Sağlık

Yağ Yakan Kahve Çeşitleri Nelerdir? Tarifi ve Kullananlar

19 Temmuz 2021 - 20:31:39
Yağ Yakan Kahve Çeşitleri Nelerdir? Tarifi ve Kullananlar

Kilo verme sürecinde iştah kontrolü sağlamak ve daha kısa sürede daha etkili zayıflamak için yağ yakan kahve çeşitlerinden yararlanabilirsiniz. Yazımızın devamında sizler için kolay ve basit tariflere yer vereceğiz.

Yağ Yakan Kahve Çeşitleri Nelerdir?

Sindirim sistemini düzenleyerek, bağırsak hareketlerinin artmasını ve beraberinde metabolizmanın hızlanmasını sağlayan yağ yakan kahveler, etkili bir şekilde zayıflama sağlerken aynı zamanda yeni yağ oluşumunun önlenmesini de sağlamaktadır. Vücutta kan şekerinin dengelenmesini ve açlık, tatlı krizlerinin bastırılmasını sağlayan kahve çeşitlerinden bazıları şunlardır:

Tarçınlı Türk kahvesi: Kültürümüzde önemli bir yeri olan ve gerek lezzeti gerekse kokusu ile bizleri kendine hayran bırakan Türk kahvesi özellikle tarçınlı bir şekilde tüketilmektedir. Tarçınlı Türk kahvesi tatlı krizlerini azaltarak ve kan şekerini dengeleyerek tokluk etkisi meydana getirmektedir. Bu etki sayesinde metabolizmanın hızlanmasını ve yağ yakımının gerçekleşmesini sağlar.

Tereyağlı kahve: Tereyağ, Türk kahvesi ve tarçın ile yapılan bu tarif, vücudunuzda depolanmış olan yağların kısa süre içerisinde yakılmasını ve ideal kiloya ulaşmayı sağlamaktadır. Hem sağlık açısından yararlı hem de kilo vermeye destek olan olan bu tarif, en etkili zayıflama kahvesi olarak da tanımlanmaktadır.

Genel olarak Türk kahvesi zayıflama konusunda sıklıkla tercih edilmektedir. İçerisine tarçın, tereyağ ya da kakao gibi malzemeler katılarak etkisi daha da artırılmaktadır. Yağ yakan kahve hangisi diye soracak olursanız makalemizin devamında sizler için bazı tarifler sunacağız.

Yağ Yakan Kahve Tarifi Nedir?

Diyet yaparken kilo verme hızının artmasını ve sürecin kısalmasını istiyorsanız eğer, aşağıdaki tarifleri uygulayabilirsiniz. Yağ yakan kahve tarifi şöyledir:

Sütlü Tarçınlı Kahve: 1 su bardağı süt, 1 tane çubuk tarçın ya da 1 çay kaşığı toz tarçın, 1 tatlı kaşığı öğütülmüş kahve malzemeleri ile yapılır. Öncelikle 1 su bardağı sütün içerisine tarçını yerleştirip, kaynatınız. Sonrasında 4 saat sütü içerisindeki tarçınla birlikte dinlendiriniz. Bunun sonrasında tarçını çıkartıp içerisine kahveyi ekleyiniz. Kısık ateşte köpürene kadar tutup dinlendiriniz ve filtreden geçirip içiniz. Bu kahveyi özellikle akşam üstü saat 16.00-17.00 arası içiniz. Çünkü bu saatlerde kan şekeri düşer ve açlık daha fazla hissedilir. Tok tutucu özelliği bulunan bu kahve kısa sürede zayıflamaya yardımcı olur.

Tereyağlı Türk Kahvesi: 1 tatlı kaşığı Türk kahvesi, yarım çay kaşığı tereyağ, yarım çay kaşığı tarçın ve 1 fincan su ile uygulayabileceğiniz bu tarif için normal kahve gibi yapınız. Yağ yakımına yardımcı olan bu kahve tarifi sayesinde fazlalıklarınızdan kurtulabilirsiniz.

Kahve Kakao ve Tarçın: Öncelikle cezveye 1 tatlı kaşığı Türk kahvesi, yarım tatlı kaşığı kakao ve yarım tatlı kaşığı tarçın ekleyiniz. Üzerine 1 fincan su ekleyip kaynatınız. Normal bir Türk kahvesi gibi pişiriniz. Daha sonra 1 su bardağını buzla doldurunuz. Daha sonra bardağın dörtte üçü kadarına light süt ekleyiniz. Pişmiş olan kahveyi bardağa koyduktan sonra kahvenizi afiyetle içebilirsiniz.

Bu tarifler sayesinde doğal yağ yakan kahve kürü uygulayabilirsiniz. Kısa süre içerisinde etkili kilo vererek, ideal kiloya ulaşabilirsiniz.

Yağ Yakan Kahve Kullananlar ve Yorumlar

Yazımızın içeriğinde bahsettiğimiz yağ yakıcı kahve tarifleri tek başına etkili değildir. Bu tarifleri diyet ve egzersiz ile desteklediğiniz de etkili sonuç alabilirsiniz. Yağ yakan kahve kullananlar genel olarak yorumlarda etki gördüklerini belirtmektedir. Herkesin metabolizma hızı farklı olduğundan verilen kilo oranı da değişmektedir. Sizler de fazlalıklarınızdan kurtulmak, bel bölgesi başta olmak üzere vücudunuzda yağ yakımı sağlamak için bu tariflerden faydalanabilirsiniz.

Yorumlar
Henüz yorum yazılmadı. İlk yorumu sen yaz!
yorum yaz