bol miktarda mineral içermektedir.

Termal Suyun Kullanım Alanları Nelerdir?

Mineralli su cildin nem ihtiyacını karşılamaktadır. Özellikle karma ve kuru cilde sahip olan kişiler için kurtarıcı olan bu su cilde faydalar sağlar. Kişi nemlendirici ve güneş kremini kullanmadan önce bu suyu cildine uygulayabilir.

Makyaj öncesinde kullanılan mineralli su cildi makyaja hazırlar. Özellikle kadınların en çok önemsediği makyajın kalıcı olma halini sağlayan bu sular gün içerisinde makyajın bozulmamasını sağlamaktadır. Yağlı ciltlerin en büyük sorunlarından biri olan cildin parlaması için mineralli su kullanımı çözümdür.

Termal Su Zararları Nelerdir?

Her ne kadar faydalı etkileri olsa da termal suyun zararları da söz konusu olabilir. Sürekli ve aşırı kullanımda cildin kuruması gibi durumlar söz konusu olabilir. Vücuttaki toksin maddelerin atılmasını sağlayan bu sular, cildin pürüzsüz bir yapıya sahip olmasını sağlasa da cilt problemi olan kişiler için farklı sonuçlara neden olabilir.

Termal Su Spreyi Önerileri Nelerdir? Nerede Satılır?

Termal su insan sağlığı için oldukça faydalıdır. Son zamanlarda pek çok kişinin tercihi haline gelen bu mineralli su sayesinde daha zinde bir vücuda sahip olabilirsiniz. Eğer termal su öneriler verecek olursak; bu spreyleri genel itibari ile eczanelerde görebilirsiniz.

Termal su spreyi son yıllarda ciddi oranda bir talep vardır. Özellikle cilt bakımı için tercih edilen bu suların cilt üzerinde rahatlama ve nemlendirme etkisi bulunmaktadır.

  • termal su
  • termal su ne işe yarar
  • termal su sprey
  • termal su faydaları
Yorumlar
Burcu Torun Termal su spreyler çok güzel. Bu yaz kullandım ve hem faydalı oluyor hem de ferahlatıcı bir etkisi oluyor. Kullananlar genelde yorumalrda memnun kaldıklarını belirtiyorlar. cevapla
Hülya Turan Termal su fiyatları çok pahalı değil diye biliyorum ve spreylerinin cilde oldukça faydası olduğunu duymuştum. Eczanelerde satılıyor sanırım. Hiç denemedim ama denemeyi düşünüyorum. Kullananlar bir yan etki ile karşılaşıyor mu? cevapla
yorum yaz
Ağız Çalkalama Suyu Nedir? Ne İşe Yarar? Dişleri Beyazlatır mı? İçeriği, Kullanımı, Faydaları ve Zararları