Termal su nedir? Termal suyun içindeki mineraller, faydaları ve zararları
Yaşam

Termal Su Nedir? Termal Suyun İçindeki Mineraller, Faydaları ve Zararları

19 Ekim 2017 - 08:02:44

Termal su, son yıllarda en çok merak edilen ve araştırılan konuların kahramanı olmuştur. Zamanın ilerlemesiyle cilt bakımı için çok önemli bir aşamaya gelen bu suların birçok faydalı özelliği bulunur.

Termal Su Nedir, Ne Demek?

Bakım amacı ile tercih edilen mineral suyuna termal su denir. Birçok marka laboratuvarında bu konuya dair araştırmalar yapılmış ve araştırmaların sonucuna göre on beş çeşit minerali kapsayan bu suyun cilt tipi fark etmeksizin cildi yatıştırarak taze bir hale getirdiği belirtilmiştir. Ayrıca bu su cildi yeniler, dengeler ve güçlü bir hale getirir. Mevsim değişikleri cilt için önem teşkil eder. Özellikle soğuk havalarda yıpranan, kuruyan cildin bakıma ve neme ihtiyacı vardır. Bu mineralli su kış aylarında cildin nem oranını dengelediği gibi yaz aylarında ise cilde ferahlık sağlamaktadır.

Termel Suyun Faydaları Nelerdir? Ne İşe Yarar?

Şehirde yaşayan insanlara bakıldığı zaman hava kirliliğinden dolayı insanların cildinin daha kirli olduğu gözlemlenebilir. Halbuki doğada yaşayan kişilerin ciltleri temiz ve diridir. Termal su şehirde yaşayan insanların cildindeki toksin ve toz katmanından arınması için destek sağlar. Kişinin cildini nemlendirir, temizler. Hücre metabolizmasını hızlandırmakta ve çevrede meydana gelen pisliklerin cilde yapışmasını engellemekte ve arındırmaktadır. Kişi güne başladığı zaman yüz yıkama işleminden sonra mineralli su yüze uygulanabilir ve cildin kurumasından sonra cilde nemlendirici uygulayarak kişi günlük bakımını tamamlanmış olur. Nem oranı bütün cilt tipleri için önemlidir bu yüzden nemi kaybolmuş olan cildi toparlayan bir sudur. Çantada kolay taşınan bu termal suyu gün içerisinde cildinize uygulayabilirsiniz.

Termal Suyun Kullanım Alanları Nelerdir?

  • Mineralli su cildin nem ihtiyacını karşılamaktadır. Özellikle karma ve kuru cilde sahip olan kişiler için kurtarıcı olan bu su cilde faydalar sağlar. Kişi nemlendirici ve güneş kremini kullanmadan önce bu suyu cildine uygulayabilir.
  • Makyaj öncesinde kullanılan mineralli su cildi makyaja hazırlar. Özellikle kadınların en çok önemsediği makyajın kalıcı olma halini sağlayan bu sular gün içerisinde makyajın bozulmamasını sağlamaktadır.
  • Yağlı ciltlerin en büyük sorunlarından biri olan cildin parlaması için mineralli su kullanımı çözümdür.
Termal Su Neye İyi Gelir?

Makyajı sabitlemek veya makyajdan sonra cildin sağlıklı olması ve kurumaması için bu sular tavsiye edilmektedir. Uzun seyahatlerde cilt çok hızlı kuruduğu için neme ihtiyaç duyar. Uzun yolculuklarda da tercih edilen bu su cildi ferahlatır. Faydaları arasında parlak ve diri bir cilde sahip olmak vardır. Spordan sonra cilt terler ve kızarır bu yüzden termal su kullanmak bütün bu sorunlardan kurtulmayı sağlar.

Termal Su Nerede Satılır?

Termal su insan sağlığı için oldukça faydalıdır. Son zamanlarda pek çok kişinin tercihi haline gelen bu mineralli su sayesinde daha zinde bir vücuda sahip olabilirsiniz. Bu su spreylerini genel itibari ile eczanelerde görebilirsiniz, bu spreylere son yıllarda ciddi oranda bir talep vardır. Özellikle cilt bakımı için tercih edilen bu suların cilt üzerinde rahatlama ve nemlendirme etkisi bulunmaktadır.

Yorumlar
Burcu Torun 11 Ekim 2017 - 18:18:11 Termal su spreyler çok güzel. Bu yaz kullandım ve hem faydalı oluyor hem de ferahlatıcı bir etkisi oluyor. Kullananlar genelde yorumalrda memnun kaldıklarını belirtiyorlar.cevapla
Hülya Turan 04 Eylül 2018 - 11:54:18 Termal su fiyatları çok pahalı değil diye biliyorum ve spreylerinin cilde oldukça faydası olduğunu duymuştum. Eczanelerde satılıyor sanırım. Hiç denemedim ama denemeyi düşünüyorum. Kullananlar bir yan etki ile karşılaşıyor mu?cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: