Sağlık 08 Ocak 2021 - 06:50:28

Yeni Doğan Sünneti Yaptıranlar ve Fiyatı

Yeni Doğan Sünneti Yaptıranlar ve Fiyatı

Erkek çocuk sahibi olan aileler gelenekler açısından çok önemli olan sünnete oldukça dikkat ediyorlar. Son dönemde sağlık açısından ve psikolojik açıdan daha doğru olduğu düşünüldüğünden yeni doğan sünneti yaptıranlar hızlar artıyor.

Yeni Doğan Sünneti İçin Uygun Zaman Hangi Dönemdir?

Çocuk sahibi olacak olan aileler büyük bir heyecan yaşarken erkek çocuk sahibi olan ailelerde sünnet telaşı da oluyor. Geçmiş yıllarda belirli bir yaşa geldikten sonra yaptırılan sünnet günümüzde yeni doğan halindeyken yaptırılıyor. Ailelerin bunu tercih etmesinde birçok farklı sebep bulunurken tıbbi açıdan da bunun bir sakıncası olmadığı belirtiliyor. Yeni doğan bebekler eğer herhangi bir sağlık problemleri yoksa doğdukları gün sünnet edilebiliyorlar. Ancak uzmanlara göre en doğru zaman doğumun ertesi günü olarak gösteriliyor.

Yeni Doğan Sünneti Yaptıranlar Memnun mu?

Bebeklerini ellerine alan kişiler onların her zaman sağlıklı bir yaşam sürmesini isterken gelenek ve göreneklere uygun bir şekilde yetişmesini de istiyor. Dini açıdan da gerekli görülen sünnet işlemi ülkemizde çocukların tamamına yakınına yapılırken aileler artık ilk dönemde daha fazla bu işlemi gerçekleştiriyorlar. Yeni doğan sünneti yaptıran kişiler yorumlarında bundan son derece memnun olduklarını belirtirken doğru adreslerde uygulandığında hiçbir sorun olmadığını belirtiyorlar. Bu sebeple de birçok aile artık bu seçeneği değerlendirerek çocuklarının erken yaşta sünnet olmasında bir sakınca görmüyor.

Yeni Doğan Sünnetinin Avantajları Nelerdir?

Bebeklerin doğduktan sonra sünnet edilmesi birçok farklı avantaj sunabiliyor. İlk olarak bebeklerin bu dönemde hücre yenilenmesi çok üst düzeyde olduğundan yaralar olabildiğince kısa süre içerisinde iyileşiyor. Buna ek olarak o dönem hatırlanmadığı için psikolojik olarak çocukların zorlanması gibi bir durum söz konusu olmuyor. Sağlık açısında da çocuklar için çok büyük avantajlar olabiliyor. Genel olarak bu bölgedeki iltihaplanma kaynaklı hastalıklar sünnet olan kişilerde çok daha az görülüyor. Bu da çocukların sünnet olacakları döneme kadar daha düşük bir risk altında kaldığını gösteriyor. Tüm bu etmenler düşünüldüğünde ebeveynler erken yaşta bu işlemi yapmaya karar veriyorlar.

Yeni Doğan Sünneti Fiyatı Ne Kadar?

Bu işlem özel hastanelerde yapılırken çocuklara sunulan hizmete göre fiyatlarda değişiklikler olabiliyor. Sünnet işlemi tıp alanında son derece basit bir işlem olduğundan yüksek bir ücret talebinde bulunulmuyor. Doktorlar 15 dakika içerisinde bu işlemi tamamlarken ailelerin ceplerinden çıkan ücretler genelde 200 TL ile 600 TL arasında değişiyor. Bu fark, hastane içerisinde sunulan kaliteye ve doktorun durumuna göre farklılık gösterebiliyor. Doğum işlemini aynı hastanede gerçekleştiren aileler için özel indirimler de olabildiğinden aileler hastaneden çıkmadan önce bu işlemi güvenli bir şekilde yaptırıyorlar. Son dönemde birçok kişi yeni doğan sünneti ile çocuklarını sünnet ettirirken bunun çok sayıda avantajını görebiliyor. Ayrıca çok yüksek bir ücret ödemelerine de gerek kalmıyor.

  • yeni doğan sünneti
  • yeni doğan sünneti yaptıranlar
  • yeni doğan sünneti fiyatı
  • yeni doğan sünnetinin avantajları
Yorumlar
Irmak Pancar Arkadaşlar 10 gün içinde doğum yapacağım. Bebeğim erkek ve yeni doğan sünneti yaptırmak istiyorum. İlk çocuğum olduğu için biraz tedirginim. İyileşme süreci ne kadar zaman alıyor ve bakımı nasıl yapılıyor öğrenmek istiyorum. cevapla
yorum yaz
Kedi Pençesi Nedir? Ne İşe Yarar? Faydaları ve Zararları Nelerdir?