Ütüleme epilasyon nedir? Fiyatları ne kadar?
Yaşam

Ütüleme Epilasyon Nedir? Fiyatları Ne Kadar?

19 Ekim 2017 - 11:02:46

Kadınların kabusu haline gelen istenmeyen tüylerin çözümüyle ilgili geliştirilmiş yöntemlerden birisi de ütüleme epilasyon uygulamasıdır.

Ütüleme Epilasyon Nedir, Ne Demek?

Kadınları en çok rahatsız eden ve tamamen çözüme ulaştırmak istekleri konuların başında tüy problemleri yer alır. Kişi istediği zaman denize girebilmek veya dilediği zaman elbise giyebilmek istemekte ve bunun yanı sıra bu istekleri gerçekleştirebilmek için tüyler ile zaman kaybı yaşamak istemezler. Bu sorunların çözümü olarak epilasyon yöntemleri devreye girer. Kadınların en çok araştırdığı konulardan biri olan epilasyon yöntemleri arasında yer almaktadır. Ütüleme epilasyon yeni yöntemler arasındadır. Bu yöntem kişiye ağrı ve acı vermez.

Ütüleme Epilasyon Ne İşe Yarar?

Ütüleme epilasyon cihazı özel üretilmiştir. Bu cihaz ile beraber saniye içinde on vuruş yapılmakta ve epilasyon yaptıran kişinin vücudu kırk beş ila bir saat aralığında epilasyonunu tamamlayabilmektedir. Bu epilasyon türüne ütüleme ismi verilmesinin sebebi ise yapılan vuruşların sıcaklığıdır. Vuruşlar sıcak olduğu gibi, yöntem kıl köklerini ütüler ve de akabinde hemen soğutma işlemini gerçekleştirir. Bu sayede tenin acıma sorunu ortadan kalkar. Bu yöntemin kadınlar tarafından talep edilmesinin belirgin özelliklerinden biri cihazın acıtmamasıdır. Eski dönemlerde uygulanan yöntemlere bakıldığında acı hissinin fazla olduğu rahat bir şekilde söylenebilir. Halbuki bu epilasyon yöntemi bu hissi tamamen yok etmektedir. Ütüleme epilasyon yönteminin başka bir özelliği ise epilasyon sürecinde kişi masaj hissini yaşamaktadır. Ütüleme tekniği sıcak taşların üzerinde masaj yaptıran kadınların yaşadığı hissin benzerini yaşatmaktadır. Bu kadar çok olumlu özelliklere sahip olan epilasyo, her kadına uygulanmayabilir.

Ütüleme Epilasyon Kimlere Uygulanmaz?

  • Hamile kadınların lazer yaptırması sağlıklı değildir.
  • Kanser hastalığına sahip olan kişilerin lazer yaptırmaması gerekir.
  • Parlak mekanlarda alerjisi olan kişiler için bu uygulama uygun olmaz.
  • Kan akışı normalden yavaş olan ve sulandırma işlemi için ilaç kullanan kişilerin ütüleme yöntemini kullanmaması gerekir.
Ütüleme Epilasyon Fiyatları Ne Kadar? Kaç Seansta Biter?

Ütüleme epilasyon ile ilgili birçok bilgi kirliliği mevcuttur. Bu epilasyonun kalın tüy yapısına sahip olan kişilerde işe yaramadığı söylense de kalın tüyleri olan kişilerin bu yöntem sayesinde tüylerinden kurtulduğu söylenebilir. Tüylerin tamamen yok olması için tek seans yeterli değildir. Tüylerden kurtulmak için 4 ila 8 seans yaptırmak gerekebilir. Kişinin kaç seans alması gerektiğini vücuttaki tüylerin durumu belirler. Eski yöntemlerin 2 ila 3 saat sürdüğü ve kişiye çok fazla acı verdiği göz önüne alındığı zaman maksimum bir saat süren bu yöntemin kadınlar tarafından tercih edilmesinin nedeni anlaşılmaktadır. İlk tedavide kişi tüylerden %45 oranında kurtulmaktadır. Diğer seanslara düzenli devam halinde kişi tüylerinden tamamen kurtulabilir. Kadınlar ütüleme epilasyon nedir sorusunun yanında seans fiyatlarını merak etmektedirler. Fakat fiyat aralığı her kurumda farklı olduğu için kişi, profesyonel olan bir kurumdan fiyat bilgilerini alabilir.

Yorumlar
Füsun Bağırıcı 12 Ekim 2017 - 09:53:04 Ütüleme epilasyon yapan yerler neresi? Ben bu yöntemi uygulamayı düşünüyorum ama tam emin olamıyorum. Yaptıranlar var mı gerçekten etkili bir sonuç alabiliyor musunuz? Fiyatları çok pahalı değilmiş diye duydum ama bu konuda da net bir bilgim yok.cevapla
Selin Çetin 04 Eylül 2018 - 12:23:05 Ütüleme lazer epilasyon erkekler için de uygun oluyor mu? Sonrasında kıllar ne zaman dökülüyor bide yapılması gerekenler nelerdir diye öğrenmek istiyorum. Bir arkadaşımla birlikte yaptırmak istiyoruz bunun için araştırmaya başladık.cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: