Yaşam 20 Temmuz 2021 - 00:57:56

Tüylerin Batık Olmaması İçin Ne Yapmalı?

Tüylerin Batık Olmaması İçin Ne Yapmalı?

Ciltlerinde ortaya çıkan tüylerden kurtulmak isteyen kişiler, bu aşamada batık tüy problemi ile karışılabilirken bunun engellenmesi için belirli önlemler alınmak zorundadır.

Tüylerin Batık Olması Nedir?

Batık tüy oluşumu kaba tabirle kıl dönmesidir. Kıl dönmesi biraz kaba bir tabir olduğundan bazı kişiler batık tüy olarak isimlendirilmektedir. Özellikle bayanlarda bu sorun yaşandığında batık tüy ismiyle anılmaktadır. Bu durum yaşandığında tüyler vücudun içerisine doğru çıkmakta ve bu şekilde çok ciddi sorunlar yaşatmaktadır. Özellikle tüyleri kıvırcık bir biçimde oluşan kişilerde kıl dönmesi ya da batık tüy problemi çok daha sık bir şekilde görülebilir. Bazı dönemlerde ağrı yapan bu rahatsızlık sivilce ya da farklı şekillerde de kendisini göstererek kişiyi ciddi biçimde rahatsız eder.

Tüylerin Batık Olmaması İçin Ne Yapılmalı?

Batık tüy problemi oluştuğunda bu sorunun çözüme kavuşabilmesi için cerrahi müdahale gerekebilmektedir. Bu durum ile karşı karşıya kalınmaması adına insanlar daha öncesinden alacakları önlemler sayesinde bu sorunu hiç yaşamayabilirler. İlk olarak vücutta tüyler alınmaya başlanacaksa o bölgenin nemlendirilmesi gerekmektedir. Eğer nemlendirme işlemi doğru bir şekilde yapılırsa tüylerin batık olma durumu ile çok fazla karşı karşıya kalınmaz. Buna ek olarak hijyen de bu aşamada çok önemli olmaktadır. Tüyleri almak için kullanılan cihazların tekrar tekrar kullanılmaması önem arz eder. Eğer jilet ile alınıyorsa iyice temizlenmesi ve kullanılmadan önce alkole batırılması doğru bir tercih olacaktır.

Batık Kıl Nasıl Tedavi Edilir?

Bu sorun çok büyük bir ilerleme kaydetmezse insanlar doğal yöntemler ile birlikte bu sorunun üstesinden gelebilirler. Bu aşamada çay ağacı en doğru tedavi yöntemi olacaktır. İlk olarak kaliteli bir zeytinyağından 1 yemek kaşığı kadar kullanmak gerekir. Bu zeytin yağına 3-4 damla kadar çay ağacı eklenirse karışım hazır hale gelebilir. Sonrasında elde edilen bu karışım, batık tüy sorunu yaşanmaya başlanan bölgeye masaj yapılarak sürülebilmektedir. Eğer bu şekilde bir uygulama yapılırsa sonrasında sorun ortadan kalkar. İstenen sonuç alınamazsa doktorlar tarafından cerrahi müdahalenin yapılması doğru bir tercih olacaktır.

Batık Tüy Nasıl Geçer? Nasıl Çıkarılır?

Batık tüy probleminde insanların tüyleri derilerini yaramadığı için derinin alt tabakasında gelişmeye başlamaktadır. Bu durumda kılın çıkacağı bölgede küçük bir kabarma meydana gelmeye başlar. Dış ortamdan bakıldığında sivilceye benzeyen bu kabaralıklar belirli akne ilaçlarının kullanımı ile sorunsuz bir şekilde ortadan kalkmaktadır. İlk olarak eczanelere giden ve bu yönde bir talepte bulunan kişiler, aldıkları akne ilaçlarını düzenli olarak kullanırlarsa bu sorunun tamamen çözülmesini sağlayabileceklerdir. Eğer bu seçenek sorunu tam olarak çözemezse lazer epilasyon da doğru bir tercih olabilir. Batık tüy problemi çok sayıda insanda yer alabilirken bunun ortadan kalkması için farklı yöntemlerin düzenli bir biçimde uygulanması gerekmektedir.

  • tüylerin batık olmaması
  • batık kıl
  • batık tüy
Yorumlar
Deniz Duman Ağdamı genelde kendim yapıyorum ama bacaklarım hep batık oluyor. Tüylerin batık olmasının nedeni nedir? Neden olur? Batığı engelleyen çözümler nelerdir? Bu durumu yaşamamak için ne yapmam gerekiyor? cevapla
yorum yaz
Estetik Ameliyatı Yaş Sınırı Nedir? Kimler Estetik Olamaz?