Yaşam 11 Aralık 2021 - 10:57:04

Ütüleme Epilasyon Nedir? Zararları Nelerdir? Yaptıranlar ve Fiyatları

Ütüleme Epilasyon Nedir? Zararları Nelerdir? Yaptıranlar ve Fiyatları

Ütüleme epilasyon; diode lazer olarak da bilinen, istenmeyen tüylerin kalıcı bir şekilde çözümü için geliştirilmiş olan lazer yöntemlerinden birisidir.

Ütüleme Epilasyon Nedir, Ne Demek?

Her cilt tipine, her mevsim uygulanabilen ütüleme epilasyon; uygulandığı bölgeye sanki masaj yaptırıyormuş hissi vererek tüylerden tamamen kurtulmayı sağlayan, acısız ve konforlu bir yöntemdir. Soğutma sistemi ile yanık ve ağrı oluşumunu önleyen bu cihazlar, kıl foliküllerini yavaş yavaş ısıtmaktadır. Sonrasında soğutucu özelliği ile soğutmaktadır.

İstenmeyen tüylerin kalıcı bir şekilde yok edilmesini sağlayan ütüleme epilasyon, kalıcı çözüm meydana getiren bir lazer tekniğidir.

Diyot lazer epilasyonda deri üzerine atışlar yaparak değil, sanki ütü yaparmış gibi uygulama sağlanmaktadır. Ütüleme adını bu kullanım tekniğinden almaktadır. Bu sayede hızlı bir şekilde seans tamamlanırken aynı zamanda ağrı ve acı gözlemlenmemektedir.

Diode Ütüleme Epilasyon Ne İşe Yarar?

Ütüleme epilasyon cihazı özel üretilmiştir. Bu cihaz ile beraber saniye içinde on vuruş yapılmakta ve epilasyon yaptıran kişinin vücudu 45 dakika ila 1 saat aralığında epilasyonunu tamamlayabilmektedir. Bu epilasyon türüne ütüleme ismi verilmesinin sebebi ise yapılan vuruşların sıcaklığıdır. Vuruşlar sıcak olduğu gibi, yöntem kıl köklerini ütüler ve de akabinde hemen soğutma işlemini gerçekleştirir. Bu sayede tenin acıma sorunu ortadan kalkar.

Vücutta hassas bölgelere de rahatlıkla uygulanan ütüleme epilasyon, özellikle ince kıllarda etkili olması ile bilinmektedir. Yüz bölgesi gibi narin alanlarda kullanımı sağlanabilir.

Bu yöntemin kadınlar tarafından talep edilmesinin belirgin özelliklerinden biri cihazın acıtmamasıdır. Eski dönemlerde uygulanan yöntemlere bakıldığında acı hissinin fazla olduğu rahat bir şekilde söylenebilir. Halbuki bu epilasyon yöntemi bu hissi tamamen yok etmektedir. Lazer ütüleme epilasyon yönteminin başka bir özelliği ise epilasyon sürecinde kişi masaj hissini yaşamaktadır. Ütüleme tekniği sıcak taşların üzerinde masaj yaptıran kadınların yaşadığı hissin benzerini yaşatmaktadır. Bu kadar çok olumlu özelliklere sahip olan epilasyon, her cilde uygulanmayabilir.

Diode Ütüleme Epilasyon

Ütüleme Epilasyon Zararları Nelerdir?

Çoğunlukla olumlu yorumlar ile betimlenen diode lazer epilasyon yönteminin zararları cihazın işlevi ile ilgilidir. Bu cihazlar yüksek hız yüksek enerji şeklinde çalışmaktadır. Bu cihazlar uzman kişiler tarafından kullanılmazsa, yanlış işlem uygulanırsa hem cilt üzerinde tahribat meydana gelebilir hem de kıl köklerinde kalıcı etki gözlemlenmeyebilir. Bundan dolayı işlemin uzman ve profesyonel kişiler tarafından uygulanması gerekir.

Diyot Ütüleme Epilasyon Kimlere Uygulanmaz? Yaptıranlar Var mı?

Hemen herkes için her mevsimde uygulanması mümkün olarak görülen ütüleme epilasyon yöntemi bazı kişiler için uygun değildir:

  • Hamile kadınların lazer yaptırması sağlıklı değildir.
  • Kanser hastalığına sahip olan kişilerin lazer yaptırmaması gerekir.
  • Parlak mekanlarda alerjisi olan kişiler için bu uygulama uygun olmaz.
  • Kan akışı normalden yavaş olan ve sulandırma işlemi için ilaç kullanan kişilerin ütüleme yöntemini kullanmaması gerekir.

Eğer bu tarz özel durumlarınız yoksa sizler de ütüleme epilasyon yaptıranlar gibi istenmeyen tüylerinizden kalıcı olarak kurtulabilirsiniz. Bu yöntem son yıllardan en fazla tercih edilen epilasyon teknikleri arasında yer almaktadır.

Ütüleme Epilasyon Kaç Seansta Biter? Fiyatları Ne Kadar?

Ütüleme epilasyon ile ilgili birçok bilgi kirliliği mevcuttur. Bu epilasyonun kalın tüy yapısına sahip olan kişilerde işe yaramadığı söylense de kalın tüyleri olan kişilerin bu yöntem sayesinde tüylerinden kurtulduğu bilinmektedir. Tüylerin tamamen yok olması için tek seans yeterli değildir. Tüylerden kurtulmak için 4 ila 8 seans yaptırmak gerekebilir. Kişinin kaç seans alması gerektiğini vücuttaki tüylerin durumu belirler.

Eski yöntemlerin 2 ila 3 saat sürdüğü ve kişiye çok fazla acı verdiği göz önüne alındığı zaman maksimum bir saat süren bu yöntemin kadınlar tarafından tercih edilmesinin nedeni anlaşılmaktadır. İlk tedavide kişi tüylerden %45 oranında kurtulmaktadır. Diğer seanslara düzenli devam halinde kişi tüylerinden tamamen kurtulabilir.

Profesyonel kurumlarda yapılması gereken ütüleme epilasyon fiyatları kişiye göre değişkenlik gösterebilmektedir. Seansların sayısı ve sıklığı, uygulanan yer fiyat konusunda belirleyici olmaktadır.

  • ütüleme epilasyon
  • ütüleme epilasyon zararları
  • ütüleme epilasyon fiyatları
  • ütüleme epilasyon yaptıranlar
Yorumlar
Füsun Bağırıcı Ütüleme epilasyon yapan yerler neresi? Ben bu yöntemi uygulamayı düşünüyorum ama tam emin olamıyorum. Yaptıranlar var mı gerçekten etkili bir sonuç alabiliyor musunuz? Fiyatları çok pahalı değilmiş diye duydum ama bu konuda da net bir bilgim yok. cevapla
Selin Çetin Ütüleme lazer epilasyon erkekler için de uygun oluyor mu? Sonrasında kıllar ne zaman dökülüyor bide yapılması gerekenler nelerdir diye öğrenmek istiyorum. Bir arkadaşımla birlikte yaptırmak istiyoruz bunun için araştırmaya başladık. cevapla
yorum yaz
Kemer Takmak Beli İnceltir mi?